Jak aktywować dwuetapowe uwierzytelnianie lub weryfikację na moim koncie na Instagramie?

24 czerwca, 2021

Nie możemy nie podziwiać wielkich wysiłków podejmowanych przez niektóre platformy komunikacyjne, aby dotrzeć do większej liczby użytkowników . Aby komunikacja była bardziej płynna i wydajna, nie wystarczy tylko dodać nowe i fascynujące funkcje .

Jak aktywować dwuetapowe uwierzytelnianie lub weryfikację na moim koncie na Instagramie?

Niezbędne jest również włączenie nowych systemów bezpieczeństwa, aby zapobiec kradzieży tożsamości. Dlatego w tym artykule powiemy Ci, odnosząc się do tego tematu, jak aktywować dwuetapowe uwierzytelnianie lub weryfikację na Instagramie.

Możemy zauważyć, że w przypadku aplikacji mobilnych czy desktopowych konieczne jest umożliwienie korzystania z tak skutecznych metod weryfikacji tożsamości użytkownika. Nowatorskim sposobem na to jest dwustopniowa weryfikacja. I widzimy, że aplikacja taka jak Snapchat lub sam Facebook zawiera już uwierzytelnianie dwuetapowe, aby umożliwić dostęp do Twojego konta.

Portal społecznościowy Instagram , w poszukiwaniu opcji umożliwiających podniesienie poziomu bezpieczeństwa swoich subskrybentów, uwzględnił również weryfikację dwuetapową. Coś, czego możesz nie rozumieć, a w następnym artykule zaoferujemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć. Aby aktywować weryfikację dwuetapową na swoim koncie na Instagramie.

Indeks
  Czytaj więcej  Jak szybko umieścić lub aktywować sygnał w języku hiszpańskim na moim komputerze lub Androidzie?

  Co to jest uwierzytelnianie lub weryfikacja dwuetapowa? ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

  Jak wspomnieliśmy we wstępie do artykułu , weryfikacja dwuetapowa jest metodą bezpieczeństwa, z której korzysta obecnie wiele aplikacji. A to po to, aby sprawdzić, czy właścicielem konta jest ten, kto próbuje na nie wejść. W ten sposób unika się wchodzenia ludzi na zewnątrz.

  Po aktywacji Instagram lub jakakolwiek inna platforma działa podczas próby wejścia na konto. Jednorazowy kod jest wysyłany na telefon powiązany z kontem i może dotrzeć do Ciebie na dwa sposoby. Pierwsza z nich to wiadomość tekstowa SMS.

  Drugim i najczęściej używanym sposobem otrzymania kodu jest aplikacja, którą wcześniej zainstalowałeś na urządzeniu mobilnym. Jeśli kod jest poprawny, uzyskasz dostęp do konta, w przeciwnym razie wejście będzie niemożliwe. Rozumiejąc, jak działa ta metoda zabezpieczeń, widzimy, jak aktywować weryfikację dwuetapową na Instagramie.

  Krok, aby aktywować uwierzytelnianie dwuetapowe na Instagramie

  Ważne jest, aby korzystać ze wszystkich metod bezpieczeństwa oferowanych przez platformę, aby zapobiec zhakowaniu konta na Instagramie . Jeśli więc aktywujesz weryfikację w dwóch krokach, będzie to niemożliwe i w tym celu musisz wykonać poniższe kroki. Przede wszystkim uzyskaj dostęp do swojego profilu na Instagramie z telefonu komórkowego, niezależnie od systemu operacyjnego.

  Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, czy zostałem zablokowany na WhatsApp bez możliwości wysyłania wiadomości, czy mogę się odblokować?

  Teraz musisz wyświetlić menu opcji i w tym celu musisz kliknąć ikonę w prawym górnym rogu. W menu należy znaleźć i wybrać opcję „Uwierzytelnianie dwuetapowe”. Zostaniesz przeniesiony do jego okna, w którym musisz kliknąć opcję „Poproś o kod bezpieczeństwa” i musisz przejść do aktywacji tej funkcji.

  W przypadku, gdy nie potwierdziłeś numeru telefonu, musisz to zrobić w tym momencie, po zakończeniu tego kroku musisz nacisnąć opcję „Dalej”. Teraz wystarczy poczekać, aż kod dotrze do telefonu komórkowego, który należy wpisać w odpowiednim polu. Po zakończeniu wpisywania kodu należy kliknąć przycisk „Dalej”.

  W ten sposób aktywowałeś uwierzytelnianie dwuetapowe na Instagramie, ale nadal możesz podnieść poziom bezpieczeństwa. I do tego możesz skonfigurować kody odzyskiwania, to w przypadku nieotrzymania kodu uwierzytelniającego. Możesz użyć kodów pobierania, aby zalogować się na swoje konto na Instagramie.

  I tak dochodzimy do szczęśliwego końca tego samouczka, który stał się doskonałym przewodnikiem po aktywacji nowej metody zabezpieczeń. W prostych krokach nauczyłeś się aktywować dwuetapowe uwierzytelnianie na swoim koncie na Instagramie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji