Jak aktywować, dezaktywować lub usunąć synchronizację Gmaila na Androidzie, iPhonie lub komputerze?

8 października, 2021

Komunikatory internetowe odgrywają kluczową rolę w cyfryzacji społeczeństwa, jakie znamy, zmniejszając odległości przez Internet w celu ułatwienia wszelkiego rodzaju pracy, studentów i procesów społecznych. W szczególności, biorąc pod uwagę sposób, w jaki społeczeństwo jest coraz częściej przemieszczane, by radzić sobie za pośrednictwem sieci.

Jak aktywować, dezaktywować lub usunąć synchronizację Gmaila na Androidzie, iPhonie lub komputerze?

W szczególności za pośrednictwem Gmaila, usługi poczty e-mail Google, która działa nie tylko jako usługa przesyłania wiadomości, ale także jako narzędzie uzupełniające pozostałe aplikacje Google. Możesz łatwo aktywować i skonfigurować pocztę Gmail na Androidzie lub iPhonie, aby wszystkie informacje były synchronizowane i bezpieczne z telefonu komórkowego.

Gmail ma obecnie 15 GB miejsca podzielonego między pocztę e-mail, Dysk Google i narzędzia Zdjęcia Google, więc w niektórych aspektach konieczne jest zwolnienie miejsca w Gmailu bez usuwania e-maili , aby zapisać istotne informacje i nie musieć rozdzielać informacji między kilka urządzeń.

Podobnie usługi Gmaila są doskonale dopasowane do gustów i potrzeb użytkownika poprzez szeroką gamę dostępnych narzędzi i funkcji uzupełniających, dzięki czemu możliwe jest tworzenie i konfigurowanie automatycznej odpowiedzi w Gmailu w określonym czasie. przedłużone nieobecności.

Czytaj więcej  Jak ożywić i naprawić telefon komórkowy LG, który nie włącza się ani nie przechodzi przez logo?

Należy również wspomnieć, że Gmail stał się narzędziem wieloplatformowym . Dzięki temu możliwa jest synchronizacja wszystkich informacji z Twojego konta Google i jego uzupełniających narzędzi, dzięki czemu wszystkie Twoje dane są skoncentrowane na tym samym koncie osobistym.

Biorąc pod uwagę powyższe, Gmail stał się dziś jednym z najpotężniejszych narzędzi technologicznych, dzięki tej usłudze poczty e-mail Google wszystko staje się łatwiejsze. Mając to na uwadze, dzisiaj nauczymy Cię, jak włączyć, wyłączyć lub wyłączyć synchronizację Gmaila na Androidzie, iPhonie lub komputerze.

  Indeks

   Aktywuj synchronizację w Gmailu

   Synchronizacja Gmaila między urządzeniami jest niezbędna, aby mieć dostęp do wszelkiego rodzaju danych osobowych i plików przez cały czas, czy to za pośrednictwem Androida, iPhone'a czy komputera. W ten sam sposób Gmail umożliwia wyłączenie synchronizacji w przypadku zmiany lub utraty osobistego urządzenia, na którym otwarte jest Twoje konto.

   Aby aktywować synchronizację Gmaila na komputerze, należy to zrobić za pośrednictwem konta Google . Otwórz domyślną przeglądarkę, najlepiej Google Chrome i w prawym górnym rogu kliknij ikonę Profil, zaloguj się na swoje konto Google kliknij Aktywuj synchronizację. Ponadto możesz synchronizować wiele kont za pomocą opcji Dodaj profile.

   Czytaj więcej  Czym są i jak przedstawiać rekomendacje na Linkedin? Gdzie są widziani?

   Podczas synchronizacji przez Androida musisz otworzyć aplikację Gmail, otworzyć menu opcji po lewej stronie, kliknąć opcję Ustawienia> Trzy kropki po prawej> Zarządzaj kontami> Synchronizuj dane automatycznie.

   Z drugiej strony, synchronizacja na iPhonie kliknij aplikację Google Chrome> Więcej> Ustawienia> Zaloguj się do Chrome> Wybierz konto do użycia> Kontynuuj> Rozumiem.

   Wyłącz synchronizację w Gmailu

   Aby dezaktywować synchronizację Gmaila na komputerze, należy wspomnieć, że nawet jeśli usuniesz synchronizację, wszystkie dane przeglądania i hasła pozostaną zapisane, a wszystko, co zrobisz dalej, nie zostanie zapisane. Aby to zrobić, po prostu kliknij Profil> Synchronizacja jest wyłączona> Wyłącz.

   Aby usunąć synchronizację Gmaila na Androida, musisz otworzyć oficjalną aplikację Gmail, otworzyć menu po lewej stronie i wybrać ustawienia poczty, a następnie trzy punkty po prawej stronie i kliknąć Zarządzaj kontami, raz w tym oknie wybierz swój e-mail i tutaj będziesz miał możliwość usunięcia konta z urządzenia lub usunięcia synchronizacji.

   Wreszcie, synchronizację na iPhonie można łatwo usunąć za pomocą aplikacji Google Chrome> Więcej> Ustawienia> raz tutaj musisz kliknąć swój adres e-mail, aby całkowicie anulować synchronizację lub tylko w określonych sekcjach urządzenia mobilnego.

   Czytaj więcej  Jak zainstalować, skonfigurować i podłączyć Chromecasta do nowej sieci Wi-Fi lub telewizora – kompletny przewodnik

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji