Jak aktywować dedykowaną kartę graficzną GPU do gier na moim laptopie lub komputerze stacjonarnym?

10 lutego, 2022

Żyjemy w czasach, w których era cyfrowa objęła prawie wszystko wokół nas. Taki rozwój technologiczny pozwala nam pracować wydajniej, cenniej studiować, a przede wszystkim świetnie się bawić na wiele sposobów. A w zdecydowanej większości tych przypadków do wykonywania określonych zadań lub czynności potrzebny jest komputer z wystarczającymi funkcjami .

Głównym tematem tutaj są dedykowane karty graficzne GPU. Można je znaleźć zarówno na komputerach, jak i laptopach. W takim przypadku nauczymy Cię, jak aktywować kartę graficzną na Twoim komputerze . Oczywiście musisz wiedzieć, jaką kartę wideo ma twój komputer, na wypadek, gdybyś ją zainstalował.

  Indeks

   Jaki jest sens posiadania dedykowanej karty graficznej GPU?

   Dedykowane karty graficzne GPU to urządzenia, które są instalowane na płycie głównej i są od nich całkowicie niezależne. Tak więc każda karta graficzna ma pamięć wideo oraz inny zakres przetwarzania.

   Czytaj więcej  Czym jest mecz na Tinderze? Jak mogę uzyskać dopasowanie i co się stanie, gdy to zrobisz?

   Podczas instalowania takiego komponentu na komputerach lub laptopach zarówno wideo odtwarzane na urządzeniu, jak i uruchamiane gry mogą mieć wyższą wydajność, a przetwarzanie gry lub wideo ogólnie przebiega płynnie. Nazywa się to renderowaniem.

   To tak, jakbyś dawał komputerowi lub laptopowi możliwość lepszego działania, jeśli chodzi o gry wideo i programy do edycji. Co więcej, jest to sposób na zwiększenie i optymalizację FPS Fornite i dowolnej innej gry, którą chcesz zainstalować.

   Jak aktywować dedykowaną kartę graficzną GPU w zależności od posiadanego urządzenia?

   Pierwszym krokiem i najważniejszym ze wszystkich jest to, że wiesz dokładnie, jaką zainstalowałeś kartę graficzną, a także charakterystykę swojej płyty głównej. Jest to ważne, ponieważ dzięki tej wiedzy możesz kontynuować aktywację karty graficznej, minimalizując problemy.

   Kontynuuj pobieranie sterowników karty graficznej

   Po ustaleniu, którą kartę graficzną zainstalowałeś lub zamierzasz zainstalować, masz zamiar rozpocząć pobieranie niezbędnych sterowników , aby wspomniany komponent mógł działać poprawnie i aby komputer lub laptop mógł rozpoznać kartę.

   Ogólnie rzecz biorąc, ten sam komputer zwykle wykonuje tę pracę automatycznie. Ale najlepiej zrobić to ręcznie. Aby to zrobić, musisz wejść na oficjalną stronę Microsoft i zobaczyć tam wszystkie informacje, które ma w odniesieniu do kart graficznych i sterowników. Oczywiście zauważysz, że wyjaśniają, jak zaktualizować sterowniki z Windows 10 .

   Czytaj więcej  Dlaczego mój iPhone działa i słyszy tylko w trybie głośnika, gdy do mnie dzwonią?

   Inną opcją, którą możesz zrobić, jest przejście na oficjalną stronę Nvidii lub ATI (w zależności od przypadku) i poszukanie tam sterowników karty graficznej. Oczywiście musisz mieć model karty, którą chcesz aktywować. Zawsze dobrze jest znać tego typu informacje o komputerze lub laptopie, ponieważ dzięki nim wiesz, czy Twój sprzęt może obsługiwać dyski półprzewodnikowe i inne komponenty nowej generacji.

   Kontynuuj dezaktywację zintegrowanej karty w procesorze

   Nowsze komputery są często wyposażone w potężny procesor oraz zintegrowaną kartę graficzną . Są tacy, którzy po prostu się na to godzą, ale jeśli chcesz lepszej wydajności w grach, będziesz musiał ją wyłączyć, aby korzystać z dedykowanej karty graficznej.

   Aktywuj dedykowany procesor graficzny karty graficznej

   Po wykonaniu procedury odpowiadającej poprzednim kroku, musisz przejść do panelu sterowników graficznych Nvidia lub zainstalowanej karty, a następnie kliknąć ustawienia globalne.

   Tam musisz postępować zgodnie z innymi opcjami, aż zobaczysz opcję Wysokowydajny procesor Nvidia. Kiedy go znajdziesz, wystarczy nacisnąć zastosuj, a następnie zaakceptować. Aby zakończyć proces, musisz przejść do biosu swojego systemu i stamtąd go aktywować, aby płyta i komputer lub laptop ogólnie zaakceptowały nowy komponent i można było skorzystać z dedykowanej karty graficznej GPU.

   Czytaj więcej  Jak zamówić i uporządkować moje ulubione naklejki WhatsApp, które wysyłają mi na Androida lub iPhone'a?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji