Jak aktywować czujnik zbliżeniowy Huawei, Xiaomi, Motorola, LG, ZTE i Nokia?

19 grudnia, 2021

Korzystanie lub nie z czujnika zbliżeniowego, który jest dostępny w urządzeniach mobilnych Huawei, Xiaomi, Motorola, LG, ZTE i Nokia , będzie naprawdę zależeć od Twoich potrzeb i stopnia prywatności, jakim chcesz zarządzać na swoim smartfonie. Z tego prostego powodu możesz go aktywować lub dezaktywować, chociaż dezaktywacja nie jest całkowicie zalecana.

Jak aktywować czujnik zbliżeniowy Huawei, Xiaomi, Motorola, LG, ZTE i Nokia?

Dzięki czujnikowi bardzo specyficzne funkcje mogą być wykonywane za pomocą dwóch części sprzętu Twojego urządzenia, takich jak ekran i kamera, i idzie to w parze z ustaloną odległością między urządzeniem a twarzą użytkownika. Ponieważ jedną z jego głównych funkcji jest to, że ekran dotykowy pozostaje nieaktywny, gdy masz urządzenie przyklejone do twarzy.

Działa dzięki emiterowi podczerwieni i czujnikowi niewidocznemu dla światła. Jego praca jest jak lustro i wykrywa bliskość przedmiotów. Należy zauważyć, że niektóre telefony, które nie są tak aktualizowane, nawet jeśli są to smartfony, nie mają tej funkcji lub narzędzia zwanego czujnikiem zbliżeniowym.

Jednym szczegółem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie smartfona, jest umieszczenie odpowiedniej podszewki lub osłony, aby nie przeszkadzały one w działaniu tego narzędzia. Może się też zdarzyć, że czujnik z jakiegoś powodu się zepsuje, a jego naprawa może generować określone wydatki.

Czytaj więcej  Jak aktywować lub dezaktywować lampkę nocną w Książkach Google Play na moim Androidzie i iOS?

  Aktywuj czujnik zbliżeniowy na dowolnym smartfonie, takim jak Huawei, Xiaomi, Motorola, LG, ZTE i Nokia

  Aktywacja czujnika zbliżeniowego dla Huawei, Xiaomi, Motorola, LG, ZTE i Nokia składa się z kilku bardzo prostych kroków, aby każdy użytkownik miał do niego dostęp. Jest to dziś jedna z zalet innowacji technologicznych. Aby rozpocząć konfigurację i aktywację, musisz wejść do menu swojego urządzenia z Androidem.

  Następnie przejdź do sekcji konfiguracji urządzenia i musisz zlokalizować i wybrać opcję ustawień programisty. Następnie zobaczysz kolejną sekcję o nazwie szybkie ustawienia kafelków programisty, a bezpośrednio w panelu szybkich ustawień możesz włączyć opcję wyłączania czujników.

  Podczas aktywacji zauważysz, że u góry ekranu pojawi się wskazanie, które pokazuje, że funkcja czujnika jest włączona.

  W przypadku dezaktywacji tej funkcji będziesz mieć pewne ograniczenia lub utrudnienia w korzystaniu z kompasu, kamer, czujnika zbliżeniowego i akcelerometru.

  Można powiedzieć, że jedyny czujnik, którego nie dotyczy to czytnik linii papilarnych, który dziś obsługują urządzenia; możesz natknąć się na fakt, że Twoja wersja Androida nie pozwala na korzystanie z tego narzędzia. Ale nie powinieneś się też martwić, ponieważ można go włączyć za pomocą innych narzędzi.

  Czytaj więcej  Jak zamknąć otwarte aplikacje na Androidzie, które zużywają dużo baterii w tle?

  Kroki, aby aktywować czujnik zbliżeniowy na smartfonie za pomocą aplikacji

  W przypadku, gdy Twoje urządzenie mobilne, takie jak Huawei, Xiaomi, Motorola, LG, ZTE i Nokia nie daje możliwości aktywacji czujnika zbliżeniowego. Masz możliwość skorzystania z pewnych zewnętrznych narzędzi, które mogą Ci pomóc.

  W zależności od tego, jak aktualne jest Twoje urządzenie mobilne i niezależnie od marki, możesz bezpośrednio uruchomić lub aktywować czujnik zbliżeniowy. W przeciwnym razie masz możliwość korzystania lub wsparcia w korzystaniu z niektórych aplikacji , które ułatwią proces aktywacji, a tym samym korzystanie z tego narzędzia.

  Jedną z opcji jest zainstalowanie programu Sensor Disabler. Musisz go zdobyć w swoim sklepie Google, a jednym kliknięciem będziesz miał go na swoim urządzeniu, za pomocą którego aktywujesz czujnik zbliżeniowy na swoim komputerze.

  Istnieją inne opcje, takie jak Wave Unlock i Lock, które znajdziesz w swoim Sklepie Play, a wraz z nimi dwukrotnie przesuwasz rękę nad czujnikiem . Ekran jest aktywowany i powtarza to samo, aby go dezaktywować.

  Usługa zbliżeniowa to kolejna opcja, którą masz pod ręką, i specjalizuje się w trybie kieszonkowym. Po włożeniu wyłącza się, a po wyjęciu ręką włącza się ekran i są inne ciekawe aplikacje. Możesz także skalibrować czujniki, które posiada Twoje urządzenie , w szczególności ten czujnik zbliżeniowy na dowolnym smartfonie.

  Czytaj więcej  Czym jest i jak działa anonimizacja i pseudonimizacja danych osobowych?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji