Ile danych lub megabajtów zużywa, aby obejrzeć film w YouTube? - Przewodnik po zapisywaniu danych

13 października, 2021

Już od ponad 15 lat w świadomości społecznej YouTube jest jednym z filarów, które rozpoczęły rewolucję komputerową i internet, jaki znamy dzisiaj, stanowiąc od początku potężne narzędzie wizualne do konsumpcji i tworzenia wszelkiego rodzaju treści poprzez wyrafinowany algorytm, który dostosowuje się do Twoich upodobań i potrzeb.

Ile danych lub megas zużywa oglądanie wideo w YouTube? - Przewodnik po zapisywaniu danych

Z biegiem czasu serwis YouTube został zaktualizowany, aby nadążać za ciągłymi postępami technologicznymi, aby pozostać główną usługą wideo nad bezpośrednią konkurencją. Dzięki możliwości łatwego założenia konta lub kanału YouTube, dzięki czemu algorytm platformy może dostosować oprogramowanie do Twoich upodobań.

YouTube doskonale dostosował się do nowych dostępnych urządzeń elektronicznych, stając się narzędziem wieloplatformowym, dzięki czemu możesz synchronizować swoje konto na różnych urządzeniach. Podobnie można zamknąć sesje YouTube otwarte na innych urządzeniach z telefonu komórkowego, aby uniemożliwić innym osobom zmianę spersonalizowanego algorytmu wyszukiwania.

Licząc na szeroką gamę narzędzi dostępnych za darmo dla wszystkich odbiorców, zarówno do tworzenia, jak i konsumpcji treści, oferując tym samym swoim użytkownikom funkcję zwiększania lub zmiany prędkości odtwarzania filmów na YouTube w celu zwiększenia konsumpcji treści na platforma zwiększająca jej popularność.

Czytaj więcej  Jak zalogować się lub wylogować się z Fortnite na Nintendo Switch, PS4, Xbox, Android i iPhone

Będąc narzędziem wieloplatformowym, YouTube, podobnie jak pozostałe aplikacje, jest używany głównie na smartfonach, gdzie wielu ma już go domyślnie zainstalowany lub możesz, oferując użytkownikom możliwość tworzenia i przesyłania treści w dowolnym miejscu.

W ten sposób YouTube ma prostą i łatwą w użyciu platformę dla smartfonów, aby zapewnić użytkownikom lepsze wrażenia. Jednak nadal ważne jest, aby mieć o tym pomysł przed użyciem. Dlatego dzisiaj pokażemy Ci, ile danych lub megabajtów zużywa, aby obejrzeć film na YouTube, z tym przewodnikiem, aby zapisać dane.

  Indeks

   Ile danych lub megabajtów zużywa, aby obejrzeć film w YouTube?

   Oglądanie filmów na YouTube bez połączenia z Wi-Fi nie jest zalecane ze względu na duże zużycie danych lub megabajtów , które mają, niezależnie od jakości wideo. Należy pamiętać, że na platformie znajdują się nie tylko filmy z YouTube, ale także na różnych stronach, dlatego należy zachować ostrożność podczas przeglądania danych lub megabajtów.

   Przeprowadzono kilka badań, aby uzyskać szczegółowe wyobrażenie o zużyciu danych lub megabajtów w zależności od jakości wideo na minutę i godzinę, aby wziąć pod uwagę wydatki, które poniesiesz, korzystając z YouTube bez połączenia do Wi-Fi.

   • Rozdzielczość 144p: 1,90 MB na minutę - 114 MB na godzinę.
   • Rozdzielczość 240p: 2,70 MB na minutę - 162 MB na godzinę.
   • Rozdzielczość 360p: 4,40 MB na minutę - 264 MB na godzinę.
   • Rozdzielczość 480p: 7,70 MB na minutę - 462 MB na godzinę.
   • Rozdzielczość 720p: 14,50 MB na minutę - 870 MB na godzinę.
   • Rozdzielczość 1080p: 27,61 MB na minutę - 1597 MB na godzinę.
   Czytaj więcej  Co to jest Linkedin Talent Insights i do czego służy? Jak to działa

   Przewodnik po oszczędzaniu danych

   Najlepszym sposobem zapisywania danych za pomocą YouTube jest ustawienie jakości wideo przed jego odtworzeniem, ponieważ domyślne ustawienie dla filmów w YouTube to 480p, więc obniżenie jakości wideo do 144p lub 240p jest niezbędne do zapisywania danych.

   Możesz łatwo obniżyć jakość wideo w YouTube na Androida i iOS, wybierając YouTube> Menu> Jakość.

   Możesz również pobrać filmy przed opuszczeniem strefy Wi-Fi , aby zapisać dane, funkcję, którą YouTube oferuje w zależności od kraju, w którym się znajdujesz. Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz skorzystać z różnych zewnętrznych narzędzi.

   Możliwe jest również ustawienie limitu zużycia danych przez aplikację w ustawieniach telefonu, aby uniknąć zużywania wygórowanej ilości megabajtów.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji