Facebook Messenger vs Messenger Lite Co jest lepsze? Różnice, zalety i wady

6 stycznia, 2022

Wszyscy znamy wielkie sieci społecznościowe, jakim jest Facebook, który dociera do ludzi z niesamowitą liczbą zarejestrowanych użytkowników. Z tego powodu firma Marka Zuckerberga starała się oferować lepsze wyniki dla wszystkich typów urządzeń, które próbują korzystać z aplikacji Facebook i jej pokrewnych.

Facebook Messenger vs Messenger Lite Co jest lepsze? Różnice, zalety i wady

Jest to tak duży rozwój, że mają aplikacje do przesyłania wiadomości poza głównym, aby oferować lepsze funkcje i być bardziej wszechstronne podczas korzystania z nich. Odnosimy się konkretnie do Facebook Messenger i Facebook Messenger Lite , które są podobne, ale różnią się od siebie cechami charakterystycznymi dla każdego z nich.

W tym artykule porozmawiamy o obu aplikacjach, podając ich funkcje, różnice, zalety i wady każdej z nich, aby odpowiedzieć na pytanie: która jest lepsza?

  Indeks

   Facebook Messenger vs Facebook Messenger Lite

   Wymienimy ważne cechy, które wyróżniają każdą aplikację , aby wiedzieć, co każda z nich oferuje. Należy podkreślić, że wybór najlepszych spośród nich będzie zależał od tego, jak wykorzystasz wewnętrzne wiadomości Facebooka oraz funkcji, z których chcesz korzystać.

   Czytaj więcej  Jak sprawdzić lub poznać pojemność pamięci i wolne miejsce na moim komputerze lub dysku twardym?

   Przechowywanie

   Ten aspekt jest główną różnicą między tymi dwiema aplikacjami, ponieważ Messenger Lite zajmuje najmniej miejsca na tablecie lub telefonie komórkowym. Do zainstalowania tej aplikacji potrzeba tylko 17 MB .

   Z drugiej strony Facebook Messenger ma większą przestrzeń dyskową, zużywając w momencie instalacji 177 MB . Stworzenie aplikacji „lite” ma oferować te same podstawowe usługi, co jej odpowiednik.

   Zużycie pamięci RAM

   Kiedy masz smartfon, który nie ma tak dużej ilości pamięci RAM, posiadanie wielu aplikacji może być okropne. Jeśli jednak porównamy zużycie pamięci między Facebookiem Messenger i Messeger Lite, znajdziemy ciekawe dane .

   Przede wszystkim zależy to od trybu działania aplikacji, aby określić, ile pamięci RAM potrzebuje. Ale dla przykładu, działający Facebook Messenger zużywa około 204 MB, podczas gdy Messenger Lite robi to samo, osiąga tylko 93 MB . Mniej niż połowa zużycia pamięci RAM.

   Funkcjonalności

   Widzieliśmy już, że Messenger Lite pod względem parametrów technicznych jest przyjemniejszy niż Facebook Messenger, a to normalne, ponieważ zostały zaprojektowane w ten sposób. Teraz zrozummy, dlaczego tak jest.

   Czytaj więcej  Co to jest, do czego służy i jak używać PhotoScape do edycji zdjęć? - Sztuczki i wskazówki

   Większe zużycie pamięci RAM i przestrzeni dyskowej Facebook Messengera łączy się z tym, że ma on funkcjonalności, których Messenger Lite nie ma .

   Możemy wspomnieć, że jeśli otrzymasz wiadomość na Facebook Messenger, a nie jesteś w aplikacji, generuje ona dymek czatu, który jest wszechstronny, aby odpowiadać na wiadomości i kontynuować korzystanie z innych aplikacji. Z drugiej strony Messenger Lite nie ma tej funkcji, ponieważ znajduje się w nim, aby móc odpowiadać na wiadomości.

   Podobnie w Facebook Messengerze możemy prowadzić wideokonferencje, nagrywać filmy bezpośrednio na czat, wysyłać GIF-y, personalizować czat kolorami i pseudonimami, a nawet rozpoczynać tajne rozmowy, które są usuwane po opuszczeniu czatu. Wszystkie te funkcje nie są dostępne w Messenger Lite, jednak obie aplikacje umożliwiają wysyłanie wiadomości głosowych .

   Zaawansowane opcje

   Jedną z dużych różnic między Facebook Messenger i Messenger Lite jest to, że pierwszy może oferować bardziej komercyjny niż osobisty użytek , podczas gdy drugi jest tylko osobisty, do wysyłania wiadomości.

   W Facebook Messenger możemy prowadzić handel elektroniczny, tworzyć automatyczne wiadomości odpowiedzi, a nawet udostępniać muzykę bezpośrednio z zewnętrznych aplikacji, takich jak Spotify i Apple Music . Z drugiej strony Messenger Lite nie oferuje żadnej z tych opcji. Możesz nawet zamknąć sesję Facebook Messenger na wszystkich swoich urządzeniach .

   Czytaj więcej  Jak pobrać i zainstalować Pluto TV na moim Smart TV, telefonie komórkowym, komputerze lub urządzeniu Roku?

   Co jest najlepsze z nich?

   Jak wspomnieliśmy wcześniej, wybór jednego nad drugim wynika z tego, co jeden może zaoferować, a drugi nie. Ale to zależy w dużej mierze od indywidualnej sytuacji każdego z nich . Na przykład ktoś może preferować Messenger Lite, ponieważ jest to ten, który może zainstalować na swoim smartfonie, podczas gdy ktoś inny lepiej wykorzystuje Facebook Messenger.

   Osobiście jest to lepsza aplikacja, ponieważ została zaprojektowana tak, aby oferować podstawowe funkcje przy mniejszym zużyciu zasobów . Ale Facebook Messenger może również oferować więcej opcji, takich jak unikanie bycia widzianym w sieci .

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji