Duck Duck Go vs Google Co jest lepsze? Cechy, różnice, zalety i wady

10 lutego, 2022

Wszyscy znamy Google, ponieważ jest to jedna z najczęściej używanych wyszukiwarek na świecie, a także efektywniej oferuje więcej usług. Z drugiej strony istnieją inne wyszukiwarki, takie jak Duck Duck Go , które prezentują wyspecjalizowany projekt.

Duck Duck Go vs Google Co jest lepsze? Cechy, różnice, zalety i wady

W tym artykule dokonamy porównania tych dwóch wyszukiwarek, a także porozmawiamy o tym, co każda z nich ma do zaoferowania i jak działa. W ten sposób postaramy się odpowiedzieć na pytanie: co jest najlepsze?

  Indeks

   Kaczka Kaczka Go

   Dla tych, którzy go nie znają, Duck Duck Go to mały projekt, który zyskuje popularność ze względu na sposób, w jaki obsługuje informacje o wyszukiwaniu. W ogóle niczego nie przechowują . Jest to główny powód istnienia DDG, aby zapewnić większą prywatność swoim użytkownikom.

   Przechowuje tylko słowa kluczowe wyszukiwania w celu przeprowadzenia wyszukiwania wewnętrznego, ponieważ DDG samodzielnie rejestruje żądania użytkowników . W ten sposób unika się wymiany wszelkiego rodzaju informacji między użytkownikiem a stroną internetową.

   Czytaj więcej  Czym jest grupa docelowa i jak ją podzielić? Rodzaje, cechy - Kompletny przewodnik

   Ponadto DDG ma specjalną funkcję wyszukiwania, która umożliwia wyszukiwanie na określonych stronach internetowych. W jego interfejsie znajdziesz sekcję, w której możesz zobaczyć wszystkie kody, które należy wprowadzić. Te polecenia są znane jako Bangs.

   Nawet DDG nie zapisuje ani nie rejestruje Twojego adresu IP, oferując dużą prywatność podczas wyszukiwania. W ten sam sposób oferuje wyniki wyszukiwania z dobrych źródeł, takich jak Wikipedia, Bing i Yahoo.

   Czym jest Google?

   Teraz, gdy mówimy o wyszukiwarkach internetowych, nie ma wątpliwości, że największą używaną wyszukiwarką jest Google . Ta firma zaczynała jako wyszukiwarka, by przez lata stać się najważniejszą firmą cyfrową.

   Kontynuując ideę, Google oferuje szeroką gamę usług , z których można korzystać na wielu urządzeniach elektronicznych. Są również twórcami aplikacji, które można pobrać z ich .

   W ten sam sposób Google jest obecny w wielu systemach, synchronizując się na wszystkich urządzeniach, na których została uruchomiona sesja . Z tego powodu wykorzystuje informacje swoich użytkowników w zakresie wyszukiwań, historii przeglądania i znajomości adresu IP.

   Jednak największa baza danych jest również częścią Google w momencie przeprowadzania wyszukiwania. To właśnie z tego powodu i innych usług, które oferuje, jest nadal najczęściej używaną wyszukiwarką na świecie .

   Czytaj więcej  Jak sprawdzić lub znaleźć oryginalną firmę mojego iPhone'a lub Androida za darmo?

   Czym różnią się Google i Duck Duck Go?

   Zacznijmy od wzmianki o prywatności oferowanej przez jednego i drugiego. Oczywiste jest, że DDG daje swoim użytkownikom większą swobodę, nie rejestrując żadnych informacji , które można wykorzystać do innych usług lub dochodzeń. Z drugiej strony Google ma dużą liczbę użytkowników i narzędzi wyszukiwania, które działają dzięki danym, które udostępnia różnym stronom internetowym.

   Tu chodzi o prywatność, ale jeśli pójdziemy dalej i zastanowimy się nad usługami oferowanymi przez każdą z nich, dostrzeżemy ogromną zaletę dla Google . Możemy wspomnieć, że ma asystenta , który oferuje większą dostępność dla użytkowników.

   Chociaż należy zauważyć, że zespół stojący za DDG stwierdził, że w żadnym momencie nie stara się prześcignąć swojego konkurenta . Chcą tylko zaoferować inne alternatywy dla konwencjonalnych, oferujących prawdziwą prywatność.

   Jednak DDG zyskało popularność w ostatnich latach, rejestrując 1000 milionów wyszukiwań miesięcznie tylko ze względu na sposób, w jaki działa.

   Jaka jest najlepsza wyszukiwarka?

   Odpowiedź na to pytanie będzie zależeć od tego, jak korzystasz z przeglądarki. Oczywiste jest, że Google poza wyszukiwarką oferuje więcej usług i to jest główny powód, dla którego jest w tym światowym liderem. Jeśli jednak skupimy się tylko na wyszukiwaniu, DDG jest lepsze ze względu na prywatność, którą oferuje swoim użytkownikom.

   Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, czy zostałem zablokowany na WhatsApp bez możliwości wysyłania wiadomości, czy mogę się odblokować?

   W ten sposób ludzie czują się bezpieczniej , gdy mogą przeprowadzić dowolne wyszukiwanie, wiedząc, że żaden rodzaj ich własnych informacji nie jest rejestrowany. Z drugiej strony możliwe jest zamknięcie konta Google na wszystkich urządzeniach, na których je uruchomiłeś, aby było całkowicie zamknięte.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji