Do czego służy i do czego służy Google Jamboard? - Samouczek korzystania z Jamboarda

26 października, 2021

Te narzędzia cyfrowe są bardzo ważne dla studentów, nauczycieli i wszystkich tych, którzy potrzebują , aby zorganizować swoje codzienne życie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie wszystko jest cyfrowe nawet najbardziej jest telepraca, to jest wielki news.

Bardzo ważnym elementem, w odniesieniu do umiejętności cyfrowych, jest możliwość, że pozwalają nam dzielić się, współpracować, pracować online , istnieją nawet platformy do tworzenia prezentacji internetowych jak Prezi , wystarczy założyć konto, zanim PowerPoint został użyty do stworzenia koncepcji mapy, a nawet animowane prezentacje GIF.

To skłania nas do szukania nowych innowacji, tutaj prezentowane jest nowe narzędzie Google Jamboard , jest to przestrzeń, która pozwala nam współuczestniczyć we współpracy użytkowników, czyli jest to dosłownie tablica elektroniczna taka jak te używane przez nauczycieli w czasie prowadzenia zajęć.

Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, pokażemy Ci, jak to działa, ile ma możliwości i jak możesz je wykorzystać na różnych urządzeniach, takich jak komputer lub smartfon, a wszystko to w celu dzielenia się i współpracy .

  Co to jest Google Jamboard i jak to działa?

  Google Jamboard to cyfrowa tablica online połączona z chmurą, używana głównie w obszarze edukacji i oczywiście w firmach w celu opublikowania tematu w Internecie i bardzo dynamicznie. To cyfrowe narzędzie jest idealne, jeśli chodzi o kreatywność.

  Zobaczmy, jak to działa. Dostęp do Jamboarda można uzyskać w przeglądarce lub w aplikacji . Gdy zaakceptujesz tablicę Jamboard, zobaczysz inne, które zostały utworzone, oraz opcję utworzenia nowego, naciskając znak plus (+).

  Po lewej stronie ekranu znajduje się pasek narzędzi, dzięki któremu można uzyskać dostęp do pisaka, markera i pędzelka oraz wybrać kolor jakim chcemy oznaczyć tablicę.

  Znajdziesz tam również wersję roboczą, za pomocą której możesz wymazać napisany przez siebie element lub wykasować cały ekran. Dowiedz się, jak dzielić się wszystkimi swoimi pomysłami we współpracy. Możesz udostępniać obrazy, notatki i pliki, które masz na Dysku Google, niezależnie od tego, czy są to prezentacje, dokumenty, strony internetowe, „Mapy Google” i inne informacje, które wzbogacą Twoje projekty.

  Możesz dodać karteczki samoprzylepne w różnych kolorach, a narzędzie ruchu pozwoli Ci przesunąć dowolny element na ekranie. Możemy zmienić kolor lub bezpośrednio je zapisać.

  Czytaj więcej  Jak stworzyć aplikację lub podobną aplikację, taką jak Uber w Android Studio

  Możemy pisać inne notatki, anulować, przenosić lub umieszczać je w dowolnym miejscu na ekranie, a dzięki opcji, która pojawia się po kliknięciu w menu możemy je powielić lub usunąć.

  Samouczek korzystania z Jamboarda

  Obrazy można wstawiać z Dysku Google za pomocą Wyszukiwarki grafiki Google lub ze swoich zdjęć. Wybierz dowolne zdjęcie, aby je wgrać i wystarczy przeciągnąć je do interfejsu, aby je wgrać, możemy zmienić rozmiar, lokalizację i oczywiście zduplikować lub usunąć.

  Aby skasować cały ekran mamy możliwość skasowania ramki . Jeśli chcemy odzyskać to, co usunęliśmy, możemy cofnąć.

  Ile ramek lub desek mogę używać?

  Można dodać dodatkowe ramki, więc jeśli pierwsza ramka jest pełna i chcesz, aby Twoi uczniowie, pracownicy lub uczestnicy projektu wnieśli swój wkład w inny sposób, możesz mieć różne ramki i oni mogą wnosić wkład do tych różnych ramek.

  Jak to się robi?

  Za pomocą przycisku dodatkowego pola u góry ekranu, w tej opcji możemy stworzyć nową ramkę. Czyli mielibyśmy już utworzone 2 klatki i pisalibyśmy ponownie.

  Pozwala nam również nawigować od prawej do lewej lub z jednej pozycji do drugiej. A usunięcie ramki jest tak proste, jak umożliwienie usunięcia. Możemy zmienić tło różnych ramek . Do wyboru mamy siatkę, linie, niebieski ekran lub tablicę.

  Czytaj więcej  Co to jest bańka filtrująca w wyszukiwarce internetowej i jak one działają? Możliwe konsekwencje

  Możemy skorzystać z opcji udostępniania, tak jak w przypadku wszystkich dokumentów Google. Do innych osób, a konkretnie do innych użytkowników naszego projektu lub klasy, a oni będą mogli dodawać więcej treści i wzbogacać tablicę Google Jamboard. Sukcesy!.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji