Do czego służą funkcje MIN i MAX w programie Excel i jak z nich korzystać? - Samouczek z przykładami

15 lipca, 2021

Microsoft Office Excel to platforma, którą Microsoft oferuje nam na swoich komputerach z zainstalowanym systemem Windows, służy między innymi do prowadzenia księgowości, cokolwiek chcesz, chociaż nie jest to bardzo specyficzny program, jak mógłby być Aspel , jeśli jest to usługa, która szybko rozwiązuje problemy w sensie księgowym i pozwala na uporządkowaną i wydajną pracę.

Do czego służą funkcje MIN i MAX w programie Excel i jak z nich korzystać? - Samouczek z przykładami

Wśród wielu opcji, które mamy do zrobienia w Excelu są formuły dostępne w programie i ma wiele, jeśli nie wszystkie, ten program pozwala przejść od prostej wariancji statystycznej do spisu ludności lub prostego dodawania i odejmowania, jest imponujące, możesz też skonfigurować go w języku, w którym chcesz go lepiej zrozumieć.

Pozwala też to zrobić tylko poprzez zaznaczenie komórek i zastosowanie właściwej formuły, czyli jest to program łatwy w obsłudze i wydajny, ale tylko wtedy, gdy wiesz, jak go używać, chociaż nie wymaga kompletnego Oczywiście, jeśli trzeba poćwiczyć, naucz się kilku pojęć i dowiedz się, gdzie wszystko jest i jaką ma funkcję w oprogramowaniu.

Czytaj więcej  Jak usunąć lub usunąć moje konto Google z Androida z komputera lub innych urządzeń

W połączeniu z faktem, że nie jest darmowy, ale ma 7-dniową bezpłatną wersję próbną przy zakupie komputera stacjonarnego lub laptopa z systemem Windows z fabryki, jest to cud i jakby tego było mało, jego usługi są bezpłatne online dla każdy, z którego można korzystać Innymi słowy, ma to na celu zapewnienie wysokiej jakości i wydajnej obsługi.

Indeks ()

  1. Czym są i jak korzystać z formuł?
  2. Jak używać MIN i MAX w moim arkuszu Excel?

Czym są i jak korzystać z formuł?

Formuły Excela są często używane, a ich główną funkcją jest ułatwienie Ci życia na co dzień, czyli jako takie nie działają, jeśli nie wiesz, do czego służą, chociaż obok pojawia się mały opis do formuły.

Jednak musisz zrozumieć pojęcie formuły, aby wiedzieć, jak ją ustrukturyzować, komputer teraz wszystko, o co prosisz , ale musisz wiedzieć, o co i jak zapytać, to są formuły.

Istnieje ogromna różnorodność formuł w Excelu, w których możesz zrobić, od kontrolowania wydatków po generowanie własnego planu.Ograniczeniem są twoje myśli, przy odrobinie praktyki możesz nawet wygenerować drzewo genealogiczne.

Czytaj więcej  Jak zmienić i dostosować dźwięk lub dźwięk powiadomień aplikacji na Androida

Jak mówiłem do tej pory, Excel jest najlepszym programem księgowym, jaki możesz mieć, ponieważ jest najbardziej kompletny i obejmuje więcej obszarów, być może nie będąc najlepszym w jednym, ale aktualnym we wszystkich.

Jak używać MIN i MAX w moim arkuszu Excel?

Funkcje, których nauczysz się dzisiaj używać, są niezwykle przydatne, ponieważ są używane do takich rzeczy, jak rozważanie wybranych wartości logicznych, nie ma znaczenia, czy użyjesz ich do nazw, numerów referencyjnych itp ... czy argumenty nie mają wartości wynik wyniesie m.in. 0 Dużo zalet.

Korzystanie z nich jest bardzo proste, ponieważ MIN i MAX w Excelu działają, aby podać MINIMUM i MAKSIMUM w wierszu wartości, użyjemy ich w następujący sposób:

  • Naciśnij pole Excela, w którym chcesz zdeponować wynik odpowiedniej funkcji i napisz: = MIN (
  • Gdy już to masz napisane, wskaż, naciskając raz pole, od którego chcesz, aby zaczęło brać pod uwagę wartości, możesz również wpisać jego wartość, to znaczy, jeśli pole, od którego chcesz zacząć brać pod uwagę, jest A2, twoja formuła to = MIN (A2
  • Bardzo dobrze, teraz musimy zamknąć formułę i zrobimy to przenosząc myszkę do końca, gdzie chcemy, żeby uwzględniała wartości, czyli do ostatniego pola, wciskając CNTRL i dotykając pola, zostanie on zaznaczony i funkcja szybkiego wyboru wszystkich wartości, jednak chcąc to wpisać należy wpisać ":" ten symbol do połączenia pól, czyli: = MIN (A2: A91
  • Świetnie, teraz aby zakończyć formułę musisz ją zamknąć, zamyka się kolejnym nawiasem, takim jak ten na początku, ale zamykający: = MIN (A2: A91)
Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, czy ktoś próbuje odblokować lub sprawdzić mój telefon - najlepsze aplikacje

I voila, masz już swoją formułę, kiedy naciśniesz enter wynik wyjdzie, pamiętaj, że dla MAX jest to to samo, zastępując "MIN" z przykładu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji