Dlaczego mój telefon ładuje się tylko po podłączeniu kabla USB do komputera lub komputera? Jak to rozwiązać

20 czerwca, 2021

Jeśli podczas podłączania urządzenia mobilnego do komputera znajdziesz opcję „tylko ładowanie”, jest to bardziej powszechne niż się wydaje, wystarczy sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie, zarówno z telefonu komórkowego, jak i z komputera.

Najpierw sprawdź, czy Twój komputer nie wykrywa jedynego obciążenia i rozwiąż go , ponieważ w wielu przypadkach pojawia się tam ten niewygodny problem, albo z powodu jakiejś konfiguracji, błędu systemowego, albo nawet wirusa na komputerze.

Następnie możesz przystąpić do sprawdzania baterii telefonu komórkowego, to nie zaszkodzi. Wielu użytkowników komentuje i zastanawia się, dlaczego telefon działa tylko z podłączoną ładowarką , odpowiedź brzmi, że prawdopodobnie jest to spowodowane awarią akumulatora, więc będzie działać tylko przy ładowaniu.

Podobnie urządzenie mobilne może działać ładując się normalnie z ładowarki lub z komputera, ale aby pracować z komputera, po spełnieniu tej funkcji komputer musi najpierw rozpoznać telefon komórkowy i zacząć go używać.

Ponadto, jeśli w twojej baterii jest usterka, musisz nauczyć się obliczać, jak długo działa bateria 4000 mAh, co jest powszechne lub jakakolwiek, ale aby być tą, która jest w twoim telefonie komórkowym, tutaj dowiedz się, jak to zrobić zrób to, pokażemy Ci, dlaczego ładuje terminal tylko podczas podłączania kabla USB z komputera.

Czytaj więcej  Jak transkrybować dźwięk na tekst w czasie rzeczywistym za pomocą najlepszych programów lub aplikacji

Co zrobić, jeśli mój telefon komórkowy ładuje się tylko po podłączeniu do komputera?

Jest to bardzo łatwy proces, ponieważ wielu użytkowników po prostu podłącza telefon i zauważa, że ​​zaczyna się on automatycznie ładować bez możliwości przesyłania lub przesyłania plików lepiej znanych jako komunikacja MTP.

Podobnie frustracja jest spowodowana tym, że na komputerze PC nie możemy znaleźć naszego urządzenia typu USB połączenia ani przesyłać zdjęć, dlatego rozwiązanie tego problemu znajduje się w naszym telefonie komórkowym, prawdopodobnie w prostej konfiguracji.

Najpierw podłączasz kabel USB do komputera, a następnie podłączasz go do telefonu, zauważysz, że pojawia się kilka opcji, w nich możesz mieć zaznaczoną opcję „tylko ładowanie”, podobnie jak w zależności od funkcji, którą jesteś zamierzając wykonać, wybierzesz ten, który jest dla ciebie wygodniejszy.

Innymi słowy, do przesyłania plików wybierasz protokół MTP, w przypadku przesyłania zdjęć protokół PTP i wiele innych opcji , które różnią się w zależności od marki i modelu urządzenia mobilnego.

Czasami nasz terminal nie pokazuje okna opcji, jest po prostu aktywowany w trybie „tylko ładowanie” bez żadnego pływającego powiadomienia, które mówi nam lub pokazuje nam jakiś sposób zmiany lub usunięcia tego trybu, dlatego musisz to zrobić tylko w ustawieniach programisty .

Czytaj więcej  Jak szybko i łatwo umieścić lub dodać naklejki w moim statusie WhatsApp

Wprowadzasz ustawienia programisty w sekcji „debugowanie”, w której możesz zmienić domyślną metodę połączenia i przyznać uprawnienia do wyświetlania przyszłych powiadomień podczas wykonywania dowolnego połączenia USB, jeśli nie możesz znaleźć trybu programisty, to dlatego, że jest wyłączony .

Jak aktywować tryb programisty

Procedura aktywacji różni się nieco w zależności od marki i modelu telefonu komórkowego, ale we wszystkich jest bardzo podobna, dlatego kroki, które należy wyświetlić w ustawieniach telefonu, są następujące.

Najpierw wejdź w ustawienia telefonu i przewiń w dół do ostatniej, w ostatnich 3 opcjach tego menu znajdziesz coś podobnego do "O telefonie" , po wejściu do tej sekcji zauważysz wiele kategorii, znajdziesz tylko pasek z napisem " kompilacja".

Po zlokalizowaniu, naciskasz go kilka razy, aż pojawi się pływająca informacja wskazująca, że "Jesteś teraz programistą", gdy to zrobisz , wrócisz tylko do głównego menu i będziesz mógł zauważyć nową opcję lub konfiguracja ustawień telefonu.

Będziesz mógł dokonać dużej ilości zmian z tej sekcji, ale interesuje nas opcja "tylko ładowanie", zalecamy zmienić ją na "zawsze pytaj przy podłączaniu do USB" , również przy każdym połączeniu Twój telefon komórkowy do dowolnego komputera, okno pozwalające nam wybrać najbardziej użyteczną opcję w danym momencie. Sukcesy!

Czytaj więcej  Jak zmienić lub dostosować jasność ekranu laptopa, aby zmniejszyć go za pomocą klawiatury?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji