Dlaczego mój komputer nie rozpoznaje ani nie wykrywa kabla sieciowego Ethernet? - Rozwiązanie

14 czerwca, 2022

Mimo udogodnień, jakie daje era cyfrowa, może cierpieć z powodu awarii, podobnie jak łącza internetowe. Nawet komputer może mieć problemy z rozpoznaniem kabla sieciowego Ethernet. Połączenia przewodowe są zwykle używane w komputerach stacjonarnych i stają się coraz mniej popularne wraz z rozwojem technologii. Jest jednak przedstawiany jako dobra opcja dla typów sieci korporacyjnych.

Dlaczego mój komputer nie rozpoznaje ani nie wykrywa kabla sieciowego Ethernet? - Rozwiązanie

Zaletą połączenia przewodowego jest jego stabilność i wysoka wydajność. Chociaż czasami może się nie powieść z przyczyn fizycznych lub problemów z konfiguracją sieci.

  Dlaczego mój komputer nie rozpoznaje ani nie wykrywa kabla sieciowego Ethernet? Możliwe przyczyny

  uszkodzony kabel sieciowy

  Jest to awaria fizyczna, która jest jedną z najczęstszych, które zwykle występują. Kable Ethernet są bardzo niezawodne, jednak mogą ulec uszkodzeniu pod wpływem środowiska .

  Czytaj więcej  Jak przekonwertować mój Android WhatsApp na styl iPhone'a Zmiana emotikonów bardzo łatwo!

  Wewnątrz kabla Ethernet znajdują się cztery pary mniejszych skręconych przewodów i są one zwykle bardziej kruche. W przypadku niewłaściwego obchodzenia się lub ekspozycji na słońce mogą ulec uszkodzeniu.

  Awarie złącza RJ45

  Złącza RJ45 są najczęściej używanym typem złącza w sieciach przewodowych. Większość z nich jest zwykle wykonana z plastiku , choć niektóre są wykonane z metalu. Jeśli złącze jest super uszkodzone, połączenie między urządzeniami będzie prawie niemożliwe.

  Porty sieciowe nie działają

  Karty sieciowe lub porty połączeń urządzeń, takich jak modem lub router, mogą ulec uszkodzeniu fizycznemu . W najlepszym razie może to być port w złym stanie, który wymaga konserwacji.

  Błąd konfliktu przypisania adresu IP

  Ten błąd występuje, gdy występuje błąd w przypisaniu adresu IP przez router. Urządzenie przez pomyłkę przypisuje ten sam adres IP dwóm komputerom i jeden z nich nie łączy się z siecią, możesz sprawdzić ustawienia urządzenia, aby rozwiać wątpliwości.

  Jak rozwiązać problemy z połączeniem kablem Ethernet?

  Użyj opcji Rozwiązywanie problemów

  Prostym sposobem na wykrycie możliwego problemu z połączeniem na komputerze jest użycie narzędzia do rozwiązywania problemów z systemem Windows . Jest dostępny dla sieci bezprzewodowych i sieci przewodowych.

  Czytaj więcej  Jak poprawić lub zoptymalizować wydajność moich gier na moim telefonie komórkowym z Androidem

  Przejdź do panelu właściwości karty sieciowej, przejdź do sekcji Ethernet i wybierz opcję Rozwiązywanie problemów z połączeniem sieciowym . Szybkim sposobem uzyskania do niego dostępu jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy ikony połączenia na pasku zadań, a następnie kliknięcie opcji Rozwiąż problem.

  Przeprowadzi szybkie sprawdzenie połączenia sieciowego i jeśli pojawi się jakiś problem, który może zidentyfikować, poinformuje Cię o tym wraz z możliwym rozwiązaniem. Czasami nie znajdzie problemu, ale da pewne wskazówki.

  sprawdź okablowanie

  Sprawdź, czy kabel nie jest uszkodzony lub wygięty w żadnej sekcji. Istnieją testery, które służą do pomiaru ciągłości kabla Ethernet, jeśli masz taką możliwość, użyj jednego. Innym sposobem wykrycia, że ​​usterką jest kabel, jest zamiana go na inny.

  Sprawdź dostęp do internetu

  Prawdopodobnie wina nie leży w połączeniu, tylko w tym, że sieć nie ma dostępu do Internetu. Spróbuj wykonać PING lub zmierzyć prędkość Internetu , aby wiedzieć, czy rzeczywiście masz połączenie z siecią.

  Aktywuj automatyczne wykrywanie zwrotnicy

  Kable sieciowe są zazwyczaj okablowane inaczej, zgodnie ze standardami 568A i 568B . Ten typ reguły jest określany w zależności od typu urządzenia, które ma zostać podłączone, i typu sieci, ale w systemie Windows możesz aktywować opcję, która pozwala wykryć dowolną opcję dla twojego komputera.

  Czytaj więcej  Jakie są znaki wskazujące, czy profil lub konto Badoo jest fałszywe?

  Przejdź do panelu właściwości karty sieciowej i kliknij opcje zaawansowane. Następnie wybierz właściwość Automatyczne wykrywanie skrzyżowań i zmień wartość na Włączone.

  Uruchom ponownie komputer

  Może się to wydawać prostą opcją, ale może wystarczyć do przywrócenia połączenia sieciowego. Uruchom ponownie komputer , a jeśli jest to logiczny problem, taki jak konflikt przypisania adresu IP, zostanie natychmiast naprawiony.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji