Dlaczego Mapy Google nie otwierają się, nie działają lub przestały działać? Jak rozwiązać ten problem

21 czerwca, 2021

Większość aplikacji, z których możemy korzystać za pośrednictwem naszych smartfonów, pozwala nam rozwiązywać złożone sytuacje. W tym przypadku chcemy wymienić różne funkcje Map Google, które spośród wielu, jakie mają, umożliwiają udostępnianie lub wysyłanie swojej lokalizacji w czasie rzeczywistym.

Prawda jest taka, że ​​przyzwyczajamy się do korzystania z tych narzędzi, że jeśli zawiodą, nasz świat zamieni się w chaos. I właśnie z tego powodu chcemy Cię nauczyć, co zrobić, jeśli Mapy Google nie otwierają się, nie działają lub przestały działać.

Mapy Google to wspaniała aplikacja, która pozwala nam poznać nie tylko naszą lokalizację, ale także zapisać lokalizację lub trasę. Możemy również mierzyć odległości między dwoma miastami, a nawet śledzić skradziony telefon komórkowy . To tylko niektóre z niezliczonych opcji, z których możemy korzystać z telefonu komórkowego z tą aplikacją

Ale jakże irytujące musi być to, że gdy chcesz użyć aplikacji Google Maps , zlokalizować miejsce, w którym zostawiłeś zaparkowany samochód, a aplikacja przedstawia tę awarię. Sytuacja, która wydaje się nie mieć rozwiązania, ponieważ nie mamy najmniejszego pojęcia, co robić. Ale nie martw się, trafiłeś we właściwe miejsce, a pokrótce wyjaśnimy, jakie poprawki powinieneś wprowadzić.

Czytaj więcej  Czym jest technologia Blockchain? Do czego służy blockchain i jak działa? - Zalety i wady

Rozwiązanie awarii, gdy Mapy Google nie otwierają się, nie działają lub zostały zatrzymane

Ten rodzaj awarii może mieć różne przyczyny, a poniżej wyjaśnimy, czym mogą być i jakie działania należy podjąć, aby je rozwiązać. Na początek powiemy Ci, że jest to jedna z najczęstszych wad, jakie przedstawiają Google Maps. Ma to związek z brakiem możliwości załadowania mapy, gdy chcesz wiedzieć, gdzie znajduje się konkretny adres.

Zamiast tego otrzymasz wiadomość z następującą informacją „Ta strona nie może poprawnie załadować Map Google” . Gdy wystąpią tego typu błędy, ważne jest, abyś wiedział, że ten problem nie jest spowodowany jakąś usterką w twoim smartfonie. I jest to związane ze stroną internetową, więc w tym sensie będziesz musiał poczekać, aż rozwiążą ten problem.

Dlatego zalecamy, aby nie korzystać z aplikacji Google i zamiast tego przejść do swojej wyszukiwarki, aby skorzystać z internetowej wersji Map Google . W ten sposób będziesz miał dostęp do map, a tym samym poznasz kierunek, w którym chcesz się udać. Pamiętaj, że to, co zawodzi, to aktualizacja map w aplikacji Google Maps, a nie na platformie.

Czytaj więcej  Jak używać, konfigurować i uzyskiwać dostęp do Pulpitu zdalnego Chrome na moim komputerze z systemu Android

Rozwiązania typowych usterek Map Google

Teraz dotkniemy jednego z najczęstszych błędów, które zwykle występują w Mapach Google i jest to ikona GPS, która pokazuje Twoją lokalizację na czerwono. Pokazuje również znak zapytania. A to po prostu mówi, że nie można uzyskać dostępu do Twojej lokalizacji, a przyczyną tego problemu są uprawnienia do wyświetlania tych informacji.

Tak więc sposób na naprawienie tej usterki może być prostszy niż myślisz i polega na umożliwieniu aplikacji Mapy Google pokazania Twojej lokalizacji na mapie. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności, kliknij przycisk, a ta akcja poprosi Cię o pozwolenie na pokazanie Twojej lokalizacji.

I po prostu zezwól aplikacji, aby mogła pokazać Twoją aktualną lokalizację na ekranie, a tym samym wyeliminować czerwoną kropkę i znak zapytania. Chociaż możesz się tam również dostać, korzystając z następującej trasy Ustawienia> Aplikacje> Mapy Google> Uprawnienia> Lokalizacja i wreszcie „Aktywuj pozwolenie na lokalizację”.

Inny typ powszechnej awarii w Mapach Google wiąże się z faktem, że aplikacja przestała odpowiadać i w tym celu wystarczy kliknąć opcję „Czekaj”. Ale jeśli błąd będzie się powtarzał, wystarczy zamknąć aplikację lub otworzyć ją ponownie. Możesz go również odinstalować i zainstalować ponownie, ale w innych przypadkach po ponownym uruchomieniu smartfona będziesz miał.

Czytaj więcej  Jak zrobić lub utworzyć kopię zapasową lub kopię zapasową mojego WhatsApp na Androida lub iPhone'a?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji