Czym są prawa własności intelektualnej i do czego służą? Jak mogę zmienić DPI na Androidzie?

21 października, 2021

Telefony z Androidem dają nam wiele możliwości dostosowania ich interfejsu i uczynienia go wygodniejszym dla nas, od prostych rzeczy, takich jak dostosowanie jasności ekranu, po całkowite skonfigurowanie go tak, aby mógł z niego korzystać starsza osoba.

Jednym z tych ustawień, które można aktywować, aby różne elementy wyświetlane na ekranie wydawały się większe lub mniejsze, jest zmiana DPI.

  Indeks

   Czym są prawa własności intelektualnej?

   DPI to angielski skrót od Dots Per Inch lub Dots per Inch w języku hiszpańskim, jest to jednostka mierząca liczbę punktów na wydruku, im wyższa wartość DPI, tym lepsza rozdzielczość wydruku.

   W naszym kontekście prawa własności intelektualnej po prostu mierzą ilość informacji wyświetlanych na ekranie . Jeśli DPI jest zwiększone, wszystkie elementy wyglądają na większe, to znaczy litery i ikony wydają się większe, więc na ekranie wyświetla się mniej informacji, a przeciwnie, jeśli zmniejszymy DPI, wszystko wygląda na mniejsze i dlatego wyświetlanych jest więcej informacji na ekranie.

   W zależności od rozdzielczości i rozmiaru ekranu, domyślna rozdzielczość DPI może się różnić na telefonie z małym ekranem, takim jak Galaxy S3 mini, ma domyślnie 240 DPI, z drugiej strony Samsung A3, który ma większy ekran, ma 360 DPI dla domyślny.

   Czytaj więcej  Jak naprawić lub naprawić bootloop lub nieskończoną pętlę na Androidzie bez utraty danych

   Przed wprowadzeniem tej zmiany pamiętaj, że ta opcja jest przeznaczona dla twórców aplikacji, a nie dla zwykłych użytkowników , więc wiąże się z nią ryzyko i może powodować problemy na telefonie. Najczęstszym jest to, że tworzy niektóre aplikacje, takie jak SMS lub Kontakty są stale zamknięte.

   W najgorszym przypadku może sprawić , że telefon będzie bezużyteczny, ponieważ będzie się uruchamiał co jakiś czas lub po prostu się nie włączy. Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy, aby poradzić sobie z tymi problemami, zaleca się, abyś nie stosował tych zmian.

   Jeśli odważysz się je zmienić, najlepszym sposobem jest robienie tego w odstępach co 20 i dostosowanie w ten sposób do swoich konkretnych potrzeb.

   Jak zmienić DPI swojego Androida

   Aby zmienić DPI bezpośrednio z Androida, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to aktywować Opcje programisty, w tym celu musisz uzyskać dostęp do menu Ustawienia lub Ustawienia telefonu> Ustawienia Androida> Informacje o urządzeniu> Informacje o oprogramowaniu . Zamierzasz nacisnąć 7 razy, gdzie jest napisane Numer kompilacji, a teraz, gdy wrócisz do ustawień, pojawi się nowe menu o nazwie Opcje programisty lub programisty.

   Czytaj więcej  Co to jest oprogramowanie licencjonowane Careware i jak to działa? Czy godny zaufania?

   Będąc w tym Menu szukasz opcji Minimalna szerokość, pojawi się tam domyślna wartość i możesz ją zmienić na żądaną wartość i dać ją do zaakceptowania. Możesz je również zmienić za pomocą komputera z systemem Windows , do tego musisz mieć zainstalowany program ADB i sterowniki telefonu na komputerze i kabel USB.

   Najpierw musisz aktywować debugowanie USB, w tym celu musisz wejść do menu Programista i poszukać opcji debugowania USB i ją aktywować. Następnie podłączasz telefon do komputera kablem USB, potwierdzasz debugowanie USB i otwierasz program ADB.

   W ADB musisz wpisać polecenie adb devices i nacisnąć Enter, jeśli zrobisz wszystko dobrze, pojawi się numer seryjny telefonu. Następnie musisz napisać jedno z tych dwóch poleceń w zależności od wersji Androida:

   • Dla Androida 4.3 lub lepszego: gęstość powłoki adb wm VALOR_DPI && restart adb
   • W przypadku wcześniejszych wersji: powłoka adb z gęstością wyświetlania VALOR_DPI && restart adb
   • Zastępujesz DPI_VALUE wartością, którą chcesz ustawić, i naciśnij Enter.

   Jeśli Twój telefon komórkowy jest zrootowany, możesz zmienić DPI telefonu za pomocą aplikacji TexDroider DPI . Uruchom aplikację i po zaakceptowaniu ostrzeżenia, które się pojawi, zobaczysz aktualne DPI swojego telefonu, możesz je dowolnie zmienić i nacisnąć Zastosuj, po nadaniu uprawnień Superusera aplikacji, którą zrestartujesz i to wszystko. Jeśli nie jest zrootowany, zawsze możesz to zrobić za pomocą programów takich jak Kingo root.

   Czytaj więcej  Dlaczego moje słuchawki i7S TWS słyszą z jednej strony? - Rozwiązaniem problemu

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji