Czym są keyloggery i jak działają? Jakie są typy i jak chronić moje hasła?

26 sierpnia, 2021

W Internecie i wszystko, co ma związek z komputerami, serwerami, platformami i stronami internetowymi, jest w taki czy inny sposób powiązane z wirusami. Obecnie możemy mieć komputer bez antywirusa i być całkowicie spokojnym. W przeciwieństwie do około 10 lat temu, kiedy surfowanie po Internecie wymagało obowiązkowej ochrony.

Chociaż prawdą jest, że przeglądanie jest bezpieczniejsze, nie oznacza to, że nie musisz chronić swojego telefonu z Androidem przed wirusami i hakerami, którzy próbują Cię szpiegować. Świadomość istnienia wirusów nie jest obowiązkowa, ale posiadanie jakiegoś programu antymalware lub innego rodzaju programu nie jest takie złe.

Dlatego dzisiaj skupimy się na zagrożeniu znanym jako Keylogger. Chociaż jego działanie i cel są proste, to sprawia, że ​​jest to jeden z najniebezpieczniejszych wirusów komputerowych, jakie istnieją.

  Co to są wirusy keyloggera?

  Są to szkodliwe programy, które próbują zainfekować komputer lub urządzenie mobilne z zamiarem zarejestrowania każdego pisma odręcznego wykonanego przez użytkownika. To jest do powiedzenia. Jeśli twój komputer jest zainfekowany keyloggerem , ten program uruchomi się z zapisem każdego klawisza, który naciśniesz, gdy komputer jest włączony.

  Czytaj więcej  Jak ukryć wiadomości tekstowe i połączenia na Androidzie Bardzo łatwo!

  W rzeczywistości jest to niezwykle przydatny program, jeśli chodzi o pozyskiwanie danych osobowych lub szpiegowanie konkretnej osoby. Z tego powodu powinieneś jak najlepiej zapoznać się z keyloggerami i sposobami ochrony.

  Jak działają keyloggery jako wirusy?

  Wiesz już część tego, jak to działa. Programy te instalują lub infekują część dysku pamięci masowej, nie zauważając tego, a następnie zaczynają rejestrować każdy znak i każdą kombinację klawiszy, które wykonujesz podczas pracy na komputerze. Ale na tym rzecz się nie kończy. Oprócz tego keyloggery są w stanie uruchamiać procesy wymagające dostępu do Internetu.

  Podczas gdy rejestrują każde polecenie wprowadzone przez użytkownika, jednocześnie wszystkie zebrane informacje są przesyłane do innego użytkownika lub strony trzeciej, która ma dostęp i kontrolę nad wirusem na Twoim komputerze.

  Z tego powodu zaleca się użytkownikom znalezienie i zainstalowanie programu antywirusowego zgodnego z Windows 8 / 8.1 / 10 . Dobrą rzeczą jest to, że istnieje wiele alternatyw, które można uzyskać w wersji darmowej i płatnej.

  Jakie są typy keyloggerów, które istnieją?

  Możesz znaleźć wiele rodzajów keyloggerów na innych stronach internetowych i może to być prawda. Ale pod koniec dnia wszystkie sprowadzają się do dwóch podstawowych typów keyloggerów. Oznacza to, że na ogół istnieją dwa typy tych wirusów. Są one dostępne w wersji oprogramowania, a inne w wersji sprzętowej.

  Czytaj więcej  Co to jest i do czego służy VPN lub wirtualna sieć prywatna i jakie są ich typy?

  1. Keylogger typu sprzętowego

  Są to zasadniczo urządzenia fizyczne, które zwykle są małymi chipami lub rodzajem kabla USB podłączonego do komputera. Pomysł polega na tym, że komputer, na którym znajduje się wirus, łączy się z innym i udaje mu się bezpośrednio zainfekować inne urządzenie.

  Może się wydawać, że jest to zagrożenie dla wszystkich, ale wszystko zależy od tego, jak jest używany. Innymi słowy, może mieć korzystne zastosowania, zwłaszcza dla dużych firm.

  2. Oprogramowanie typu keylogger

  Jak wiesz, są to najbardziej znane i budzące największe obawy. Cóż, nie musisz być fizycznie z komputerem lub laptopem, aby zainfekować inny komputer.

  Wystarczy internet i pomysłowość, aby wysłać zainfekowany plik, aby był hostowany i instalowany na komputerze docelowym. Dobrą wiadomością jest to, że możesz wiedzieć, czy masz wirusa złośliwego oprogramowania i określić, czy informacje są skradzione, czy nie.

  Jak można wykrywać i usuwać keyloggery?

  Najłatwiejszym sposobem wykrycia tego typu wirusa jest analiza procesów uruchomionych na komputerze lub laptopie. Jeśli zauważysz, że coś jest nie tak, powinieneś poszukać w Internecie więcej informacji na temat tego procesu. Oczywiście usunięcie tych programów nie będzie łatwe. Możesz spróbować antikeyloggera, ale generalnie musisz wybrać formatowanie komputerowe .

  Czytaj więcej  Jak zabezpieczyć hasłem pliki Excela Jak ustawić hasło?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji