Czym są i jak ustawić marginesy komórek w dokumencie Word? - Ostateczny przewodnik

3 września, 2021

Przez wielu uznawany za najlepszy edytor tekstu na świecie. Musi oferować różnorodne narzędzia umożliwiające cyfrowe tworzenie tekstów i nadawanie im osobistego charakteru. Jednym z narzędzi ułatwiających montaż i dostosowywanie są tzw. komórki. Dlatego dobrze jest wiedzieć, czym one są i jak skonfigurować ich marginesy w dokumencie Word.

Ostateczna dostawa wykonywanych przez Ciebie zleceń i ich wydruk za pośrednictwem Twojej platformy Word musi mieć naprawdę profesjonalne wykończenie dzięki ilości narzędzi i możliwości wykorzystania tzw. komórek.

Generują terminowe zamówienie w Twoich dostawach. Dlatego kładziemy nacisk na ich użycie w Twoim dokumencie oraz na sposób ich konfiguracji.

Domyślne komórki mają już standardowy wygląd, jednak muszą umożliwiać pewne modyfikacje, dzięki którym można je dostosować do własnych upodobań i potrzeb, o ile system zaakceptuje te zmiany.

Należy zauważyć, że Word jest kompatybilny z innymi procesorami i jest używany na różnych platformach, dzięki czemu z komórek można korzystać bez żadnych niedogodności. Opracowanie tych tabel jest bardzo proste i bardzo szybkie, jego złożoność będzie zależeć tylko od wymagań w zakresie projektowania.

Czytaj więcej  Jak zoptymalizować i ulepszyć mój profil zawodowy na LinkedIn — przydatne wskazówki

  Co to są marginesy komórek w dokumencie Word?

  Tabele słów ułatwiają cyfrowe tworzenie i edycję tekstów, aby nadać im osobisty charakter. Musimy wiedzieć, czym są tzw. komórki i jak szybko i łatwo skonfigurować ich marginesy w dokumencie Word.

  Tabele, zarówno podstawowe, jak i zagnieżdżone, to świetne narzędzie programu Word, które składa się ze spacji zwanych komórkami. W którym możesz wstawić ilość danych , która nada porządek i osobowość Twoim tekstom cyfrowym w programie Word. Wspomniane komórki muszą być oddzielone tak zwanymi liniami, marginesami lub granicami.

  Marginesy komórek wyznaczają swoje granice i generowaną między nimi przestrzeń w taki sposób, aby można je było szybko odróżnić.

  Kroki, aby ustawić marginesy komórek w dokumencie Word

  Przede wszystkim musisz mieć pod ręką i aktywny dokument Word, który chcesz zmodyfikować. Powinieneś natychmiast utworzyć potrzebną tabelę w dowolnym miejscu w dokumencie, wybierając kartę wstawiania.

  Karta wstawiania znajduje się na pasku narzędzi programu Word u góry ekranu. Zobaczysz ikonę, w której możesz zrobić potrzebny stół.

  Następnie zobaczysz narzędzia tabeli znajdujące się u góry ekranu i musisz nacisnąć opcję prezentacji. Zlokalizuj i wybierz część wyrównania i dotknij marginesów komórek.

  Czytaj więcej  Co to jest zasilacz w komputerze? Jaka jest jego funkcja?

  Ustawianie marginesów komórek w dokumencie Word jest proste. Po umieszczeniu w wyrównaniu i marginesach komórek. Zobaczysz wyskakujące okno z opcjami, takimi jak domyślne marginesy komórek. Gdzie zastosujesz wymiary wspomnianej komórki w centymetrach.

  Dopuszcza się wyznaczenie odstępu pomiędzy tymi komórkami, wyznaczonego w ten sam sposób w centymetrach. Możesz także dostosować rozmiar wprowadzanego tekstu.

  W ten sam sposób będziesz obserwował przestrzeń, którą chcesz wykorzystać do modyfikacji marginesów. Aby to zrobić, musisz kliknąć na obramowania i cieniowanie. Na tej karcie możesz łatwo modyfikować granice tej komórki.

  Jak widać, nie tylko będziesz mógł modyfikować marginesy pod względem wymiarów. Ale możesz również dodać inne akcenty, zgodnie ze stylem obramowania, kolorem i grubością linii. Wszystko zgodnie z rodzajem tekstu cyfrowego, który tworzysz.

  Jako dodatkowe informacje możesz również ukryć lub usunąć obramowanie z tabeli Word. Jest to bardzo wszechstronny i łatwy w obsłudze system; Po wprowadzeniu wszystkich tych zmian komórek w dokumencie Word wystarczy nacisnąć przycisk Akceptuj, a w ten sposób wszystkie zmiany, które wybrałeś dla swojego projektu, zostaną zarejestrowane, a tym samym pomyślnie zakończysz pracę.

  Czytaj więcej  Jak włączyć lub aktywować wirtualizację w systemie BIOS mojego komputera z systemem Windows 10

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji