Czym jest technologia Blockchain? Do czego służy blockchain i jak działa? - Zalety i wady

12 października, 2021

Odkąd świat, jaki znamy, stał się światem cyfrowym, wiele aspektów naszego życia, osobistego, zawodowego, biznesowego i innych, całkowicie się zmieniło. A z powodu poważnego kryzysu, który dotknął wielkie mocarstwa świata w 2008 roku , cały świat rozpoczął poszukiwania systemu, który byłby niezawodny i który będzie promował bezpieczeństwo światowych rynków.

To dzięki tej potrzebie powstało to, co dziś znamy jako Blockchain. Jeśli po raz pierwszy słyszysz o tym temacie lub koncepcji, zapraszamy do sprawdzenia oficjalnej strony Blockchain po przeczytaniu tego artykułu. Co do reszty, wystarczy poświęcić kilka minut na czytanie i możesz dowiedzieć się trochę o Blockchain i części tego, co to oznacza.

  Indeks

   Co jest znane jako technologia Blockchain?

   Mówiąc w prosty sposób, technologia Blockchain nie jest już bazą danych, która zawiera dużą ilość informacji zaszyfrowanych w blokach. Bloki te są jednocześnie połączone z innymi blokami. Powstaje więc łańcuch bloków i stąd nazwa Blockchain.

   Chociaż wydaje się, że jest to prosty system, na którym buduje coraz więcej firm, transakcji i innych, operacja jest znacznie bardziej złożona i bezpieczna. Aby dać Ci pewne pojęcie, zestaw bloków, który ma w prosty sposób zmienić lub przelać Twoje dolary na euro , musi zostać poddany modyfikacjom każdego z bloków, które są z nim powiązane, aby transakcja może mieć miejsce.

   Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, która brama jest bramą, adresem IP i DNS mojego routera?

   Dlatego jest to obecnie system lub technologia, która ma wiele zalet, które z roku na rok są wzmacniane. Ponadto Blockchain jest zdecentralizowany, ma dobry poziom synchronizacji i jest prawdopodobnie najbezpieczniejszym systemem, jaki istnieje obecnie.

   Do czego służy technologia Blockchain?

   Najważniejszą rzeczą, którą musimy podkreślić, jest to, że jest to technologia, która stara się pełnić funkcję rejestru publicznego dla każdej operacji cyfrowej, którą chcą wykonać użytkownicy. Oznacza to, że nie ogranicza się to tylko do cyfrowych transakcji pieniężnych, ale możesz także udostępniać lub wysyłać dowolne pliki, a nawet zdobywać lub zarabiać bity na Twitchu i wiele więcej.

   W ten sam sposób Blockchain umożliwia identyfikację każdej z osób zaangażowanych w transakcję, a także wiedzę z jakiego urządzenia to robią, a nawet przechowywanie i zapisywanie tej transakcji. Właśnie z tego powodu, mimo swojej „prostoty”, okazuje się być dość kompletną , złożoną i dopracowaną technologią.

   A jeśli nadal nie jesteś wystarczająco jasny na temat korzystania z technologii Blockchain, powinieneś wiedzieć, że jest ona używana do rejestracji transakcji , wysyłania ważnych dokumentów, takich jak umowy z firmami, sprzedaż dem muzycznych i wszelkie inne transakcje, które są dokonywane cyfrowy sposób.

   Czytaj więcej  Jak edytować, przenosić lub dostosowywać pasek skrótów na moim koncie na Facebooku

   Jak działa Blockchain?

   Zasadniczo jest to księga cyfrowa, w której odnotowywana jest każda transakcja dokonana w sieci przy użyciu tej technologii. Musisz mieć węzeł lub komputer o dobrej mocy. Każdy węzeł łączy się ze zdecentralizowaną siecią bez posiadania komputera hosta. Aby każdy zespół używał tego samego języka lub protokołu. Nawet w przypadku korzystania z monet tik tok istnieje również rekord.

   Podczas wysyłania wiadomości generowany jest token, który może reprezentować dowolny rodzaj pliku, czy to cyfrową walutę, czy ważny dokument. Po wysłaniu informacje są przesyłane zaszyfrowane i nigdy nie ujawniają tych informacji, mimo że są udostępniane w różnych częściach. Ten żeton jest dołączony do klocka, który jest połączony z innymi klockami.

   Aby móc uzyskać dostęp do informacji w przypadku bycia odbiorcą, musi istnieć zgoda większości uczestników tego systemu blockchain. Po zakończeniu wszystkiego tworzony jest rekord, który jest trwały .

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji