Czym jest System ACARS AVIATION i do czego służy? Jaka jest twoja funkcja?

24 czerwca, 2021

Istnieje kilka terminów, których można używać w sposób naturalny, a większość ludzi nie wie, co mają na myśli. W tym sensie, jeśli jesteś osobą, która często korzysta z lotów komercyjnych, być może słyszałeś już wcześniej następujący termin i jest to ACAR, który odnosi się do systemu komunikacji. A w tym artykule powiemy Ci, co to jest, do czego służy i jaka jest funkcja systemu ACARS Aviation.

Wiele osób zna sposób komunikowania się z naszych urządzeń mobilnych, ale wie też, że istnieją nowe formy połączenia, takie jak połączenie NFC . Ale jeśli chodzi o poruszający się samolot, wykorzystuje inny rodzaj połączenia z wieżą kontrolną, o którym niewiele osób wie i tutaj wyjaśnimy, co to jest.

Samoloty wykorzystują system znany jako ACAR Aviation, który nie może zawieść, ponieważ stanowiłby zagrożenie dla załogi i pasażerów samolotu. Ponieważ w ten sposób różne aspekty związane z samolotem i pasem startowym są wspólne. Ale jeśli nadal nie rozumiesz, o czym mówimy, czytaj dalej, że tutaj powiemy Ci, co powinieneś wiedzieć o tym systemie.

Indeks

  Czym jest system ACARS Aviation i do czego służy?

  Czytaj więcej  Jak wyeksportować kontakty z iPhone'a na kartę SIM, Android, Gmail, iCloud, Excel lub PC

  System ACARS lub co oznacza jego akronim w języku angielskim Aircraf Cominication Addressing and Reporting System. W ten sposób samolot utrzymuje łączność z wieżą kontrolną. W ten sposób na ziemi można w każdej chwili poznać ważne dane dotyczące pracy samolotu, a także inne dane, takie jak jego wysokość, ilość paliwa itp.

  Ale ponieważ możesz nawiązać to połączenie w każdej chwili, jeśli zostanie przerwane, wykorzystuje ono różne środki, takie jak sygnały satelitarne lub fale radiowe VHF i HF , nieco podobne do sieci telewizyjnych . Oczywiście konieczne jest, aby w samolocie był zainstalowany router i to urządzenie jest odpowiedzialne za przekazywanie informacji przez cały czas do różnych central rozmieszczonych na ziemi.

  Informacje o stanie statku powietrznego są ważne i dlatego dane te muszą być wydawane od czasu do czasu w celu prawidłowego monitorowania. Jeśli transmisja miałaby zostać utracona przez samolot, na ziemi możliwe jest wyemitowanie tzw. Pinga. Co pozwoli na otrzymanie informacji o aktualnym stanie samolotu.

  Jaka jest funkcja systemu ACARS Aviation?

  Poniżej wymienimy różne funkcje, które wykonuje system ACARS Aviation . A pierwszym z nich jest nawiązanie stałego kontaktu między samolotem a naziemnymi systemami monitorowania, takimi jak wieża kontrolna. Personel naziemny powinien wiedzieć, co dzieje się wewnątrz samolotu.

  Czytaj więcej  Jak podłączyć i skonfigurować PS4 do Internetu za pomocą Wi-Fi lub sieci komórkowej krok po kroku?

  Samolot musi działać zgodnie z określonymi parametrami ustalonymi i znanymi zarówno pilotom, jak i personelowi wieży kontrolnej. Dlatego te informacje muszą być udostępniane w celu stworzenia alternatywnych planów lotu, które mogą rozwiązać każdy ewentualny problem. Osiąga się to dzięki systemowi ACARS Aviation .

  Tak więc w celu ustanowienia tego połączenia między samolotem a bazami na ziemi stosuje się tak zwany ARINC. Który będzie odpowiedzialny za nawiązanie połączenia i automatyczne przesyłanie informacji o samolocie.

  Informacje te są przechowywane na serwerze, podobnym do serwera dedykowanego, a następnie są pobierane przez terminal lotniczy w celu odczytania danych. W ten sposób mogą zinterpretować warunki lotu , co pomogłoby zapobiec wypadkowi i umożliwić płynne lądowanie.

  Jest to powszechnie znane jako system lotniczy ACARS , system ochrony i monitorowania statków powietrznych . Z tego powodu pasażerowie proszeni są o wyłączenie telefonów komórkowych lub przełączenie ich w tryb samolotowy, aby nie zakłócały komunikacji.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji