Czym jest System ACARS AVIATION i do czego służy? Jaka jest twoja funkcja?

24 czerwca, 2021

Istnieje kilka terminów, których można używać w sposób naturalny, a większość ludzi nie wie, co mają na myśli. W tym sensie, jeśli jesteś osobą, która często korzysta z lotów komercyjnych, być może słyszałeś już wcześniej następujący termin i jest to ACAR, który odnosi się do systemu komunikacji. A w tym artykule powiemy Ci, co to jest, do czego służy i jaka jest funkcja systemu ACARS Aviation.

Wiele osób zna sposób komunikowania się z naszych urządzeń mobilnych, ale wie też, że istnieją nowe formy połączenia, takie jak połączenie NFC . Ale jeśli chodzi o poruszający się samolot, wykorzystuje inny rodzaj połączenia z wieżą kontrolną, o którym niewiele osób wie i tutaj wyjaśnimy, co to jest.

Samoloty wykorzystują system znany jako ACAR Aviation, który nie może zawieść, ponieważ stanowiłby zagrożenie dla załogi i pasażerów samolotu. Ponieważ w ten sposób różne aspekty związane z samolotem i pasem startowym są wspólne. Ale jeśli nadal nie rozumiesz, o czym mówimy, czytaj dalej, że tutaj powiemy Ci, co powinieneś wiedzieć o tym systemie.

Czym jest system ACARS Aviation i do czego służy?

Czytaj więcej  Jak aktywować czujnik zbliżeniowy Huawei, Xiaomi, Motorola, LG, ZTE i Nokia?

System ACARS lub co oznacza jego akronim w języku angielskim Aircraf Cominication Addressing and Reporting System. W ten sposób samolot utrzymuje łączność z wieżą kontrolną. W ten sposób na ziemi można w każdej chwili poznać ważne dane dotyczące pracy samolotu, a także inne dane, takie jak jego wysokość, ilość paliwa itp.

Ale ponieważ możesz nawiązać to połączenie w każdej chwili, jeśli zostanie przerwane, wykorzystuje ono różne środki, takie jak sygnały satelitarne lub fale radiowe VHF i HF , nieco podobne do sieci telewizyjnych . Oczywiście konieczne jest, aby w samolocie był zainstalowany router i to urządzenie jest odpowiedzialne za przekazywanie informacji przez cały czas do różnych central rozmieszczonych na ziemi.

Informacje o stanie statku powietrznego są ważne i dlatego dane te muszą być wydawane od czasu do czasu w celu prawidłowego monitorowania. Jeśli transmisja miałaby zostać utracona przez samolot, na ziemi możliwe jest wyemitowanie tzw. Pinga. Co pozwoli na otrzymanie informacji o aktualnym stanie samolotu.

Jaka jest funkcja systemu ACARS Aviation?

Poniżej wymienimy różne funkcje, które wykonuje system ACARS Aviation . A pierwszym z nich jest nawiązanie stałego kontaktu między samolotem a naziemnymi systemami monitorowania, takimi jak wieża kontrolna. Personel naziemny powinien wiedzieć, co dzieje się wewnątrz samolotu.

Czytaj więcej  Jak naprawić lub skorygować opóźniony lub niezsynchronizowany dźwięk wideo?

Samolot musi działać zgodnie z określonymi parametrami ustalonymi i znanymi zarówno pilotom, jak i personelowi wieży kontrolnej. Dlatego te informacje muszą być udostępniane w celu stworzenia alternatywnych planów lotu, które mogą rozwiązać każdy ewentualny problem. Osiąga się to dzięki systemowi ACARS Aviation .

Tak więc w celu ustanowienia tego połączenia między samolotem a bazami na ziemi stosuje się tak zwany ARINC. Który będzie odpowiedzialny za nawiązanie połączenia i automatyczne przesyłanie informacji o samolocie.

Informacje te są przechowywane na serwerze, podobnym do serwera dedykowanego, a następnie są pobierane przez terminal lotniczy w celu odczytania danych. W ten sposób mogą zinterpretować warunki lotu , co pomogłoby zapobiec wypadkowi i umożliwić płynne lądowanie.

Jest to powszechnie znane jako system lotniczy ACARS , system ochrony i monitorowania statków powietrznych . Z tego powodu pasażerowie proszeni są o wyłączenie telefonów komórkowych lub przełączenie ich w tryb samolotowy, aby nie zakłócały komunikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji