Czym jest prawo do bycia zapomnianym w Google i jak z niego wystąpić i jak z niego skorzystać?

28 lipca, 2021

Google jest jedną z największych firm na świecie, ma niekończące się informacje praktycznie od każdego na całym świecie, jego bazy danych są ogromne, a to dlatego, że w zasadzie połowa ludzi, którzy surfują po Internecie, używa Google jako wyszukiwarki lub przeglądarki.

Jest więc znacznie bardziej powszechny niż się wydaje, dlatego ma wiele usług i produktów, z którymi konkuruje z głównymi markami na całym świecie, takimi jak klasyczne porównanie Google vs Apple.

Dlatego oferuje swoim użytkownikom prawo do bycia zapomnianym, jest to w zasadzie sposób, aby poprosić Google, że chociaż całe twoje przeglądanie stron internetowych jest bezpośrednio z nimi powiązane i zbierają miliony danych od milionów użytkowników, a następnie z tym Big Data sprzedają informacje Aby reklamodawcy, z którymi mogą sprzedawać Ci produkty i wszyscy dobrze sobie radzą, usuń go z ich serwerów.

Indeks ()

 1. Jak poprosić o prawo do bycia zapomnianym?
 2. Zalety korzystania z prawa Google do bycia zapomnianym
  1. Więcej prywatności
  2. Nie ujawniaj informacji o swojej przeszłości
 3. Zalety NIESkorzystania z prawa Google do bycia zapomnianym
Indeks

  Streszczenie

  Jak poprosić o prawo do bycia zapomnianym?

  Istnieją 2 sposoby, aby Google zapomniało część lub wszystkie informacje, pierwszy jest najłatwiejszy, musisz wyszukać swoje imię w przeglądarce, a następnie przejść do sekcji „Często zadawane pytania”.

  Stąd możesz wysłać formularz kontaktowy, w którym zostaniesz poproszony o podanie oficjalnych danych uwierzytelniających, aby usunąć linki prowadzące do Twojego imienia i nazwiska w przeglądarce.

  Innym sposobem jest użycie personalizacji konta Google i uniemożliwienie Google sprzedaży Twoich informacji, jest to również znacznie szybsze, wykonalne i nieodwołalne, ponieważ w tym celu wykonaj następujące czynności:

  • Zaloguj się na swoje konto Google
  • W lewym panelu kliknij „Dane i personalizacja”
  • Poniżej będziesz mieć kilka paneli, kliknij „Ustawienia reklam”
  • Tutaj dostaniesz się do personalizacji reklam i możesz powiedzieć Google, że nie jesteś i nie chcesz, aby zawierał te informacje, usuwając swoje polubienia i dezaktywując zbieranie tych danych.

  Zalety korzystania z prawa Google do bycia zapomnianym

  Korzystając z tego narzędzia, które oferuje nam sama firma Google, uzyskamy pewną przewagę konkurencyjną nad innymi użytkownikami, którzy z niego nie korzystają. Niektóre z nich to:

  Czytaj więcej  Czym jest i jak chronić się przed atakiem TCP? Atak z przewidywaniem sekwencji

  Więcej prywatności

  Twoje dane są gromadzone podczas przeglądania, jeśli nie korzystasz z trybu prywatnego (incognito) swojej przeglądarki, to właśnie z tego powodu inne strony internetowe i sam Google zbierają informacje o twoich upodobaniach i niechęciach, aby przedstawić ci bardziej spersonalizowane informacje i reklamy , edukowanie użytkowników algorytmów to coś, co wielu z nas robi od lat, a wymazanie Twojego zachowania z algorytmu ma sprawić, że zapomni o Tobie.

  Nie ujawniaj informacji o swojej przeszłości

  Dla wielu ochrona poufnych informacji jest ważna, zwłaszcza podczas ubiegania się o pracę w firmie, w której nikt Cię nie zna, dlatego poważne firmy zwykle przeglądają sekcję informacji, którą Google ma o Tobie (i czego lepiej nie być).

  Zalety NIESkorzystania z prawa Google do bycia zapomnianym

  Czy kiedykolwiek kupiłeś coś online? cyberbezpieczeństwa , że Google oferuje swoim klientom jest bardzo dobra, w ostatnich latach nastąpił wyciek informacji z serwerów Google

  Oznacza to, że Google dobrze wykorzystuje Twoje informacje, nigdy nie ujawnia, kim jesteś lub co robisz, a raczej wykorzystuje Twoje informacje, aby reklamodawcy mogli sprzedać na przykład zabawkę osobie z dziećmi, a Ty, która ich nie masz do pewnego stopnia nie oglądaj tych irytujących reklam .

  Czytaj więcej  Jak zwiększyć i uzyskać więcej wyświetleń moich filmów na YouTube — ostateczny przewodnik

  Innym przykładem może być korzystna sytuacja, gdy szukasz gitary online, ale nie możesz znaleźć tej, której szukasz, sztuczna inteligencja Google prawdopodobnie wie, gdzie jej szukać i prezentuje Ci ją w formie reklam.

  Oznacza to, że reklamy nie muszą być wadą, wręcz przeciwnie, możesz ich używać, aby faworyzować siebie i ułatwiać przeglądanie stron internetowych, ponadto Google nie gromadzi żadnych poufnych danych, takich jak Twoja karta kredytowa lub poufne dane osobowe.

  Google zbiera tylko informacje, które każdy, kto widział Cię na ulicy, mógł wiedzieć o Tobie, tylko że robi to za pomocą algorytmów i sposobów, które nie są łatwe do zrozumienia dla nikogo, ale nie ma się czego obawiać.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji