Czym jest Nagware w informatyce i do czego służy? Jak oni pracują? funkcje

7 sierpnia, 2021

Istnieje wiele terminów komputerowych, które choć są używane przez internautów od dłuższego czasu, nie są dobrze znane większości z nich. W tym artykule porozmawiamy o Nagware, które chociaż nie wiesz, do czego się odnosi, z pewnością widziałeś go podczas wizyty na stronie internetowej. Dlatego poniżej powiemy Ci, co to jest, czego możesz używać i jak działa Nagware w informatyce.

Kiedy zanurzamy się w ogromnym wirtualnym oceanie, który reprezentuje internet, natknęliśmy się na tego typu program. Które pojawiają się natarczywie i nie pozwalają nam zobaczyć, co nas naprawdę interesuje. Dlatego ważne jest, abyś zawsze mógł ograniczyć, uniknąć lub wyeliminować wyskakujące okienka z wyszukiwarek, takich jak Google Chrome.

Nadal nie wiesz, o czym mówimy, więc nie martw się, że w poniższym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o tego typu oprogramowaniu. Dlatego zapraszamy do dalszej lektury i dowiedzenia się więcej o Nagware, jakie są jego najważniejsze cechy , do czego służy i jak działa.

  Indeks

   Co to jest i do czego służy Nagware

   Termin ten może mieć różne znaczenia i możesz go znać przez niektóre z nich, takie jak nagscreen lub begwares . Które są niczym więcej niż programem. Ale co robią te programy?

   Czytaj więcej  Jak utworzyć i korzystać z konta QQ poza Chinami z numerem telefonu i bez niego Czy to możliwe?

   Są one czymś w rodzaju inkasentów, które pojawiają się na niemal całym ekranie i przypominają o konieczności anulowania płatności za zakup programu. Lub też za subskrypcję dokonaną na stronie internetowej. Zwykle są bardzo irytujące, ale pojawiają się tylko wtedy, gdy korzystasz z określonych witryn.

   Jedną z głównych cech, o której powinieneś wiedzieć, jest to, że chociaż wyglądają one zaskakująco, te wyskakujące okna można bardzo łatwo zamknąć. Czasami jednak tego typu programy są wykorzystywane jako wirusy złośliwego oprogramowania . Możemy wiedzieć, czy tak jest, ponieważ kiedy chcesz zamknąć okno, może to potrwać kilka sekund.

   Dlatego kupując darmową wersję programu, załóż, że nie minie dużo czasu, zanim zaczniesz otrzymywać powiadomienia. W którym będziesz musiał zakupić płatną wersję wspomnianego programu. Widzimy, że ten Nagware często pojawia się na ekranie, gdy korzystamy z bezpłatnych wersji programu antywirusowego, takich jak Avast .

   Główne cechy Nagware

   Jak już wspomnieliśmy w artykule, Nagware to rodzaj programu, którego celem jest wyświetlanie komunikatu, który natarczywie pojawia się na ekranie. Dzieje się tak po nabyciu programu w jego bezpłatnej wersji, a czas już minął.

   Czytaj więcej  Jak grać w dwie osoby lub więcej w grze Minecraft lub w trybie wieloosobowym

   Dlatego sugeruje użytkownikowi, że musi zakupić wersję płatną, aby nadal korzystać z jej zalet. Inną cechą charakterystyczną tego typu programów jest to, że są one zawsze w trybie testowym lub demonstracyjnym. Tym samym po skorzystaniu z darmowej wersji i sprawdzeniu jej zalet, klient chce później zakupić wersję płatną.

   Istnieje wiele programów tego typu, które możemy zobaczyć w sieci i które korzystają z tej formy promocji, w której przez pewien czas korzystasz z niej za darmo. A po upływie tego czasu wymaga dokonania zakupu produktu. W przeciwnym razie nie będziesz nadal cieszyć się jego doskonałymi zaletami, wśród nich możemy wymienić WinZip i WinRar.

   Te Nagware zwykle pojawiają się nieoczekiwanie i zajmują duży obszar ekranu, aby zmusić nas do zobaczenia ich wiadomości i uzyskania dostępu do zakupu produktu. Mogą to być najważniejsze cechy tych programów. Dlatego wskazane jest blokowanie lub eliminowanie reklam na urządzeniach mobilnych, a tym samym unikanie tego typu wiadomości.

   I tak dotarliśmy do końca artykułu, którego uczę nowego terminu i teraz wiesz, co to jest, do czego służy i jak działa Nagware , a także jego główne cechy. Ale jeśli nadal masz wątpliwości na ten temat, wyślij je do pola komentarza.

   Czytaj więcej  Ostateczne rozwiązanie: „Mój Disney Plus nie działa i przestał działać na moim telefonie komórkowym”

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji