Czym jest katalog, struktura plików i folderów w systemie Linux? Główne funkcje

26 sierpnia, 2021

Komputery stały się dziś narzędziem codziennego użytku dla optymalnego funkcjonowania zarówno społeczeństwa, jak i jego jednostek, co jest możliwe dzięki szerokiej gamie aplikacji dostępnych w sieci i systemu operacyjnego, który byłby centralnym rdzeniem komputera, który umożliwia wszystkim procesy, które mają być w nim realizowane.

Istnieje kilka systemów operacyjnych dostępnych dla każdego, obecnie najpopularniejszym jest Windows, chociaż wielu użytkowników woli, aby system Mac lub Linux działał wydajniej, zgodnie z ich szczególnymi upodobaniami i potrzebami.

Dzięki systemowi operacyjnemu Linux masz tę zaletę, że kontrolujesz całe wewnętrzne i zewnętrzne środowisko oprogramowania za pomocą zintegrowanych narzędzi. W ramach tego systemu można nawet wprowadzać i przeglądać polecenia informacji o systemie w systemie Linux, aby obserwować stan aplikacji i ich wersje, aby wykrywać błędy w procesie.

W systemie Linux nadal możliwe jest wykonywanie wszelkiego rodzaju zadań za pomocą wierszy poleceń za pośrednictwem aplikacji Shell , która jest idealnym narzędziem do bezproblemowej interpretacji i wykonywania wierszy poleceń w systemie operacyjnym , aby wszystkie funkcje były przyjazne dla użytkownika dla przeciętnego użytkownika.

Jako system operacyjny wolnego oprogramowania, funkcje, które można wykonywać w Linuksie, są nieograniczone . Po prostu mając podstawową wiedzę na temat działania systemu, można łatwo zmieniać lub modyfikować uprawnienia i właścicieli w systemie Linux z poziomu interfejsu administratora w celu przyznania lub usunięcia możliwości komputera.

Czytaj więcej  Jak wyszukiwać i wiedzieć, czy moje wiadomości WhatsApp zostały przekazane przez Internet

Biorąc pod uwagę wszystkie modyfikacje, które można łatwo wprowadzić w systemie operacyjnym Linux, konieczne było zaplanowanie kopii zapasowych w systemie, aby zapobiec błędom programistycznym, które mogą spowodować utratę danych osobowych i prywatnych, tak aby w takim przypadku może przywrócić Twoje informacje bez żadnego problemu.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystko, o czym wspomnieliśmy wcześniej, zrozumiesz, że pomimo ogromnych zalet systemu operacyjnego Linux, aby móc z nich skorzystać, konieczna jest podstawowa wiedza z zakresu informatyki. Dlatego nauczymy Cię, jaka jest struktura katalogów, plików i folderów w systemie Linux, oprócz jego głównych funkcji.

  Indeks

   Jaka jest struktura katalogów, plików i folderów w systemie Linux?

   Hierarchiczna struktura systemu plików Linux jest standardem stworzonym przez społeczność użytkowników w celu definiowania katalogów, plików i folderów, a także ich zawartości w systemach operacyjnych GNU/Linux, Unix i pozostałych pochodnych.

   Ideą tego uregulowania struktury katalogów, plików i folderów jest posiadanie zorganizowanego i łatwego w obsłudze systemu katalogów dla wszystkich użytkowników , ułożonego w spójny sposób, aby oferować wszelkiego rodzaju korzyści wydajnościowe poprzez ustaloną kolejność.

   W ten sposób system operacyjny będzie mógł działać bez niedogodności, wiedząc od początku, gdzie znajdują się wszystkie katalogi, aby udzielić do nich dostępu, aby mógł znaleźć i przechowywać wszelkiego rodzaju informacje niezbędne do jego działania.

   Czytaj więcej  Jak tworzyć lub dodawać pola do tabeli w bazie danych programu Access — krok po kroku

   W ten sam sposób użytkownik może łatwo znaleźć wszystkie zapisane pliki, znając wcześniej strukturę katalogów i ich hierarchię. Będąc wówczas idealną strukturą do wykonywania konserwacji sprzętu i zapewniania dostępu do elementów zewnętrznych w systemie.

   Typy katalogów

   W systemie operacyjnym Linux i jego strukturze katalogów istnieją różne podhierarchie o różnych funkcjach przechowywania i organizacji. Różne typy katalogów byłyby następujące.

   • Katalogi, które można udostępniać : reprezentują wszystkie katalogi, do których można uzyskać dostęp z innych komputerów, czyli katalogi, które są kompatybilne z innymi systemami operacyjnymi.
   • Katalogi nieudostępniane: Reprezentują one katalogi sprzeczne z tymi wymienionymi powyżej, są to te, które nie mogą być udostępniane, a ich dostęp i modyfikacja może być dokonana tylko przez administratora systemu.
   • Katalogi zmienne: to wszystkie te katalogi, które zawierają modyfikowalne pliki bez potrzeby administratora systemu.
   • Katalogi zmienne: są to wszystkie katalogi z plikami, które mogą być modyfikowane tylko przez administratora systemu.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji