Czym jest i jak działa sztuczna inteligencja? Rodzaje, funkcje, znaczenie i zalety

22 lipca, 2021

Jak wielu z was wie, rozwój systemów komputerowych staje się coraz potężniejszy, z coraz większymi możliwościami interpretacji i przetwarzania danych i nie tylko. . Dzięki temu możliwe było tworzenie wszelkiego rodzaju systemów , aplikacji, programów komputerowych i innych.

Oczywiście wszystko to odbywa się na specjalistycznym sprzęcie . Jednak jednym z aspektów informatyki, który zwykle pozostaje niezauważony, jest sztuczna inteligencja.

Prawdopodobnie nie pierwszy raz o tym słyszałeś, ale jest bardzo prawdopodobne, że nie masz jasnego pomysłu. Dzięki Microsoft możesz być na bieżąco z pojawiającymi się nowościami i wiadomościami o sztucznej inteligencji . Ale zanim przejdziesz na tę stronę, zostań i dowiedz się trochę lepiej, czym jest ta technologia.

Indeks ()

 1. Czym jest sztuczna inteligencja?
 2. Jak działa sztuczna inteligencja?
 3. Rodzaje sztucznej inteligencji, które istnieją
  1. 1. Systemy symulujące ludzkie myślenie
  2. 2. Systemy symulujące zachowanie
  3. 3. Systemy oparte na logicznym myśleniu

Streszczenie

Czym jest sztuczna inteligencja?

Jest to sekwencja lub zestaw algorytmów, które działają zgodnie w taki sposób, że maszyna może mieć możliwości podobne do ludzkich. Oznacza to, że technicznie jest to tworzenie programu lub systemu komputerowego, w którym na poziomie kodu źródłowego mogą symulować działanie, rozwiązywać problemy matematyczne, podejmować decyzje, uczyć się zachowań i wiele więcej.

Ideą sztucznej inteligencji jest to, że procesy, które zwykle wykonujemy ręcznie, te systemy mogą je wykonywać samodzielnie w zależności od naszych potrzeb.

Przykładem sztucznej inteligencji jest Siri . Obecnie możesz bardzo łatwo zmieniać, przekształcać i dostosowywać głos Siri ze swojego iPhone'a . Ale nie masz dostępu do jego kodu źródłowego, więc jego sposób działania pozostanie taki sam i będzie zależał od Twoich zachowań lub potrzeb.

Jak działa sztuczna inteligencja?

Znalezienie odpowiedzi na to pytanie jest dość trudne. W zasadzie dlatego, że nie ma jednego rodzaju sztucznej inteligencji , nie dlatego, że istnieje kilka rodzajów. Każdy z nich ma lub pracuje z innymi parametrami, aby osiągnąć coś konkretnego. Jest jeszcze inny szczegół, że wyjaśnienie tego na poziomie kodu byłoby jeszcze trudniejsze.

Czytaj więcej  Czym jest i jak chronić się przed atakiem TCP? Atak z przewidywaniem sekwencji

W prostych słowach, aby zrozumieć, dla każdego rodzaju sztucznej inteligencji musi przejść przez szereg etapów, trzy etapy, aby być bardziej dokładnym. Po zakończeniu tych faz i uruchomieniu systemu możesz nawet zamienić własne zdjęcie w anime, kreskówkę lub karykaturę.

Ale aby to osiągnąć, musisz:

 • Zbieraj dużo informacji i miej świetne wyniki
 • Sklasyfikuj każdą z tych informacji
 • Zacznij korzystać z algorytmu
 • Gdy algorytm jest gotowy, musi zostać przeszkolony. Oznacza to, że sztuczna inteligencja jest uruchamiana, a błędy, pętle i inne rozwiązywane są w kodzie źródłowym systemu.
 • W końcu sprawdzają, czy ten algorytm jest wyszkolony we właściwy sposób i postępuje zgodnie z tym, co programiści wymyślili dla systemu .

Rodzaje sztucznej inteligencji, które istnieją

1. Systemy symulujące ludzkie myślenie

Są to sztuczne inteligencje, które zostały zaprojektowane tak, aby podejmować decyzje tak, jakby była osobą. Zarówno Facebook, Google, Microsoft i innych dużych firm zostały opracowane z tego typu systemu . Oczywiście wciąż są w fazie testów, ale wyniki są doskonałe.

2. Systemy symulujące zachowanie

Ten rodzaj sztucznej inteligencji jest wdrażany i realizowany przez roboty. Być może widziałeś wiele filmów na Youtube lub Tik Tok, w których firmy opracowują roboty podobne do ludzi, zwierząt domowych i innych. Roboty te mają wbudowany system sztucznej inteligencji, który uczy się zachowań zgodnie z tym, do czego został zaprogramowany.

Czytaj więcej  Ile pieniędzy możesz zarobić na TikTok, jeśli odniesiesz sukces i zostaniesz sławnym influencerem?

3. Systemy oparte na logicznym myśleniu

Jak sama nazwa wskazuje, są to sztuczna inteligencja, która jest wyposażona w taki kod źródłowy, który pozwala bardzo dobrze symulować racjonalne myślenie człowieka. W tej chwili przeprowadzane są testy i wiele badań, aby móc dostarczyć więcej informacji tej sztucznej inteligencji za pomocą dotyku i innych źródeł informacji.

Możliwe, że tę sztuczną inteligencję można wykorzystać do przywracania starych zdjęć . Dobrą rzeczą jest to, że nie potrzebujesz na to zbyt dużo pieniędzy, ponieważ w Internecie jest wiele narzędzi współpracujących ze sztuczną inteligencją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji