Czym jest i jak chronić się przed atakiem TCP? Atak z przewidywaniem sekwencji

5 września, 2021

W dzisiejszych czasach to bardzo normalne, że jeśli mamy urządzenie mobilne lub komputer osobisty, odwiedzamy różne strony internetowe lub sieci społecznościowe. Pomijamy jednak bardzo ważną kwestię i jest nią nic innego jak bezpieczeństwo podczas łączenia.

Ponieważ możemy być ofiarami wirusa komputerowego lub innego rodzaju ataku i wyjaśnimy to w tym artykule. Powiemy więc, co to jest i jak możemy uchronić się przed atakiem TPC, atakiem z przewidywaniem sekwencji.

I że stajemy się idealnym celem dla hakerów, ponieważ przetwarzamy dużą ilość danych osobowych z naszych urządzeń. Nie tylko z naszych kont czy sieci, ale także danych o rachunkach bankowych. Dlatego ważne jest, abyśmy nie podchodzili do kwestii ochrony tak lekko i wiedzieli na przykład, jak chronić się przed wirusem Malware .

Ale jest bardzo prawdopodobne, że nie wiesz, co to jest, ponieważ odnosi się do ataku TCP i nigdy o nim nie słyszałeś. Ponieważ jesteś bardziej zaznajomiony z innymi terminami, takimi jak złośliwe oprogramowanie lub wirusy trojańskie , ale taki jest cel tego artykułu. A potem podamy Ci wszystkie szczegóły dotyczące tego typu ataków i tego, co musisz zrobić, aby chronić się przed nimi.

Czytaj więcej  Jak naprawić błąd „Aplikacja nie została zainstalowana” na Androidzie Dlaczego się pojawia? - Szybko i łatwo

  Indeks

   Co to jest atak TPC

   TCP oznacza w języku hiszpańskim protokół kontroli transmisji, który nawiązuje połączenie między nadawcą a odbiorcą , dzięki czemu w ten sposób informacje mogą być przekazywane. W tym celu używany jest segment lub pakiet danych, który zawiera informacje o numerze sekwencyjnym, porcie docelowym i porcie źródłowym.

   Atak TPC lub ataku i przewidywania sekwencji odnosi się do przewidywania numer sekwencji, który jest używany w pakietach używanych w połączeniu TPC. A co można by dzięki temu osiągnąć, to sfałszować wspomniane pakiety, aby móc zastąpić oryginał. Ten rodzaj ataku jest dziś szeroko stosowany i musimy być na nie przygotowani i chronieni.

   Dlatego zadaniem hakera jest wiedzieć, jaki jest numer sekwencyjny, który zostanie wysłany z hosta, aby się pod niego podszyć. I w ten sposób wyślij sfałszowany pakiet do hosta docelowego, jak widać jest to bardzo dobrze spreparowana pułapka, ale jak to możliwe? Atakujący mogą wykorzystać do szpiegowania hostów i wysyłania swoich pakietów na źródłowy adres IP.

   Jak możemy zapobiec atakom TCP?

   Jak zauważyłeś, nasze połączenie może być podatne na tego typu ataki TCP i konieczne jest wtedy, abyśmy wiedzieli, jak się przed nimi chronić. I właśnie tego nauczymy Cię w tym artykule. Przede wszystkim, aby być bezpiecznym przed atakiem polegającym na przewidywaniu sekwencji, musisz chronić swoją sieć.

   Czytaj więcej  Jak długo powinienem ładować iPhone'a po raz pierwszy i jak dbać o baterię?

   Ważne jest, aby host docelowy mógł zidentyfikować pakiety autentyczne i fałszywe, które odbiera. Aby tak się stało, informacje mogą być wysyłane z różnicami czasowymi. W ten sposób możliwe jest porównanie otrzymanego numeru sekwencji i uniemożliwienie otrzymania sfałszowanego pakietu danych.

   Innym bardzo łatwym sposobem ochrony przed atakami TCP lub przewidywaniem sekwencji jest wdrożenie zapory. Co zapobiega przechodzeniu pakietów zewnętrznych, możesz to osiągnąć, konfigurując do tego router .

   Ważne jest, aby wiedzieć, że każdy komputer, który łączy się z siecią, będzie narażony na tego typu atak TCP. Dlatego konieczne będzie ich aktualizowanie i ochrona. I w ten sposób nauczyłeś się, co to jest i jak chronić się przed atakiem z przewidywaniem sekwencji lub TCP.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji