Czym jest cenzura Internetu i jakie są jej rodzaje? Zalety i wady jego eliminacji

7 lipca, 2021

Z pewnością słyszałeś określenie „ Cenzura ” w programie telewizyjnym, radiu lub w Internecie; odnosząc się do eliminacji pewnych danych, postaw lub myśli z medium.

Jest to jednak nie tylko środek represyjny, jak uważa się wśród internautów lub innych mediów, ale także sposób, w jaki różne platformy, takie jak YouTube, dostarczają swoje usługi bardziej wrażliwym odbiorcom, takim jak dzieci.

Indeks

  Czym jest cenzura internetowa?

  Definiuje się ją jako standardową miarę tego, co uważa się za „ wolność wypowiedzi ”, to znaczy, w oparciu o cenzurę, co jest poprawne i niepoprawne, można sklasyfikować.

  Dziś internet stał się największą siecią telekomunikacyjną na świecie , a wraz z nią jednym z najbardziej realnych i powszechnie stosowanych sposobów ochrony i obrony praw człowieka.

  Wiele lat temu rządy Chin i Niemiec stworzyły ten środek jako kontrolę nad tą siecią, aby mieć reżim nawet we wszystkich niematerialnych informacjach, które udało się uzyskać ich obywatelom.

  Czytaj więcej  Jak transmitować na żywo na Instagramie z komputera z systemem Windows lub Mac z inną osobą?

  Z tego powodu nierzadko zdarza się, że na wielu terytoriach z domenami o wysokim poziomie bezpieczeństwa zauważamy, że istnieją pewne typy stron internetowych, które są dla nas trudne i często niemożliwe do otwarcia.

  Jakie rodzaje cenzury internetowej istnieją i jak ich uniknąć?

  Cenzura w Internecie dominuje, ponieważ tworzy ograniczenia dotyczące tematów, stron i użytkowników, którzy wydają się wrażliwi albo na rząd, albo na populacje osób z grup wrażliwych.

  Dosyć łatwo jest dokonać klasyfikacji dotyczącej rodzaju restrykcji, jakie stosują, rodzaju publiczności, którą cenzurują i środków, za pomocą których to robią, do tego stopnia, że ​​wymieniliśmy trzy najbardziej znane i zdefiniowaliśmy wszystko, co z nimi związane , a także ryzyko związane z ich unikaniem.

  Ponieważ istnieją różne metody, dzięki którym można uniknąć blokowania międzynarodowych witryn informacyjnych lub platform cyfrowych niedozwolonych w Twoim kraju, takich jak sieci VPN, sieci ukryte, a nawet modyfikowanie adresów DNS lub IP routera , tak samo, jak dzisiaj Wyjaśnij szczegółowo.

  Blokowanie według adresów IP

  Wiadomo, że ten rodzaj blokowania jest przeprowadzany tylko przez adresy IP, które, jak wiadomo, są identyfikatorami każdego urządzenia, które łączy się z Internetem, to znaczy w określonym obszarze geograficznym, który ma ten rodzaj blokowania, będzie ono ograniczone dostęp do niektórych stron internetowych.

  Czytaj więcej  Jak uruchomić lub uruchomić komputer Mac w trybie awaryjnym lub odzyskiwania, jeśli polecenie „cmd + r” nie działa?

  Chociaż jest to nieco skomplikowane, znajomość rodzaju napotkanego bloku pomoże ci bardzo dowiedzieć się, jak go dalej eliminować, w tym przypadku najbardziej opłacalną rzeczą byłoby pobranie VPN, takiego jak HMA VPN , który będzie pomóc, tworząc nowy adres IP, który wskazuje, że nie pochodzisz z kraju, w którym mieszkasz i pozwala bez problemu wejść na wybraną stronę.

  Blokowanie DNS

  Jest to jeden z najsłabszych spośród trzech, o których wspomnimy, i służy w zasadzie do wyeliminowania wszelkiego rodzaju pirackich stron. Jest szeroko stosowany przez hiszpańskich operatorów, a rozwiązanie zasadniczo polega na zmianie DNS, za pomocą którego wszedłeś i od razu uzyskasz dostęp do strony.

  Blokowanie adresów URL

  Wreszcie mamy blokowanie adresów URL , które jest zwykle używane do zakłócania dostępu do aplikacji lub platform cyfrowych, takich jak Facebook, Instagram czy Twitter.

  Działa jako automatyczne blokowanie określonych adresów URL , ale należy zauważyć, że może z niego korzystać tylko osoba, która ma dostęp do urządzenia, które chce zablokować, a także konkretnego połączenia internetowego, jak widać, jest jedna z najbardziej złożonych i trudnych do wykonania, a także trudna do uniknięcia.

  Czytaj więcej  Jak szybko i łatwo ukryć lub zablokować historię na Instagramie?

  Możesz to jednak zrobić, wpisując adres IP portalu , który możesz sprawdzić, uzyskując dostęp do CMD i wpisując adres URL, aby później wpisać go w preferowanym pasku nawigacyjnym i przejść bezpośrednio do wybranej witryny.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji