Co to są wirusy komputerowe i jakie są ich typy? Klasyfikacja i charakterystyka

9 września, 2021

Wirusy komputerowe czy Malware niestety istnieją już od wielu lat i sprawiają, że cyberbezpieczeństwo w środowisku ludzi korzystających z technologii nieco nie udaje się , zawsze jesteśmy narażeni na to, że w każdej chwili atakuje nas wirus komputerowy, jest ich kilka i odtąd każda powoduje różne konflikty.

Właśnie o tym będziemy rozmawiać, co robią te wirusy i jak możemy się chronić , więc zostań i czytaj do końca.

  Przede wszystkim, czym jest wirus komputerowy?

  Wirus komputerowy ma możliwość uszkodzenia komputera na jeden z wielu sposobów, składa się z programów stworzonych przez człowieka w szczególności w celu naruszenia ustalonych systemów komputerowych i wykorzystania ich wad przeciwko nim, dlatego są bardzo niebezpieczne i nikt nie chce mieć jeden.

  Wirus to system przez większość czasu niewidoczny, który wśród najczęstszych działań jest odpowiedzialny za: kradzież danych, takich jak hasła, karty, numer banku i wszelkie inne dane, które mogą mieć wartość dla osoby, która stworzyła wirusa.

  Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, jaki rodzaj kart Micro SD i ile pamięci obsługuje mój telefon komórkowy?

  Mogą również zamrozić komputer, spowolnić czas na każdą akcję, a nawet po prostu mieć na ciebie oko. Wirusy są niestety bardzo powszechne w sieci i pochodzą głównie z następujących miejsc.

  Jak dostają się do mojego telefonu komórkowego lub komputera?

  Są one szczególnie widoczne podczas przeglądania Internetu, wirusowi trudno jest dostać się do komputera, jeśli nie masz dostępu do Internetu, może dotrzeć przez USB lub inne urządzenie, które podłączasz do komputera, ale jest to również mniej prawdopodobne.

  Możesz być bardziej narażony na zarażenie komputera wirusem komputerowym, jeśli nie zwrócisz uwagi na następujące punkty:

  • Miej dobry program antywirusowy na swoim telefonie komórkowym i komputerze lub tablecie.
  • Przeglądaj w trybie prywatnym, aby uniemożliwić stronom internetowym dołączanie danych, takich jak pliki cookie, z Twoich wizyt.
  • Okresowo sprawdzaj , czy wyświetlane reklamy nie są oprogramowaniem typu adware lub czy mają bezpośredni problem z komputerem.

  Jeśli zadbasz o te punkty, powinieneś być dość bezpieczny przed zarażeniem się wirusem, Twój telefon komórkowy będzie chroniony tak samo jak komputer.

  Czytaj więcej  Jak przekonwertować stare głośniki lub głośniki na Bluetooth za pomocą adaptera stereo Bluetooth?

  Jakie są rodzaje wirusów komputerowych?

  Istnieje ogromna różnorodność wirusów komputerowych i każdego dnia jest ich więcej, na szczęście wiemy, które są najczęstsze i jak się nimi zająć.

  Powszechny wirus komputerowy

  Po zdobyciu tego wirusa (z przeglądania stron internetowych), wymaga on uruchomienia, ukrywa się wraz z innymi nazwami programów, które zainstalowałeś (.exe) i zmusza do kliknięcia, po otwarciu infekuje procesy komputera, obracanie go z powrotem wolniej, a także przejęcie pełnej kontroli nad urządzeniem.

  Oprogramowanie reklamowe

  Ten typ wirusa jest zwykle nabywany przez niskiej jakości reklamy na stronach internetowych, które nie mają certyfikatu SSL (HTTPS lub zielona blokada na górze przeglądarki).Wirusy te nie chcą uszkodzić twojego komputera , wręcz przeciwnie, chcą go aby działał optymalnie, aby nadal go używać i mogą sprzedawać denerwujące reklamy jako wyskakujący dodatek.

  Robak

  Ten typ pliku, w przeciwieństwie do zwykłego wirusa, nie musi go uruchamiać, po wejściu na urządzenie nakazuje urządzeniu wysyłanie wiadomości lub e-maili za każdym razem, gdy ktoś go zaprogramował, poprosi o to, więc każdy, kto go wyśle, ma armię komputery do Twojej dyspozycji, zachęca urządzenie ze względu na te procesy, które zachodzą, gdy nie zdajesz sobie z tego sprawy.

  Czytaj więcej  Rozwiąż problem, jeśli mój Mac nie łączy się z Internetem przez Wi-Fi lub Ethernet

  trojański

  Ukrywa się jak każdy inny program, a po zainstalowaniu atakuje twój komputer, kradnąc twoje dane.

  Ransomware

  Ten typ wirusa zwykle dociera do osób, które uwielbiają przebywać na swoim komputerze, ponieważ przejmuje wszystkie istotne informacje i prosi o okup , blokując ekran i prosząc o depozyt w bitcoinach lub innej wirtualnej walucie, nie wyłączenie programu Windows Defender i posiadanie programu antywirusowego, takiego jak Kaspersky Rescue Disk, może być szczególnie dobre w takich przypadkach.

  Programy szpiegujące

  Zwykle docierają do małych i średnich firm, zbierają dane i widzą wszystko (oprócz ich nagrywania) w czasie rzeczywistym. Ten wirus służy do obserwowania wszystkiego na komputerze i może uzyskać dostęp do kamery internetowej lub zapisać prywatne hasła.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji