Co to są wiadomości tymczasowe na WhatsApp? Jak je aktywować w moich czatach lub grupach

22 lipca, 2021

Coraz więcej funkcji aplikacji do przesyłania wiadomości i sieci społecznościowych, które dążą do zapewnienia większej prywatności swoim użytkownikom, wśród nich znajdują się wiadomości tymczasowe . Jest to nowa modalność, którą wdrożyło wiele aplikacji, takich jak Facebook, Instagram i WhatsApp, aby móc wysyłać wiadomości i usuwać je.

W tym artykule wyjaśnimy, jakie wiadomości tymczasowe są na WhatsApp, a także jak je aktywować w czatach osobistych i grupowych. Wspomnimy również, gdzie jeszcze można znaleźć tę funkcję i jak z niej skorzystać.

Indeks ()

 1. Co to są wiadomości tymczasowe w WhatsApp?
 2. Jak aktywować wiadomości tymczasowe?
 3. Gdzie jeszcze można używać wiadomości tymczasowych?
Indeks

  Co to są wiadomości tymczasowe w WhatsApp?

  Zasadniczo tymczasowe wiadomości WhatsApp starają się spełniać tę samą funkcję, co wiadomości Snapchat. Pełnią one jednak określoną funkcję. Pozwalają na automatyczne usuwanie wiadomości po 7 dniach od ich wysłania, niezależnie od tego, czy zostały przeczytane, czy nie. Są to praktycznie wiadomości, które możemy wysłać, które z upływem czasu wygasają, więc informacje, które tam umieszczamy, znikają.

  Czytaj więcej  Co to jest i jak działa maska ​​podsieci lub podsieci? Jakie są typy?

  Ta funkcja może być również używana w WhatsApp Web, aby wysyłane przez nas wiadomości nie były nagrywane na żadnym czacie . Poniżej wyjaśnimy, jak łatwo możesz je aktywować na czacie z kontaktem lub w grupie.

  Jak aktywować wiadomości tymczasowe?

  Aktywacja wiadomości tymczasowych jest bardzo prosta i będzie zależeć od czatu, na którym chcesz je zaimplementować . Wystarczy wykonać poniższe kroki, aby cieszyć się samozniszczalnymi wiadomościami:

  • Pierwszą rzeczą, którą będziemy musieli zweryfikować, jest to, że mamy najnowszą aktualizację WhatsApp . Możemy to zrobić, wchodząc do Sklepu Google Play lub Sklepu iOS, aby sprawdzić, czy jest dostępna aktualizacja.
  • Po potwierdzeniu, że nie ma aktualizacji, następną rzeczą, którą zrobimy, jest sprawdzenie wersji, którą mamy. Aby mieć tymczasowe wiadomości, musimy mieć wersję 2.20.206.6 lub wyższą .
  • Aby zobaczyć wersję, którą mamy, podążamy następującą ścieżką: „Ustawienia” > „Pomoc” > „Informacje o aplikacji” . W ten sposób będziesz mógł wiedzieć, jaką masz wersję i czy możesz mieć tymczasowe wiadomości.
  • Po potwierdzeniu, aby je aktywować, będziemy musieli tylko wejść na czat, niezależnie od tego, czy pochodzi on z kontaktu, czy z grupy.
  • Następną rzeczą jest dostęp do opcji czatu. Można to zrobić, klikając nazwę grupy lub nazwę kontaktu.
  • Następnie zejdziemy w dół, aż otrzymamy opcję „Wiadomości tymczasowe”, która znajduje się obok ikony zegara. Klikamy tę sekcję.
  • Znajdziemy krótkie wyjaśnienie dotyczące tymczasowych wiadomości i będziemy mieli dwie opcje: „Aktywowane” i „Dezaktywowane” . Jeśli nigdy nie aktywowałeś tej funkcji, zostaną one wyłączone.
  • Aby zakończyć, po prostu wybierz „Aktywowany”, a następnie naciśnij strzałkę, która pojawi się w lewym górnym rogu i voila!
  Czytaj więcej  Co to jest szablon w programie Microsoft Access i do czego służy? Jak otworzyć je do edycji

  W ten sposób możesz aktywować tymczasowe wiadomości na czacie, w którym wykonujesz te kroki. Należy zauważyć, że niezbędne jest połączenie z Internetem, aby wprowadzona zmiana mogła zostać zapisana . Jeśli masz więcej pytań na temat działania wiadomości tymczasowych i sposobu ich aktywacji, możesz przeczytać często zadawane pytania i odpowiedzi WhatsApp .

  Gdzie jeszcze można używać wiadomości tymczasowych?

  Zanim wspomnimy o innych aplikacjach do przesyłania wiadomości, które mają tę funkcję, należy pamiętać, że po aktywacji tej funkcji w WhatsApp wszystkie wiadomości otrzymane od tego momentu na czacie będą tymczasowe . Dlatego nie jest złym pomysłem, aby mieć kopię zapasową na wypadek, gdyby były pewne wiadomości, które chcesz od tego momentu zapisać.

  Z drugiej strony aplikacje takie jak Instagram i Facebook Messenger również mają wiadomości tymczasowe. Tylko, że nie są one znane w ten sposób ani nie działają tak samo. Jednak koncepcja jest taka sama: wiadomości, które są usuwane .

  W tych aplikacjach nazywa się to trybem znikania, a wiadomości są automatycznie usuwane po opuszczeniu czatu. Nie ma czasu oczekiwania, jak w WhatsApp. Podobnie w Telegramie możemy również znaleźć funkcję tymczasowych wiadomości za pomocą tajnych czatów.

  Czytaj więcej  Jak odzyskać konto Outlook / Hotmail, jeśli zapomniałem hasła i nie ma alternatywnego adresu e-mail?

  Podczas korzystania z usuwanych wiadomości porównanie WhatsApp z Telegramem to świetny sposób, aby dowiedzieć się, która operacja najbardziej Ci odpowiada. Mam nadzieję, że te informacje będą dla Ciebie bardzo przydatne, nie zapomnij się podzielić, do zobaczenia następnym razem!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji