Co to są rozszerzenia plików wideo? Jakie są typy? Które ważą mniej lub są lżejsze?

10 września, 2021

Odkąd format MP4 stał się standardem w 2004 roku, do tej pory pojawiły się nowe formaty plików wideo . Każdy z nich ma określone funkcje i cechy, które różnią się w zależności od ich użyteczności. Do tego stopnia, że ​​musieli opracować odtwarzacze kompatybilne z formatami plików multimedialnych . A ponieważ istnieją filmy w różnych formatach, zawsze dobrze jest mieć program, który jest z nimi kompatybilny.

Ale do tego wszystkiego Jakie są rozszerzenia plików wideo do tej pory? Albo jeszcze lepiej, jakie są rodzaje i które mają najmniejszą wagę? To i więcej zostanie omówione w tym artykule. Usiądź wygodnie i zwróć szczególną uwagę na szczegóły, które podamy poniżej.

  Co to są rozszerzenia plików wideo?

  Mówiąc o rozszerzeniach plików wideo , odwołujemy się do wszystkich informacji, które powiedzą nam, jaki typ pliku widzisz, a jednocześnie zapewniają nam pewne cechy charakterystyczne dla tych plików. W rzeczywistości musisz wiedzieć, że dzięki temu możliwe jest odzyskanie usuniętych plików, takich jak zdjęcia i filmy, na Samsungu lub dowolnym innym urządzeniu mobilnym.

  Czytaj więcej  Co to jest ARCore od Google i do czego służy? Z jakimi telefonami jest kompatybilny?

  Dzięki rozszerzeniom każdy może wiedzieć, w jaki sposób została zakodowana ta treść audiowizualna . Tak więc, grając w nią, musisz mieć program lub urządzenie obsługujące to konkretne rozszerzenie.

  Aby pomóc Ci jeszcze lepiej zrozumieć i umieścić się w kontekście, rozszerzenia to te znaczniki, które znajdują się na końcu nazwy pliku . Zwykle są to zwykle MP4, MKV lub inne, które obecnie istnieją.

  Oczywiście są to informacje, których nie zobaczysz gołym okiem. Aby dowiedzieć się, jaki typ rozszerzenia ma plik multimedialny, masz kilka opcji. Wśród nich są:

  • Najedź kursorem na plik i wyświetl niektóre informacje o pliku.
  • Kliknij raz plik i za pomocą Eksploratora Windows spójrz na informacje na dole
  • Kliknij plik prawym przyciskiem myszy, przejdź do właściwości i znajdź tam szczegółowe informacje.

  Jakie rodzaje rozszerzeń istnieją dzisiaj?

  Zanim przejdziemy do rodzajów rozszerzeń, które istnieją, musimy wspomnieć, że istnieją również kodeki audio i wideo, które mają różne typy . Są to programy odpowiedzialne za kodowanie informacji do określonego formatu. Istnieją zatem następujące formaty wideo lub rozszerzenia:

  Czytaj więcej  Jak umieścić obraz tapety na klawiaturze mojego Androida lub iPhone'a?

  .Rozszerzenie MP4

  Jest to standardowy format wideo i audio w jednym pliku. Filmy w tym formacie mają dobrą jakość i można uzyskać rozdzielczości do UHD. Podobnie musimy podkreślić, że ma możliwość obsługi więcej niż jednego kanału audio, w dodatku jest to format, który nie ma zbyt dużej wagi i ma dobrą kompresję.

  .Rozszerzenie MKV

  Format lepiej znany jako Matroska . Jest to format, który zajmuje znacznie mniej miejsca niż poprzedni, a jakość wideo jest bardzo dobra. W ten sam sposób jest to rozszerzenie, które jest bezpłatne i może zawierać wiele różnych informacji, nie tylko wideo.

  Podobnie jak w poprzednim rozszerzeniu, może przechowywać różne ścieżki audio i napisy. Zaletą tego formatu jest to, że możesz wyszukiwać filmy w Google z Androida w tym samym formacie.

  .Rozszerzenie Avi

  Jest to rywalizacja z formatem MP4 , ponieważ jest to standardowe rozszerzenie cyfrowego wideo. Dzięki temu rozszerzeniu w jednym pliku można umieścić wiele strumieni audio. Minusem jest to, że waga tego rozszerzenia jest dość wysoka. Kompatybilność z programami jest dobra, jednak nie wszystkie urządzenia obsługują tego typu rozszerzenia.

  Czytaj więcej  Co to jest phishing i jakie są najczęstsze typy? Jak uniknąć tego ataku?

  .Rozszerzenie mov

  Jest to jeden z nielicznych formatów, który posiada własny kodek. Jakość obrazu lub wideo jest bardzo dobra , do tego stopnia, że ​​jest to zwykle format dla konsol do gier wideo i aparatów cyfrowych. To sprawia, że ​​jego waga jest nieco wysoka.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji