Co to są rozszerzenia plików audio? Jakie są typy i co oznaczają?

3 września, 2021

Wszystko związane z przemysłem muzycznym zaczęło się dzięki płytom winylowym. Z czasem to ewoluowało, aż dotarliśmy do płyt, które tak bardzo pamiętamy. A dzięki zmianom i ulepszeniom technologicznym, w dzisiejszych czasach płyty CD w zasadzie stały się przestarzałe. A to wszystko dzięki dużej liczbie istniejących obecnie cyfrowych rozszerzeń plików audio .

A jeśli zastanawiasz się, jakie są najczęstsze rozszerzenia lub nazwy plików w Windows , musimy powiedzieć, że lista jest ogromna i dotyczy tylko tego systemu operacyjnego.

I choć prawdą jest, że lista rozszerzeń jest niesamowicie obszerna , to liczba ta ulega zmniejszeniu, gdy mówimy o plikach audio. Tak więc dzisiaj powiemy dokładnie, jakie są rozszerzenia audio, a także niektóre typy, które istnieją i są obecnie używane.

  Indeks

   Czym dokładnie jest rozszerzenie pliku audio?

   Każde rozszerzenie pliku, czy to audio, czy nie, ma główną funkcję informowania nas, jak ten plik jest skonstruowany. W ten sam sposób dzięki rozszerzeniom możemy poznać charakterystykę tego rozszerzenia i pliku.

   Czytaj więcej  Jak w kilka sekund odblokować klawiaturę mojego komputera lub komputera z systemem Windows 10?

   Jak również oprogramowanie, którego musimy użyć, aby móc uruchomić ten plik audio . Dlatego bardzo ważne jest, aby mieć jasność co do rozszerzeń plików i do czego służą.

   Podobnie każde rozszerzenie pliku audio może dostarczać informacji o każdej z cech, które dany plik ma na poziomie dźwięku. W ten sam sposób musisz wiedzieć, że każde rozszerzenie ma inną jakość, podobnie jak kompresja, używany program i zaimplementowane kodeki są różne .

   W celu zidentyfikowania typu pliku audio stosuje się prostą nomenklaturę, którą można łatwo znaleźć we właściwościach tego pliku. Najbardziej znanym jest MP3, ale wiesz, że nie jest jedynym, który obecnie istnieje . I właśnie o tym będziemy mówić dalej.

   Jakie są typy rozszerzeń audio, które obecnie istnieją?

   Format .mp3

   Jest to najbardziej ustandaryzowany format na świecie i ma doskonałą jakość dźwięku w stosunku do jego kompresji. Jest to format, który jest doskonale kompatybilny z odtwarzaczami mp3, każdą obecną przeglądarką, a prawie całe aktualne oprogramowanie obsługuje ten format . Dzięki jego kompatybilności możesz idealnie wysyłać muzykę MP3 przez WhatsApp z telefonu komórkowego IOS.

   Czytaj więcej  Jak wejść lub zalogować się do portalu Office 365 za pomocą mojego instytucjonalnego adresu e-mail — przydatny przewodnik

   .Format wav

   Jest to format, który zna niewielu, ale mimo to ma swoje dobre zalety. Przede wszystkim musimy skomentować, że jest to rozszerzenie opracowane przez Microsoft . Inną rzeczą jest to, że jest to bardzo przydatne rozszerzenie, gdy chcesz zapisać oryginalne audio. Oczywiście kompresja tych plików jest dość ciężka, bo w końcu będziesz miał plik, którego waga waha się między 20 a 30 MB.

   .Format M4a

   To jeden z formatów, który powoli zyskuje na popularności w obszarze rozszerzeń audio. Prawda jest taka, że ​​jest to rodzaj pliku, który zawiera oryginalne dane audio, a także jest wspierany przez standardy kompresji, takie jak AAC lub ALAC. Należy wyjaśnić, że tego formatu nie należy mylić z plikiem z rozszerzeniem .MP4 .

   .Format Aiffa

   Jest to rozszerzenie, które zostało zaprojektowane z myślą o urządzeniach Apple i innych poza nim. I tak jak jest doskonale kompatybilny z iTunes lub Nullsoft Winamp Media Player , jest również kompatybilny ze znanymi edytorami audio. Podobnie jak format .wav, ma również dużą wagę w końcowym pliku, ale przynajmniej masz świetną jakość dźwięku i bez kompresji.

   Czytaj więcej  Jak aktywować lub wymusić połączenie 4G mojego smartfona z Androidem?

   .Wma format

   Jest to realna alternatywa dla formatu .mp3, chociaż jest to format audio, który ma identyczną przepływność jak mp3. Musimy również wspomnieć, że jest kompatybilny ze wszystkimi typami odtwarzacza Windows i innymi systemami operacyjnymi, a także może być odtwarzany w przeglądarkach. Oczywiście istnieje wiele innych typów rozszerzeń plików audio, tylko te są najbardziej znane.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji