Co to są publiczne i prywatne adresy IP lub sieci? Jakie są typy i klasy oraz ich rangi?

22 lipca, 2021

Jest bardzo prawdopodobne, że już kilkakrotnie mówiłeś lub słysłeś IP . Ale jak to się często zdarza, istnieje wielka ignorancja, co to oznacza. Adresy IP to coś więcej niż sekwencja liczb, które ma każdy komputer lub witryna internetowa.

Naszą intencją jest, abyś dziś mógł dowiedzieć się więcej na ten temat. Aby lepiej zrozumieć, czym są publiczne i prywatne sieci IP . O tym i więcej opowiemy poniżej.

Indeks ()

 1. Co to jest sieć IP i jaka jest jej funkcja?
 2. Czym są publiczne i prywatne sieci IP?
  1. Publiczne sieci IP
  2. Prywatne sieci IP
 3. Rodzaje lub klasy istniejących adresów IP
Indeks

  Co to jest sieć IP i jaka jest jej funkcja?

  Aby w pełni zrozumieć, czym są sieci IP , konieczne jest porównanie tego z kodem pocztowym. W taki sposób, że sieci IP są niczym innym jak połączeniem wielu adresów IP, czymś podobnym do podłączenia kilku komputerów do tej samej sieci Wi-Fi .

  Czytaj więcej  Jak umieścić muzykę na zdjęciach w moich osobistych lub firmowych historiach na Instagramie?

  Tak więc, aby utworzyć sieć IP, najpierw musisz wykonać połączenie, o którym już wspomnieliśmy, aby można było utworzyć sieć, będzie to powtarzane do momentu połączenia tych sieci ze sobą i możliwości stworzenia super IP sieć.

  Jak można sobie wyobrazić, sieć IP składa się z adresów IP . Te adresy IP należą do dowolnego urządzenia, które ma dostęp do sieci. Oznacza to, że może to być telefon komórkowy, komputer, laptop, a nawet drukarkę. Każde z tych urządzeń ma przypisany adres IP. I to właśnie dzięki tym adresom można wysyłać i odbierać informacje z różnych urządzeń.

  Podobnie jest z wyjściem do pracy: wychodzisz z domu i przybywasz do pracy. W tej analogii twoim domem byłby komputer, środkiem, za pomocą którego się przemieszczasz, byłoby połączenie między obydwoma komputerami , a twoją pracą byłby drugi komputer. Adresy IP służą do kierowania informacji do odpowiedniego miejsca docelowego bez konieczności wybierania alternatywnych adresów, które nie są interesujące.

  Czym są publiczne i prywatne sieci IP?

  Biorąc pod uwagę wszystko, o czym przed chwilą wspomnieliśmy, nieco łatwiej jest zrozumieć, czym są publiczne i prywatne sieci IP. Zanim zaczniemy, musimy poinformować, że w sieciach publicznych możliwe jest poznanie adresów IP przeglądarki Google Chrome do pingowania. Chociaż można to zrobić również z sieci prywatnej, wszystko będzie zależeć od Twojej infrastruktury.

  Czytaj więcej  Jak poznać lub poznać adres IP przeglądarki Google Chrome do pingowania

  Publiczne sieci IP

  Adresy IP należące do sieci publicznej to nic innego jak identyfikatory tych urządzeń, stron internetowych i innych, które są obce lub zewnętrzne w stosunku do naszej sieci utworzonej przez router.

  Przykładem może być otwarcie przeglądarki i umieszczenie strony głównej Google, masz tam wyraźny przykład publicznej sieci IP .Dlaczego? Ponieważ jest to adres, do którego znakomita większość może uzyskać dostęp i korzystać z jego usług i funkcji. W rzeczywistości dzięki sieciom publicznym gracze mogą znaleźć i poznać adres IP serwera Minecraft.

  Prywatne sieci IP

  Jak wskazuje ich nazwa, są to adresy, do których osoby trzecie w naszej sieci nie mogą łatwo uzyskać dostępu lub poznać. Co więcej, prywatne sieci IP składają się z urządzeń, którym router przypisał adres IP. Oznacza to, że komputery, laptopy, telefony komórkowe i inne urządzenia podłączone do routera tworzą prywatną sieć IP

  Rodzaje lub klasy istniejących adresów IP

  Jeśli chodzi o typy, znasz już dwa z nich. Ale są jeszcze dwa: dynamiczne adresy IP i stałe adresy IP. W przypadku pierwszego adres IP zmienia się co jakiś czas, będzie to zależało od konfiguracji serwera.

  Czytaj więcej  Co to jest, do czego służy i jak działa Microsoft OneDrive? - Zalety i wady

  Z drugiej strony, te stałe są narzucane przez użytkownika ręcznie i nie zmieniają się, dopóki użytkownik nie dokona zmian. Zmiany te są zwykle wprowadzane, gdy pojawiają się błędy, takie jak „ nie można znaleźć adresu IP serwera ”.

  Ważną kwestią, o której należy wspomnieć, jest to, że istnieją trzy różne typy adresów IP, które są szeroko stosowane w prywatnych adresach IP . To są:

  • Adresy IP klasy A
  • Adresy IP klasy B
  • Adresy IP klasy C

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji