Co to są makra w programie Word i do czego służą? Jakie są typy? Jak je tworzyć i uruchamiać

17 sierpnia, 2021

Od wielu lat, a nawet dzisiaj, Microsoft Word jest zdecydowanie najlepszym edytorem tekstu w cyfrowym świecie. Jest to potężne narzędzie, dzięki któremu jeśli umiesz prawidłowo go używać, będziesz w stanie wykonywać wysokiej jakości prace i dokumenty na poziomie profesjonalisty.

Jeśli nadal nie masz zainstalowanego pakietu Microsoft , powinieneś zacząć od pobrania pakietu Microsoft Office w zależności od możliwości komputera i posiadanego systemu operacyjnego.

Teraz, skupiając się konkretnie na edytorze tekstu Wod, w tym programie znajdują się funkcje i narzędzia, które są bardzo przydatne . Niektóre z nich są dobrze znane, inne mniej.

I właśnie na tym ostatnim punkcie chcemy skupić się w dzisiejszym artykule. Możesz więc dowiedzieć się znacznie więcej o makrach w programie Word . Podobnie możesz nauczyć się podstaw tworzenia makr w programie Word.

  Co to są makra w programie Word?

  Aby ułatwić ci zrozumienie, makra to nic innego jak polecenia lub seria poleceń, wzorców, jak również seria instrukcji zgrupowanych pod tym samym znakiem wywoławczym. Te i inne polecenia są dostępne w obiekcie, aby automatycznie wykonywać zadania lub procesy .

  Czytaj więcej  Jak prawidłowo czyścić i dezynfekować telefon komórkowy przed wirusami lub bakteriami?

  Na przykład, jeśli chcesz utworzyć lub zrobić szablon lub plakaty w programie Word , możesz użyć niektórych poleceń lub wzorców, aby ułatwić ten proces i/lub pracę.

  Wszystko to oznacza, że ​​w każdej serii poleceń i instrukcji udaje się określić sekwencję, która jest związana z już określonym wejściem. Odbywa się to wyłącznie z zamiarem uruchomienia wielu akcji, które są wykonywane jednocześnie.

  Prawda jest taka, że ​​to więcej niż prosta funkcja, to raczej funkcjonalność samego programu, która pozwala użytkownikowi zautomatyzować te czynności, które stają się powtarzalne .

  Do czego służą makra w programie Word?

  Jak wyjaśnialiśmy przed chwilą, są to funkcje lub polecenia, które są tworzone i używane w programie Word w celu ułatwienia procesu, który użytkownik zwykle wykonuje ręcznie. Wszystko to z zamiarem, aby praca tego samego użytkownika w programie Word, jakakolwiek by nie była, mogła wykonywać ją płynniej i szybciej.

  Jakie są rodzaje makr, które istnieją?

  Zanim zaczniesz od typów makr, które są w programie Word , powinieneś wiedzieć, że prawdopodobnie te same makra mogą przynieść Ci takie korzyści, że będziesz mógł je wykorzystać do stworzenia normalnego CV w programie Word . Teraz typy makr są następujące:

  Czytaj więcej  Rozwiązanie: „Call of Duty Mobile zawiesza się, blokuje” — przewodnik po pracy

  1. Makro aplikacji

  Ten typ makra składa się z serii poleceń, które można śledzić chronologicznie i są bardzo przydatne do optymalizacji zadań. Oczywiście ograniczają się one do zestawu instrukcji, które zwykle są przechowywane w określonej lokalizacji w programie Word .

  2. Makra w programowaniu

  Te makra pozwalają użytkownikom zdefiniować skrót, który jest przydatny, aby móc reprezentować niewielką część programu i dzięki temu mieć do czynienia z denerwującymi powtórzeniami w sekcjach, które są w zasadzie identyczne.

  Jeśli z jakiegoś powodu skonfigurowałeś i próbowałeś pracować z makrami Worda i nie podobało Ci się to, co zrobiłeś, ale nie możesz tego cofnąć, możesz idealnie zresetować i / lub ponownie uruchomić konfigurację Worda, ponieważ pochodzi z fabryki.

  Jak uruchamiać makra w programie Word?

   Odtąd proces jest dość prosty.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji