Co to są makra w programie Access i do czego służą? Charakterystyka, typy i przykłady

24 lipca, 2021

Microsoft Access to jeden z wielu programów, które zawiera pakiet Office, pozwala nam tworzyć bazy danych , dając możliwość filtrowania i sortowania informacji w Twoich bazach danych .

W programie Access możemy dodać jedną lub więcej tabel w celu uporządkowania danych , oprócz dodawania różnych pól do tych tabel .

Posiada wiele opcji i funkcji, które sprawiają, że jest łatwiejszy w użyciu niż inne menedżery baz danych, takie jak dostosowywanie paska narzędzi szybkiego dostępu i jego głównego okna, które jest bardzo podobne do innych aplikacji Office, co sprawia , że korzystanie z niego jest bardzo intuicyjne. korzystać z innych aplikacji pakietu Office, takich jak Excel.

Inną opcją, którą nam oferuje, jest wykorzystanie Makr, które znacznie ułatwią Ci życie i usprawnią pracę z bazą danych.

Indeks ()

  1. Czym są makra i jakie oferują zalety i wady
  2. Rodzaje makr w programie Microsoft Access

Czym są makra i jakie oferują zalety i wady

Makra Microsoft Access to narzędzia, które automatyzują jeden lub więcej procesów, w zasadzie makra pozwalają nam wprowadzać określone instrukcje, polecenia lub wzorce, aby program automatycznie wykonał określone zadanie.

Czytaj więcej  Jak ożywić i naprawić telefon komórkowy LG, który nie włącza się ani nie przechodzi przez logo?

Jeśli z jakiegoś powodu musisz sporządzić listę akcji lub akcji, która się powtarza, używając makr możesz powiedzieć aplikacji tak, jakby była to język programowania, co chcesz, aby zrobiła i jak chcesz to zrobić bez konieczności posiadania być profesjonalnym użytkownikiem lub programistą.

Daje to oczywiście użytkownikowi wiele korzyści, ponieważ pozwala ograniczyć udział człowieka w procesie aktualizacji lub edycji bazy danych, a tym samym zmniejsza możliwość wystąpienia błędów, jeśli makra są używane poprawnie.

Skraca również czas potrzebny na wykonanie czynności, oszczędzając tym samym nie tylko czas, ale i wysiłek użytkownika, co zwiększa produktywność i efektywność programu, znacznie ułatwiając pracę.

Zwiększa również użyteczność programu, ponieważ pozwala na zwiększenie zakresu jego działań, ponieważ za pomocą makr można dodawać nowe funkcje i dostosowywać je do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Główną wadą makr jest to, że mogą być używane przez złośliwych ludzi do rozprzestrzeniania wirusów lub złośliwego oprogramowania . Niektóre z tych makr mogą zawierać tego typu zagrożenia, które mogą zainfekować Twoją bazę danych, komputer lub komputery podłączone do Twojej.

Czytaj więcej  Jak zmienić nazwę użytkownika na moim koncie na Facebooku z mojego telefonu komórkowego?

Użycie niektórych z tych makr może dać dostęp wirusom lub hakerom, którzy mogą zainfekować komputer i uzyskać dostęp do informacji nie tylko w bazie danych, ale także na komputerze.

Na szczęście nowsze wersje aplikacji mają Generatory makr, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo aplikacji, ponieważ mają wiele akcji i opcji, a jeśli makro spróbuje wykonać akcję, która nie mieści się w opcjach oferowanych przez program, nie zrobi tego zapewni mu niezbędny do działania stan zaufania i w ten sposób zabezpieczy Twoją bazę danych i komputer.

Rodzaje makr w programie Microsoft Access

W tym programie istnieje kilka rodzajów makr iw zależności od potrzeb możesz wybrać jedno z nich:

  • Niezależne : są one również znane jako makra interfejsu użytkownika i, jak wskazuje ta nazwa, są dołączone do opcji interfejsu użytkownika i służą do automatyzacji procesów oraz do niezależnego wykonywania zestawu działań przez program.
  • Osadzone : nie są widoczne w panelu nawigacyjnym, ponieważ są osadzone w formularzu, raporcie lub kontrolce, w której zostały utworzone, nawet jeśli utworzysz ich kopię, makro zostanie w tej kopii osadzone.
  • Sub Macro : jest to instrukcja Access, która jest częścią niezależnego makra i definiuje je bezpośrednio w oknie projektanta makr, jej jedynym argumentem jest nazwa makra i jest to ciąg znaków, który je identyfikuje.
Czytaj więcej  Jak naprawić błąd „Nie można nawiązać niezawodnego połączenia z serwerem” na Androidzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji