Co to są domowe sieci telewizyjne? Rodzaje, funkcje i cechy

17 sierpnia, 2021

Sieci telewizyjne to jedne z najstarszych istniejących sieci, które do dziś są używane w wielu krajach świata. Można powiedzieć, że mają taki sam zasięg i infrastrukturę jak stacjonarna czy komórkowa sieć telefoniczna. Jak być może wiesz, technologia ta ewoluowała przez lata. Dlatego dzisiaj możemy zobaczyć różne rodzaje sieci telewizyjnych.

W dzisiejszym artykule chcemy porozmawiać o tym, czym dokładnie są sieci telewizyjne w domu, w ten sam sposób powiemy Ci, jakie są typy i inne informacje, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej na ten temat. Oczywiście musisz zrozumieć, że normalna sieć telewizyjna to nie to samo, co sieci telewizji kablowej . Ale zobaczymy to później.

  Indeks

   Czym są domowe sieci telewizyjne?

   Sieci telewizyjne, które są realizowane w każdym domu na świecie, są rodzajem sieci, w której transmitowane są kanały i programy otwarte.

   Oznacza to, że każdy, kto ma wystarczająco mocny telewizor i antenę, może odebrać sygnał telewizyjny i mieć widoczny i słyszalny obraz na swoim urządzeniu . Ale oczywiście wraz z upływem czasu ta technologia przeszła nieuniknioną przemianę.

   Czytaj więcej  Co to jest komunikator Telegram? Jak to działa i jak jest używane? Korzyści, zalety i wady

   To, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu było znane jako telewizja analogowa, dziś stało się cyfrową . Oczywiście jego zasięg nie został jeszcze porównany do poprzednika, ale coraz więcej rodzin i gospodarstw domowych decyduje się na sieci telewizji kablowej.

   Ogromna akceptacja i przejście z telewizji analogowej na cyfrową wynika w dużej mierze ze znacznej poprawy jakości dźwięku i obrazu.

   Do czego służą domowe sieci telewizyjne?

   Niezależnie od tego, czy jest to telewizja analogowa, czy cyfrowa, obie służą temu samemu celowi: dostarczaniu rozrywki , rozrywki i informacji w ciągłym i zróżnicowanym formacie wideo. Jasne, jeden ma znacznie większą przewagę niż drugi z wymienionych już powodów jakościowych.

   Ale mimo to obie sieci służą do świadczenia usług edukacyjnych , programów informacyjnych, takich jak wiadomości lub po prostu kanału z filmami, teledyskami i innymi. Jest to coś w rodzaju sieci komputerowych i typów, które istnieją , ale ogranicza się do audio i wideo.

   Jakie rodzaje sieci telewizyjnych istnieją dzisiaj?

   1. Telewizja kablowa

   Znany również jako CATV, to nic innego jak usługa, w której sygnał o częstotliwości radiowej jest przesyłany w kolejności MHz, za pomocą kabla miedzianego lub światłowodowego, zależy to od tego, czy jest to usługa analogowa czy cyfrowa .

   Czytaj więcej  Czym jest technologia Blockchain? Do czego służy blockchain i jak działa? - Zalety i wady

   W przypadku światłowodowej telewizji kablowej możliwy jest dostęp nie tylko do kanałów cyfrowych, ale również do usług głosowych i transmisji danych, natomiast usługi wykorzystujące kable koncentryczne ograniczają się jedynie do transmisji audio i wideo.

   Ciekawostką dotyczącą telewizji kablowej jest możliwość podłączenia kilku telewizorów do tego samego cyfrowego sygnału kablowego . Oczywiście najprawdopodobniej będziesz musiał użyć dekodera i innych elementów, aby móc przekazać ten sam sygnał do różnych telewizorów w domu.

   2. Cyfrowa telewizja naziemna

   Jest również znany jako DTT i jest jedną z najczęściej używanych metod transmisji sygnału telewizyjnego. Oczywiście, w przeciwieństwie do pierwszego typu sieci telewizyjnej , tutaj używamy fal elektromagnetycznych i urządzenia zdolnego do przechwytywania tego sygnału i przekształcania go w informacje, które można zobaczyć i usłyszeć.

   Inną różnicą, o której możemy wspomnieć, jest to, że telewizja cyfrowa naziemnej telewizji cyfrowej różni się od telewizji kablowej za pomocą kodowania binarnego do przesyłania informacji, a nie sygnałów elektrycznych lub świetlnych.

   3. Sieci satelitarne

   Jak sama nazwa wskazuje, to nic innego jak sieci telewizyjne, w których wykorzystują satelity i anteny naziemne, aby mieć sygnał telewizyjny o wysokiej jakości i z różnych części świata. Dzięki tej technologii możliwe jest podłączenie TV Boxa do telefonu z systemem Android.

   Czytaj więcej  Jak dodawać, tworzyć i ustawiać przypomnienia w Asystencie Google — szybko i łatwo

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji