Co to są domowe sieci telewizyjne? Rodzaje, funkcje i cechy

17 sierpnia, 2021

Sieci telewizyjne to jedne z najstarszych istniejących sieci, które do dziś są używane w wielu krajach świata. Można powiedzieć, że mają taki sam zasięg i infrastrukturę jak stacjonarna czy komórkowa sieć telefoniczna. Jak być może wiesz, technologia ta ewoluowała przez lata. Dlatego dzisiaj możemy zobaczyć różne rodzaje sieci telewizyjnych.

W dzisiejszym artykule chcemy porozmawiać o tym, czym dokładnie są sieci telewizyjne w domu, w ten sam sposób powiemy Ci, jakie są typy i inne informacje, które pomogą Ci dowiedzieć się więcej na ten temat. Oczywiście musisz zrozumieć, że normalna sieć telewizyjna to nie to samo, co sieci telewizji kablowej . Ale zobaczymy to później.

  Czym są domowe sieci telewizyjne?

  Sieci telewizyjne, które są realizowane w każdym domu na świecie, są rodzajem sieci, w której transmitowane są kanały i programy otwarte.

  Oznacza to, że każdy, kto ma wystarczająco mocny telewizor i antenę, może odebrać sygnał telewizyjny i mieć widoczny i słyszalny obraz na swoim urządzeniu . Ale oczywiście wraz z upływem czasu ta technologia przeszła nieuniknioną przemianę.

  Czytaj więcej  Co to jest przeglądarka TOR i jak działa? Jak go używać i instalować — przewodnik informacyjny

  To, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu było znane jako telewizja analogowa, dziś stało się cyfrową . Oczywiście jego zasięg nie został jeszcze porównany do poprzednika, ale coraz więcej rodzin i gospodarstw domowych decyduje się na sieci telewizji kablowej.

  Ogromna akceptacja i przejście z telewizji analogowej na cyfrową wynika w dużej mierze ze znacznej poprawy jakości dźwięku i obrazu.

  Do czego służą domowe sieci telewizyjne?

  Niezależnie od tego, czy jest to telewizja analogowa, czy cyfrowa, obie służą temu samemu celowi: dostarczaniu rozrywki , rozrywki i informacji w ciągłym i zróżnicowanym formacie wideo. Jasne, jeden ma znacznie większą przewagę niż drugi z wymienionych już powodów jakościowych.

  Ale mimo to obie sieci służą do świadczenia usług edukacyjnych , programów informacyjnych, takich jak wiadomości lub po prostu kanału z filmami, teledyskami i innymi. Jest to coś w rodzaju sieci komputerowych i typów, które istnieją , ale ogranicza się do audio i wideo.

  Jakie rodzaje sieci telewizyjnych istnieją dzisiaj?

  1. Telewizja kablowa

  Znany również jako CATV, to nic innego jak usługa, w której sygnał o częstotliwości radiowej jest przesyłany w kolejności MHz, za pomocą kabla miedzianego lub światłowodowego, zależy to od tego, czy jest to usługa analogowa czy cyfrowa .

  Czytaj więcej  Jak ustawić wzór lub hasło do WhatsApp, aby chronić i blokować moje czaty?

  W przypadku światłowodowej telewizji kablowej możliwy jest dostęp nie tylko do kanałów cyfrowych, ale również do usług głosowych i transmisji danych, natomiast usługi wykorzystujące kable koncentryczne ograniczają się jedynie do transmisji audio i wideo.

  Ciekawostką dotyczącą telewizji kablowej jest możliwość podłączenia kilku telewizorów do tego samego cyfrowego sygnału kablowego . Oczywiście najprawdopodobniej będziesz musiał użyć dekodera i innych elementów, aby móc przekazać ten sam sygnał do różnych telewizorów w domu.

  2. Cyfrowa telewizja naziemna

  Jest również znany jako DTT i jest jedną z najczęściej używanych metod transmisji sygnału telewizyjnego. Oczywiście, w przeciwieństwie do pierwszego typu sieci telewizyjnej , tutaj używamy fal elektromagnetycznych i urządzenia zdolnego do przechwytywania tego sygnału i przekształcania go w informacje, które można zobaczyć i usłyszeć.

  Inną różnicą, o której możemy wspomnieć, jest to, że telewizja cyfrowa naziemnej telewizji cyfrowej różni się od telewizji kablowej za pomocą kodowania binarnego do przesyłania informacji, a nie sygnałów elektrycznych lub świetlnych.

  3. Sieci satelitarne

  Jak sama nazwa wskazuje, to nic innego jak sieci telewizyjne, w których wykorzystują satelity i anteny naziemne, aby mieć sygnał telewizyjny o wysokiej jakości i z różnych części świata. Dzięki tej technologii możliwe jest podłączenie TV Boxa do telefonu z systemem Android.

  Czytaj więcej  Jak skonfigurować telefon komórkowy z Androidem dla seniorów?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji