Co to są aplikacje biurowe i dlaczego Wirven? Rodzaje, cechy i przykłady

8 sierpnia, 2021

Spośród wszystkich narzędzi cyfrowych, które istnieją lub mogą istnieć w przyszłości, aplikacje do automatyzacji biura nigdy nie pozostaną niezauważone. W rzeczywistości są tak samo potrzebne, jak każda część twojego komputera. Dzięki nim możemy wykonywać wiele zadań i prac wszelkiego rodzaju bez konieczności pobierania ciężkiego oprogramowania i przy użyciu narzędzi, których zwykle nie rozumiemy.

W dzisiejszym artykule będziemy rozmawiać o aplikacjach biurowych. Oczywiście nie będziemy mówić o każdym z nich, bo byłoby to zbyt obszerne. Dlatego jako referencję wybierzemy pakiet Microsoft Office . W końcu te informacje można doskonale dostosować do innych aplikacji i narzędzi tego stylu.

  Czym są aplikacje biurowe?

  Najpierw trzeba zacząć od podstaw, a to po to, by lepiej zrozumieć słowo „biuro”. To słowo to nic innego jak połączenie biura i informatyki. Z tego, co możemy szybko wywnioskować, dotyczy to narzędzi, które są używane w standardowym biurze, ale przeniesione na pole cyfrowe.

  Czytaj więcej  Jak włączyć i skonfigurować serwer DHCP w systemie Windows 8, 8.1 i 10 — krok po kroku

  Dzięki temu możemy powiedzieć, że aplikacje biurowe to programy komputerowe, które pozwalają nam wykonywać pracę, która zwykle wykonywana byłaby w biurze lub w środowisku akademickim.

  Oznacza to, że możemy tworzyć slajdy, prezentacje , wszelkiego rodzaju prace pisemne, bazy danych, "proste" programy i inne. W związku z tym wszystko będzie zależeć od rodzaju narzędzia, o którym mówisz.

  Ogólnie rzecz biorąc, każda aplikacja biurowa stara się zautomatyzować każde z zadań i czynności dzięki interfejsowi i narzędziom, które te programy mogą zaoferować. Na przykład podczas pracy z numeracją tytułów w programie Word ten sam program umożliwia wykonanie automatycznego indeksu z tymi tytułami, bez konieczności robienia tego ręcznie.

  Do czego służą te aplikacje?

  W tym sensie powinieneś wiedzieć, że aplikacje te służą w zasadzie usprawnieniu zadań i procesów użytkowników przy wyborze dowolnej aplikacji biurowej . Ideą tych aplikacji jest to, że to, co zwykle robisz ręcznie za pomocą tradycyjnych narzędzi, możesz zrobić z komputera, laptopa lub telefonu komórkowego i że masz większą swobodę i lepszą kontrolę nad swoją pracą.

  Czy możesz sobie wyobrazić, że musisz utworzyć co najmniej jedną tabelę w bazie danych, a nie masz programu Access? Byłby to ból głowy, a samo znalezienie informacji byłoby problemem i zajęłoby zbyt dużo czasu.

  Czytaj więcej  Co to są ataki na szyfrowanie danych i ile jest ich rodzajów?

  Jakie są rodzaje aplikacji, które istnieją i jakie są ich cechy?

  Tutaj doskonale widać ilość istniejących aplikacji biurowych i to nie tylko w wersji desktopowej, ale również w wersjach online, do których można uzyskać dostęp z komputera z dobrym połączeniem internetowym. Dlatego niektóre typy aplikacji biurowych, które istnieją dzisiaj, są następujące:

  Procesory tekstu

  Znany również po prostu jako procesory. Jak możesz sobie wyobrazić, są to aplikacje, które pozwalają pracować z dokumentami tekstowymi , niezależnie od tego, czy tworzyć je od podstaw, edytować, łączyć dwa lub więcej dokumentów i wiele więcej. Najsłynniejszym procesorem jest dobrze znany WORD, ale nie jest jedynym, który istnieje.

  Arkusze kalkulacyjne

  Mówiąc o arkuszach kalkulacyjnych, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest Excel z pakietu Microsoft Office. I nie jest tak, ponieważ możliwości z tą aplikacją są ogromne.

  Oczywiście w porównaniu do poprzedniej aplikacji ta jest znacznie trudniejsza w obsłudze, ponieważ wykorzystuje polecenia i funkcje. Dlatego musisz nauczyć się korzystać z funkcji wyszukiwania i odwołań w programie Excel , aby zacząć od czegoś prostego.

  Edytory obrazów

  Wierzcie lub nie, edytory obrazów są również częścią katalogu aplikacji biurowych. Tego typu aplikacja pozwala zaprojektować obraz od podstaw , zmodyfikować parametry już utworzonych zdjęć, filmów i obrazów, umieścić na nim filtry, poprawić jego jakość, zmniejszyć szerokość itp.

  Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, z którym z moich kontaktów najczęściej rozmawiam na WhatsApp

  Redaktorzy stron internetowych

  Aplikacje biurowe obejmują również dziedzinę stron internetowych. Są to w zasadzie programy działające z kodami HTML. Dzięki tym programom możesz stworzyć stronę internetową od podstaw i według własnych upodobań.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji