Co to są aplikacje biurowe i dlaczego Wirven? Rodzaje, cechy i przykłady

8 sierpnia, 2021

Spośród wszystkich narzędzi cyfrowych, które istnieją lub mogą istnieć w przyszłości, aplikacje do automatyzacji biura nigdy nie pozostaną niezauważone. W rzeczywistości są tak samo potrzebne, jak każda część twojego komputera. Dzięki nim możemy wykonywać wiele zadań i prac wszelkiego rodzaju bez konieczności pobierania ciężkiego oprogramowania i przy użyciu narzędzi, których zwykle nie rozumiemy.

W dzisiejszym artykule będziemy rozmawiać o aplikacjach biurowych. Oczywiście nie będziemy mówić o każdym z nich, bo byłoby to zbyt obszerne. Dlatego jako referencję wybierzemy pakiet Microsoft Office . W końcu te informacje można doskonale dostosować do innych aplikacji i narzędzi tego stylu.

  Indeks

   Czym są aplikacje biurowe?

   Najpierw trzeba zacząć od podstaw, a to po to, by lepiej zrozumieć słowo „biuro”. To słowo to nic innego jak połączenie biura i informatyki. Z tego, co możemy szybko wywnioskować, dotyczy to narzędzi, które są używane w standardowym biurze, ale przeniesione na pole cyfrowe.

   Czytaj więcej  Jak utworzyć konto i zalogować się do PlayStation Network PS3 lub PS4, jeśli nie mogę się zalogować lub połączyć?

   Dzięki temu możemy powiedzieć, że aplikacje biurowe to programy komputerowe, które pozwalają nam wykonywać pracę, która zwykle wykonywana byłaby w biurze lub w środowisku akademickim.

   Oznacza to, że możemy tworzyć slajdy, prezentacje , wszelkiego rodzaju prace pisemne, bazy danych, "proste" programy i inne. W związku z tym wszystko będzie zależeć od rodzaju narzędzia, o którym mówisz.

   Ogólnie rzecz biorąc, każda aplikacja biurowa stara się zautomatyzować każde z zadań i czynności dzięki interfejsowi i narzędziom, które te programy mogą zaoferować. Na przykład podczas pracy z numeracją tytułów w programie Word ten sam program umożliwia wykonanie automatycznego indeksu z tymi tytułami, bez konieczności robienia tego ręcznie.

   Do czego służą te aplikacje?

   W tym sensie powinieneś wiedzieć, że aplikacje te służą w zasadzie usprawnieniu zadań i procesów użytkowników przy wyborze dowolnej aplikacji biurowej . Ideą tych aplikacji jest to, że to, co zwykle robisz ręcznie za pomocą tradycyjnych narzędzi, możesz zrobić z komputera, laptopa lub telefonu komórkowego i że masz większą swobodę i lepszą kontrolę nad swoją pracą.

   Czy możesz sobie wyobrazić, że musisz utworzyć co najmniej jedną tabelę w bazie danych, a nie masz programu Access? Byłby to ból głowy, a samo znalezienie informacji byłoby problemem i zajęłoby zbyt dużo czasu.

   Czytaj więcej  Jak łatwo zmienić lub usunąć kod PIN karty SIM w moim telefonie z Androidem?

   Jakie są rodzaje aplikacji, które istnieją i jakie są ich cechy?

   Tutaj doskonale widać ilość istniejących aplikacji biurowych i to nie tylko w wersji desktopowej, ale również w wersjach online, do których można uzyskać dostęp z komputera z dobrym połączeniem internetowym. Dlatego niektóre typy aplikacji biurowych, które istnieją dzisiaj, są następujące:

   Procesory tekstu

   Znany również po prostu jako procesory. Jak możesz sobie wyobrazić, są to aplikacje, które pozwalają pracować z dokumentami tekstowymi , niezależnie od tego, czy tworzyć je od podstaw, edytować, łączyć dwa lub więcej dokumentów i wiele więcej. Najsłynniejszym procesorem jest dobrze znany WORD, ale nie jest jedynym, który istnieje.

   Arkusze kalkulacyjne

   Mówiąc o arkuszach kalkulacyjnych, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest Excel z pakietu Microsoft Office. I nie jest tak, ponieważ możliwości z tą aplikacją są ogromne.

   Oczywiście w porównaniu do poprzedniej aplikacji ta jest znacznie trudniejsza w obsłudze, ponieważ wykorzystuje polecenia i funkcje. Dlatego musisz nauczyć się korzystać z funkcji wyszukiwania i odwołań w programie Excel , aby zacząć od czegoś prostego.

   Edytory obrazów

   Wierzcie lub nie, edytory obrazów są również częścią katalogu aplikacji biurowych. Tego typu aplikacja pozwala zaprojektować obraz od podstaw , zmodyfikować parametry już utworzonych zdjęć, filmów i obrazów, umieścić na nim filtry, poprawić jego jakość, zmniejszyć szerokość itp.

   Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, z którym z moich kontaktów najczęściej rozmawiam na WhatsApp

   Redaktorzy stron internetowych

   Aplikacje biurowe obejmują również dziedzinę stron internetowych. Są to w zasadzie programy działające z kodami HTML. Dzięki tym programom możesz stworzyć stronę internetową od podstaw i według własnych upodobań.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji