Co to są anonimowe sieci internetowe I2P i do czego służą?

1 grudnia, 2021

Generalnie korzystamy z internetu tak, jak zawsze: intuicyjnie. Do dziś ogromna większość ludzi zna Internet przez całe życie, a także jego mroczniejszy odpowiednik, Deep Web. Ale czy wiesz, że istnieje jego wersja znana jako Internet Anonimowy I2P ? To prawdopodobnie pierwszy raz, kiedy to słyszysz.

Zanim zacznę dokładnie wyjaśniać, czym jest ta sieć internetowa, najpierw musisz zrobić coś ważnego. To nic innego jak rozwiązywanie problemów z połączeniem internetowym w systemie Windows 10 . Powód tego jest bardziej niż oczywisty: bez dostępu do sieci nie będziesz mógł korzystać z oferowanych przez nią usług i możliwości.

  Co to jest anonimowa sieć internetowa I2P?

  Ogólnie rzecz biorąc, możemy powiedzieć, że jest to rodzaj sieci, która oferuje szeroką gamę usług. Wszystkie te usługi mają na celu szyfrowanie informacji na podstawie aplikacji w Internecie. Dlatego ten projekt jest również znany jako Invisible Internet Project.

  Czytaj więcej  Jak wyświetlić wszystkie moje kontakty w WhatsApp, jeśli nie pojawiają się na moim telefonie komórkowym?

  Zamiast być siecią jako taką, jest to raczej oprogramowanie typu open source, w którym użytkownik ma możliwość prowadzenia komunikacji między węzłami w sposób abstrakcyjny.

  Dzięki takiemu sposobowi działania każdy użytkownik, który z niego korzysta, będzie mógł pozostać anonimowy. Wynika to w zasadzie z tuneli, z którymi współpracuje ten program i dzięki temu i nie tylko, istnieje świetna kompatybilność z aplikacjami, których poprzednie wersje tego typu sieci .

  Główne zastosowanie tego oprogramowania jest zorientowane głównie na korzystanie z usług poczty e-mail, ale z zachowaniem braku anonimowości. Podobnie możliwe jest korzystanie z usług wiadomości błyskawicznych o tych samych cechach. Dlatego jeśli musisz usunąć lub naprawić ograniczony lub brak błędu łączności, aby uzyskać dostęp do Internetu , musisz to zrobić przed użyciem anonimowego Internetu I2P.

  Jakie są aplikacje podczas korzystania z anonimowej sieci I2P?

  Oczywiście jest to informacja, o której nie wszyscy wiedzą. Jednak stopniowo rośnie liczba użytkowników, którzy decydują się na to narzędzie lub usługę. Można zatem powiedzieć, że główne zastosowania tych sieci są następujące:

  Możliwość tworzenia sieci

  Dzięki systemom I2P użytkownicy mają możliwość wygenerowania i stworzenia własnego routera w oparciu o I2P, w celu uzyskania dostępu do niego przez tunel. Warto wspomnieć, że te tunele lub drogi są tymczasowe i służą do przeszukiwania baz danych znalezionych w sieci.

  Czytaj więcej  Jak zwiększyć i poprawić bezpieczeństwo mojego telefonu komórkowego z Androidem — porady i wskazówki

  Aby było trochę łatwiej zrozumieć, ten „router”, który został stworzony, szuka sposobu na połączenie użytkownika z żądanymi informacjami. Wszystko przez ścieżkę, która zaprowadzi Cię do pakietu danych, który będzie dla Ciebie przydatny. Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z tej usługi, musisz wiedzieć, że istnieje oficjalna strona I2P, na której możesz pobrać program i samodzielnie przetestować funkcje.

  Możesz łatwiej udostępniać pliki

  Możliwość udostępniania plików między użytkownikami będzie możliwa tylko pod warunkiem, że obaj użytkownicy będą używać zgodnego klienta poczty. Co więcej, nie będą w stanie połączyć się z siecią typu „innego niż I2P Extreme” .

  Dostęp do komunikatorów

  Wspominaliśmy o tym przed chwilą, ale teraz dokładniej to uszczegóławiamy. Jedną z największych zalet korzystania z I2P jest to, że masz dostęp do wiadomości błyskawicznych.

  Ale oczywiście duża różnica między tą a innymi podobnymi usługami polega na tym, że nie są tutaj zapisywane żadne informacje między użytkownikami, którzy nawiązują taką komunikację. Oczywiście w tym celu musisz rozwiązać problemy z komputerem Mac, jeśli nie łączy się on z Internetem przez Wi-Fi lub Ethernet.

  Czytaj więcej  Jak uruchomić system Windows 7, 8 i 10 w trybie awaryjnym z rozruchu lub systemu BIOS?

  Jeśli wszystko jest w porządku, możesz skorzystać z programu oraz wszystkich funkcji i możliwości, które oferuje. Ponadto musimy podkreślić, że dzięki I2P można teraz udostępniać obrazy, filmy i inne w sieciach społecznościowych zawsze z dobrym szyfrowaniem i dość dobrym zabezpieczeniem

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji