Co to jest złośliwe oprogramowanie i jak chronić lub bronić przed nimi mojego komputera?

29 października, 2021

Złośliwe oprogramowanie od lat niepokoi nas ludzi, którzy aktywnie korzystają z komputera, nawet tych, którzy tego nie robią, te rzeczy przychodzą i przeszkadzają nam i przeszkadzają komputerowi, ale nie martw się, jeśli wiesz, czym one są i jak się bronić, na pewno będą zostaw was w spokoju, więc dzisiaj będziemy się od nich uczyć.

Wirusy to największe problemy związane z korzystaniem z Internetu, ochrona telefonu komórkowego i komputera przed wirusami powinna być twoim priorytetem od teraz, gdy wiesz o ich istnieniu , będzie to jedyny sposób, aby zachować twoją prywatność będąc całkowicie twoją.

Dzisiaj nauczymy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o złośliwym oprogramowaniu, abyś nie tylko nauczył się chronić siebie, ale także pozbyć się go, gdy już masz je na swoim komputerze, z programami i bez programów, więc dołącz do mnie.

  Streszczenie

  Co to jest złośliwe oprogramowanie? rodzaje i cechy

  Malware to wirusy komputerowe, które są odpowiedzialne za uszkodzenie lub usunięcie twoich plików, są tworzone przez ludzi, którzy dużo wiedzą o komputerach i nie mają nic dobrego do roboty , więc nie martw się, jest na to wiele rozwiązań, ale najpierw chcę cię aby dowiedzieć się trochę więcej o tym, z czym mamy do czynienia.

  Wirus komputerowy

  Jego celem jest uszkodzenie komputera za wszelką cenę. Tego typu złośliwe oprogramowanie zwykle nie jest wykrywane, gdy pobierając Movie Maker jest spokojnie, ponieważ wymagają one aktywacji przez użytkownika, otwarcia programu lub folderu, z którego pochodzą, a tym samym natychmiastowego infekowania komputera .

  Robak komputerowy

  Ten robak jest bardzo trudny do wykrycia i jedyne, czego szuka, to być częścią twojego komputera, aby uzyskać dostęp do twoich danych i je rozpowszechniać, są one najczęstsze i nie wpływają na wydajność twojego komputera , więc musisz być ostrożny i klucz twój komputer nie będzie zbyt przydatny, ponieważ jest zawarty w pobieranych programach i folderach.

  Czytaj więcej  Jak importować i eksportować zakładki z Mozilla FireFox do Google Chrome

  trojański

  Wirus ten charakteryzuje się podszywaniem się pod inne treści na twoim komputerze, co sprawia, że ​​wierzysz, że tak naprawdę nie jest wirusem, ukrywa się na widoku i generalnie ma sprzedawać twoje informacje, są łatwe do wykrycia, jeśli wiesz, co powinien i powinien twój komputer nie mieć .

  Programy szpiegujące.

  Oprócz zbierania twoich informacji, ten wirus może instalować aplikacje bez twojej zgody i podszywać się pod ciebie, jest to niebezpieczny wirus i nie jest łatwy do wykrycia.

  Oprogramowanie reklamowe

  W przeciwieństwie do poprzednich, to złośliwe oprogramowanie nie ma na celu uszkodzenia komputera ani kradzieży informacji, ten rodzaj wirusa sprawi, że wypełnisz się reklamami na całym komputerze.

  Ransomware

  Ten typ wirusa próbuje naruszyć twój komputer, aby zobaczyć, jakie masz informacje i przejąć je w posiadanie, a następnie poprosić cię o pieniądze za te informacje, wskazane jest, abyś nie poddawał się i odwiedzał doświadczonego technika w celu debugowania twojego dysk twardy i wyeliminować wirusa.

  Jak pozbyć się złośliwego oprogramowania bez programów?

  Istnieje metoda systemu Windows, aby całkowicie pozbyć się wirusa znajdującego się na urządzeniu i jest to formatowanie komputera, nie martw się, są sposoby na zrobienie tego bez utraty danych , wystarczy wejść w pasek wyszukiwania systemu Windows i wpisz : Zresetuj ten komputer.

  Czytaj więcej  Jak ustawić i poprawić prywatność w systemie Windows 10, aby uniknąć szpiegowania mnie?

  Tam wybierz "Start" i dotknij drugiej opcji, która mówi, że zachowasz swoje pliki, w ten sposób nie stracisz plików, a komputer sam się debuguje.

  Jak pozbyć się złośliwego oprogramowania za pomocą programów?

  Istnieje bardzo znany program o nazwie Ccleaner, chociaż nie jest to program antywirusowy, ma on możliwość prawie całkowitego wyczyszczenia komputera z większości wymienionych tutaj wirusów.

  Wystarczy pobrać go z oficjalnej strony internetowej i aktywować oferowaną przez nich wersję próbną, ten program może łatwo wyeliminować wirusy, a także znacznie przyspieszyć działanie komputera poprzez recykling i usunięcie pozostałych śmieci, które znajdują się na komputerze, a ty nawet nie czy wiedziałeś

  Po zakończeniu debugowania radzę go wyeliminować, aby uniknąć irytujących ofert pełnoekranowych oferujących zakup ich programu , nie będzie to konieczne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji