Co to jest zasilacz w komputerze? Jaka jest jego funkcja?

28 października, 2021

Zasilanie jest bardzo ważne, zwłaszcza gdy mówimy o komputerze, a to oznacza, że ​​nasz komputer nie tylko służy do przeglądania zapisanych haseł WiFi , to tylko coś z tego, ile możemy z nim zrobić, a wszystko to jest możliwe dzięki fakt, że zasilacz działa prawidłowo.

Wiele razy nie zdajemy sobie sprawy ze wszystkich komponentów, które ma komputer, przyjeżdżamy, używamy go, pobieramy Movie Maker lub oglądamy filmy w jedno weselne popołudnie na Amazon Prime Video, ale poza tym nie mamy pojęcia o większości użytkowników wszystkich procesów, które my musimy przejść i wszystko, co trzeba zrobić, abyśmy mogli robić to, co robimy.

Dlatego dzisiaj dowiemy się trochę więcej o tym, co składa się na nasz komputer i abyśmy mogli go lepiej zrozumieć, w tym celu będziemy musieli nauczyć się kilku podstawowych pojęć związanych z komputerami, które wyjaśnię poniżej.

  Streszczenie

  Podstawowe pojęcia, podział części komputera

  Jeśli chodzi o komputer, są tylko 2 strony medalu, musisz wiedzieć, czym one są i jak działają, aby zrozumieć język, którego będziemy używać w następnej kolejności.

  Oprogramowanie

  Ta część to wszystko, czego nie możemy dotknąć na komputerze, część niematerialna znajduje się wewnątrz procesorów, dysków twardych itp… ta informacja w postaci prądu elektrycznego przemieszcza się z jednej strony na drugą bez możliwości jej dotknięcia ale jeśli widzimy, na przykład: program komputerowy, taki jak Word.

  Sprzęt komputerowy

  Wszystko, czego możemy dotknąć na komputerze, od ekranu po myszkę, klawiaturę, dysk twardy, płytę główną, wentylatory itp… wszystko, co składa się na komputer i sprawia, że ​​taki jest.

  Co to jest i co mają zasilacze do mojego komputera?

  Teraz, mając na uwadze te koncepcje, jest to sprzęt, który znajduje się wewnątrz naszego komputera, w przypadku laptopów pod klawiaturą i komputerów w pudełku, jest odpowiedzialny za przekształcanie energii elektrycznej, przekształca prąd przemienny, który pochodzi z domu w prąd stały, który jest w stanie zasilać wszystkie obwody.

  Czytaj więcej  Jak łatwo połączyć lub zgrupować dwa pola tekstowe w programie Word

  Oznacza to, że działa jako transformator jednego rodzaju energii na inny, z którego komputer może korzystać bez uszkadzania lub wpływania na jego działanie, ponieważ rozdziela napięcie na komponenty zgodnie z modelem sprzętu, w taki sposób, że nic się nie pali lub wypada z niego Zamiast tego, w prostych słowach, reguluj działanie energii w swoim komputerze, aby go chronić.

  Jaka jest funkcja krok po kroku zasilacza?

  Wyjaśnię ci krok po kroku cały proces, przez który przechodzi energia, gdy jest odbierana przez twój komputer.

  Transformacja

  Używając cewki pokrytej miedzianymi przewodami, przekształca napięcie z około 230 woltów (w zależności od modelu i kraju) na 5 i 12 woltów, zgodnie z wymaganiami każdego poszczególnego elementu .

  Sprostowanie

  Ponieważ w procesie prądu przemiennego występują małe oscylacje lub krzywe, zasilacz musi wyprostować, że nic nie wzrasta z 12 lub nie spada do 0, a zatem wszystko działa poprawnie.

  Filtrowanie

  Użycie pary kondensatorów, które zawierają energię, sprawi, że będzie ona stabilna i przejdzie bardzo wolno, nie uszkadzając żadnego innego elementu.

  Stabilizacja

  Ostatnia część jest najprostsza, po oczyszczeniu i przefiltrowaniu wystarczy sprawić, aby trafiała do komponentów w sposób ciągły i bez zmian lub wahań.

  Czytaj więcej  Jak poprosić lub powiedzieć asystentowi „Ok Google”, aby opowiedział mi dowcip — krok po kroku

  Wydaje się niewiarygodne, że twój komputer to wszystko robi, a ty nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, to fascynujące.

  Dowiedz się, jakiego zasilacza potrzebujesz

  Znajomość rodzaju zasilacza, który musisz wymienić na obecny, jest bardzo prosta, istnieją strony takie jak Outer Vision , które pozwolą Ci umieścić dane starego zasilacza i automatycznie wyszukać zamiennik, przynajmniej tyle napięcia, ile chcesz będziesz potrzebować nowego i potrzebnej mocy, szybko i łatwo.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji