Co to jest zakładka w informatyce i do czego służy? - Kompletny przewodnik

1 lipca, 2021

Wszyscy przeglądaliśmy internet, kiedy zobaczyliśmy coś uroczego, interesującego, zabawnego lub po prostu chcemy zapisać na później , niestety ze względu na niewielką łatwość (jeśli nie znasz zakładek), jaką jest zapisywanie rzeczy, oznacza to, że musiałbyś udostępnić go w jednej ze swoich sieci społecznościowych, a robienie tego nie zawsze jest najprzyjemniejszą opcją, ponieważ niekoniecznie chcemy przyciągać uwagę przez cały dzień każdą dobrą rzeczą, z którą się spotykamy.

Właśnie tam pojawia się funkcjonalność Zakładek, znana również jako „Ulubione” w naszej przeglądarce. Prawie wszystkie przeglądarki mają obecnie zakładki, ponieważ pojawił się w nich Google Chrome i wiele innych bardzo interesujących opcji.

podobnie jak wyświetlanie haseł zapisanych w przeglądarce , inne programy, które pozwalają surfować po Internecie, replikują praktycznie wszystko, co robi, w tym tę świetną opcję, dzięki której będziesz wiedział, o co chodzi.

Do czego służą zakładki lub zakładki?

Zakładki są szczególnie przydatne, gdy próbujesz szybko przeglądać Internet, ponieważ służą do zapisywania stron internetowych i zamiast kopiować link i umieszczać go na czacie z WhatsApp Web podczas przeglądania, umieszczasz go w ulubionych i to wszystko.

Czytaj więcej  Co mam zrobić, jeśli zgubię kartę IMSS? Co jest potrzebne do uzupełnienia lub ponownego zamówienia?

To narzędzie staje się coraz bardziej znane i nie bez powodu jest jednym z najbardziej przydatnych narzędzi, jakie może mieć przeglądarka, jego praktyczność i włączenie do przeglądarki jest naprawdę proste.

Lata temu, kiedy przeglądarki były tylko w pieluchach, zakładki w ogóle nie były używane, ponieważ były całkowicie obce użytkownikom, jednak dziś prawie niemożliwe jest, aby myśleć, że nie mamy ich w naszym życiu, podam kilka przykładów sytuacji, w których lepiej użyć markera niż czegokolwiek innego i się zgodzisz.

Aby użyć zakładki lub nie i jej różnica

Załóżmy, że musisz zachować papierkową robotę na jutro, ale to jest na stronie internetowej, której nie znasz, nazwa jest dziwna i nie wiesz, czy ją pamiętasz, więc postanawiasz zapisać ją na serwetce lub kawałku papier w zeszycie, poważna pomyłka , teraz masz Zajmuj się tą kartką lub serwetką przez resztę dnia, a nawet do następnego dnia.

Może się zamoczyć, uszkodzić, zepsuć, może nawet zapalić się, jeśli będziesz nieostrożny, mogą zostać poważnie uszkodzone i stracisz swoje informacje lub po prostu niewygodne byłoby noszenie go ze sobą przez cały czas.

Czytaj więcej  Jak udostępniać dane mobilne lub Internet przez Wi-Fi z mojego telefonu komórkowego z Androidem i iPhone'a?

Aby to zrobić, bierzesz stronę i umieszczasz ją jako zakładkę, ulubione lub zakładkę (jest taka sama), a następnym razem, gdy otworzysz komputer, będzie tam zakotwiczona w twoim panelu , jakby nigdy nie opuściła, jednym kliknięciem zabierze Cię do informacji i bez dalszych ceregieli będzie dostępny.

Bardziej zwięzłym przykładem jest to, że gdy przeglądasz Internet i chcesz zapisać artykuł do przeczytania jutro, to, co normalnie byś zrobił, to zapisanie adresu URL, na czacie na Facebooku lub w notatce i bądźmy szczerzy, czy wrócisz przez link? Naturalnie nie lubimy podejmować zbyt wielu kroków, aby wykonać jedną akcję.

Jeśli więc mamy tam opcję po prostu kliknąć i wejść, zawsze z niej skorzystamy i ktokolwiek powie, że to nie tak, że jej nie wypróbował, bez wątpienia jest bardzo przydatny i polecany wszystkim, którzy codziennie przeglądają z komputera lub laptopa.

Jak zrobić zakładkę lub zakładkę w przeglądarce?

Jeśli przeglądasz Google Chrome, tworzenie zakładki będzie niezwykle łatwe, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć gwiazdkę bez wypełniania, która znajduje się po prawej stronie od adresu URL witryny, na której się znajdujesz, czyli tam jest pustą gwiazdą, naciśnij ją i zmieni kolor na jasnożółty.

Czytaj więcej  WhatsApp Web vs WhatsApp Co jest lepsze? Różnice, zalety i wady

Spowoduje to automatyczne zapisanie go na pasku, który masz tuż pod adresem URL, możliwe jest, że niektóre stare przeglądarki , które nie były aktualizowane przez 3 lata lub dłużej, nie mają tej opcji, dlatego ważne jest, aby zaktualizować ile przed twoją przeglądarką , aby nie przegapić żadnej przydatnej funkcji, z której możesz korzystać podczas przeglądania stron internetowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji