Co to jest Webview systemu Android, do czego służy i jakie są jego zalety? Czy można go dezaktywować?

18 czerwca, 2021

Kiedy kupujemy agencyjny telefon komórkowy, zazwyczaj jest on domyślnie wyposażony w wiele natywnych aplikacji. Przez większość czasu nie wiemy, jaka jest przydatność wielu z tych aplikacji, jedną z nich jest Android System Webview, choć znany jest również jako System Webview.

Chcesz wiedzieć, czym jest ta aplikacja , do czego służą i jakie są możliwe korzyści, które może zaoferować użytkownikowi? Jesteś tu nie bez powodu i wyjaśnimy to w tym artykule.

Indeks

  Co to jest widok internetowy systemu Android?

  Definicję tej aplikacji można znaleźć, przechodząc do sklepu Google Play lub wybierając blog programistów Androida . Ale w uproszczeniu można powiedzieć, że jest to aplikacja, jest to komponent będący częścią systemu opartego na technologii Chrome, który umożliwia innym aplikacjom systemu operacyjnego Android wyświetlanie wszelkiego rodzaju treści internetowych.

  Oznacza to, że jeśli chcesz znaleźć i wybrać najlepsze wtyczki WordPress dla witryny z telefonu komórkowego z Androidem, ta aplikacja na to pozwoli, ponieważ jej działanie polega na wyświetlaniu informacji internetowych za pośrednictwem innych aplikacji. Jako taka jest to aplikacja, która umożliwia innym aplikacjom wyświetlanie treści internetowych bez konieczności otwierania aplikacji lub przeglądarki.

  Czytaj więcej  Jak wyświetlić i wyświetlić ekran mojego Androida na komputerze z systemem Windows 10 za pomocą kabla USB?

  Do czego służy podgląd internetowy systemu Android?

  W najprostszym ujęciu jest to aplikacja skierowana do programistów, aby mogli dodawać nowe funkcjonalności do rozwijanych przeglądarek i aplikacji. Oznacza to, że mogą doskonale zawierać biblioteki kodu w oprogramowaniu.

  Dzięki włączeniu wspomnianej biblioteki mogą stworzyć przeglądarkę w ramach opracowywanych aplikacji . W związku z tym nie potrzebujesz przeglądarki takiej jak Google Chrome ani żadnej innej, aby móc wchodzić w interakcję z określoną stroną internetową, z wyjątkiem aplikacji Wall, które są oparte na witrynach internetowych. To coś jak chęć usunięcia najczęściej odwiedzanych stron internetowych w Chrome, ale bez konieczności otwierania aplikacji jako takiej.

  Czy ta konkretna aplikacja ma jakieś zalety?

  W rzeczywistości, jeśli masz jakieś korzyści, które mogą Cię zainteresować. Najważniejszym z nich, który należy podkreślić, jest to, że jest to technologia, która pozwala przeglądać i uzyskiwać dostęp do informacji w znacznie szybszy sposób.

  Cały ten proces odbywa się natywnie i bez konieczności korzystania z usług lub funkcji innych aplikacji. Jest to możliwe dzięki temu, że do tej aplikacji można wczytać dużą część informacji ze strony internetowej. Gdy otwarta strona internetowa zostanie zamknięta, aplikacja powróci do miejsca, w którym była przed wyświetleniem informacji.

  Czytaj więcej  Jak wyszukać i znaleźć osobę po jej zdjęciu w Google lub sieciach społecznościowych bez znajomości jej imienia?

  Wyobraźmy sobie przez chwilę, że chcesz zablokować strony internetowe z treściami dla dorosłych w przeglądarce Google Chrome. Możesz to zrobić doskonale z tej aplikacji, o ile masz odpowiednią wiedzę.

  Ważnym faktem, o którym musimy wspomnieć, o którym musisz wiedzieć, jest to, że dzięki tej technologii masz teraz możliwość integracji linków do stron zewnętrznych w ramach tworzonej aplikacji. Oczywiście nie tylko będziesz mógł to zrobić, ale będziesz mógł również wybrać interesującą Cię funkcję i zintegrować ją ze swoją aplikacją bez konieczności tworzenia przeglądarki internetowej.

  Możliwe, że w pewnym momencie podczas korzystania z urządzenia mobilnego zauważyłeś, że po otwarciu linku nie kieruje on do zewnętrznej aplikacji. Zamiast tego strona otwiera się w samej aplikacji . Oczywiście format o i interfejs nie są dokładnie takie same, ale nadal możesz uzyskać dostęp i zobaczyć informacje, które Cię interesują.

  Czy ważne jest, aby aktualizować tę aplikację?

  Prawda jest taka, że ​​to bardzo ważne. Ideą aktualizacji jest po prostu to, aby wrażenia użytkownika były jak najbardziej zoptymalizowane i, podobnie jak inne aplikacje, będą się zmieniać i poprawiać w zależności od sprzętu, a także systemu operacyjnego, w którym znajduje się urządzenie mobilne.

  Czytaj więcej  Jak zarabiać na bonusie TikTok

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji