Co to jest tryb próbny kompilacji systemu Windows 10 pro? Jak go usunąć lub dezaktywować

20 czerwca, 2021

Jako użytkownicy urządzeń mobilnych, komputerów osobistych czy laptopów odkryliśmy, że ich systemy operacyjne oferują nam ukryte lub nieznane funkcje . I w tym sensie możemy nazwać tryb hibernacji , który pojawił się wraz z tą nową wersją i który bardzo się spodobał.

Ale są inne, jak już wspomnieliśmy, o których nie wiadomo, a tym bardziej jak to działa. Następnie wyjaśnimy, na czym polega tryb testowy Windows 10 pro Build oraz jak go aktywować i dezaktywować.

Windows 10 to nowa wersja systemu Windows, która nigdy nie przestaje nas zadziwiać różnymi zaimplementowanymi funkcjami. I to być może po to, aby użytkownicy zapomnieli o katastrofalnej awarii, jaką uzyskali w poprzedniej wersji. A teraz możemy zobaczyć np. funkcję, która pozwala nam wyjść lub dezaktywować tryb oszczędzania energii.

Ale teraz Windows 10 zaimplementował nowe funkcje, które zapobiegają już częstym cyberatakom, takim jak ataki TCP . Tworzy nowe protokoły bezpieczeństwa, które uzupełniają już istniejące. Zobaczmy więc, do czego odnosi się tryb testowy Windows 10 pro Build i jak możemy aktywować i dezaktywować tę funkcję.

Indeks
  Czytaj więcej  Jak utworzyć konto Microsoft w mojej Nokii, aby wejść do sklepu?

  Co to jest tryb testowy systemu Windows 10, ale kompilacja

  W celu utrzymania maksymalnej integralności i bezpieczeństwa systemu Windows 10 wdrożył nowe systemy bezpieczeństwa. Co może uniemożliwić dostęp do Kendal systemu dla pewnego rodzaju oprogramowania, które nie ma podpisu cyfrowego . Dlatego tryb próbny systemu Windows 10 umożliwia instalowanie sterowników, które nie są podpisane.

  I to jest celem wprowadzenia systemu Windows 10 w tryb testowy, który wyłącza osłony ochronne, które w normalnych sytuacjach uniemożliwiałyby zainstalowanie sterownika. Bez sygnatury Microsoftu lub bez modyfikacji. Ale ważne jest, aby ten tryb był używany, jeśli naprawdę tego potrzebujemy i nie mamy problemów z innymi programami, które można zainstalować.

  Ponieważ, jak wspomnieliśmy, możesz powodować problemy w działaniu naszego systemu operacyjnego. Jeśli aktywacja trybu próbnego systemu Windows 10 jest konieczna , poniżej wskażemy, jakie kroki należy wykonać.

  Jak aktywować tryb testowy Windows 10 pro Build?

  Jak zobaczymy poniżej, aktywacja trybu testowego jest bardzo prosta, chociaż istnieją programy, które po uruchomieniu w systemie Windows 10. Aktywują ten tryb automatycznie, ponieważ jest to konieczne, aby mogli zainstalować swoje sterowniki w systemie . Ale w przypadku automatycznej aktywacji musimy postępować w następujący sposób.

  Czytaj więcej  Jak prawidłowo czyścić i dezynfekować telefon komórkowy przed wirusami lub bakteriami?

  Najpierw musimy zlokalizować się kursorem myszy na ikonie Windows, która znajduje się w lewym dolnym rogu. Ta akcja wygeneruje menu startowe do wyświetlenia i przejdziemy do wyszukiwarki i napiszemy CMD. Zostanie wyświetlona opcja „Wiersz polecenia” i wybierzemy „Uruchom jako administrator”.

  Na ekranie pojawi się okno z czarnym tłem, w którym napiszemy następującą komendę Bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON . W ten sposób tryb testowy zostanie aktywowany i będziesz wiedział, że jesteś w nich, ponieważ znak wodny zostanie wyświetlony w prawym dolnym rogu ekranu z następującym komunikatem „Tryb testowy Windows 10 Pro Build”.

  Gdy przestaniesz korzystać z tego trybu, musisz go wyłączyć lub usunąć, a do tego musimy wrócić do CMD iw tym przypadku użyjemy dwóch poleceń, które są następujące.

  Bcdedit.exe -ustaw opcje ładowania ENABLE_INTEGRITY_CHECKS

  Bcdedit.exe -ustaw TESTOWANIE WYŁĄCZONE

  I w ten sposób wykorzystywany jest tryb testowy kompilacji systemu Windows 10 pro, ale trzeba o tym wiedzieć, gdy chcesz aktywować ten tryb, a nie jest on aktywowany. Jest bardzo prawdopodobne, że aktywowałeś "Bezpieczny rozruch", który nie pozwoli na włączenie tej funkcji.

  Czytaj więcej  Jak dodawać, tworzyć i ustawiać przypomnienia w Asystencie Google — szybko i łatwo

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji