Co to jest tryb cichy Facebooka? Jak go aktywować i dezaktywować

4 sierpnia, 2021

Sieci społecznościowe były jednym z głównych wynalazków tego stulecia; prowadząc globalizację cyfrową internetu. Łączenie się z każdym zakątkiem świata, błyskawicznie, aby nie stracić kontaktu ze znajomymi; na odległość lub spotkania z osobami o podobnych zainteresowaniach, stając się z kolei potężnym narzędziem marketingu cyfrowego i zmiany społecznej.

Kiedy mówimy o tych sieciach społecznościowych, ogólnie myślimy o Facebooku, jednym z pierwszych i najpopularniejszych obecnie dzięki nieskończonej liczbie narzędzi dostępnych dla użytkowników do łączenia się i korzystania z Facebook Messenger bez posiadania konta i bez instalowania lub synchronizowania go z Instagrama i WhatsApp łatwo.

W ten sam sposób, będąc narzędziem wieloplatformowym, aplikacja Facebook jest domyślnie instalowana na zdecydowanej większości dzisiejszych smartfonów, podczas gdy aplikacja Messenger, jeśli musisz, aby móc korzystać z pełnej usługi przesyłania wiadomości, a nie z ograniczonej wersji aplikacji Facebook .

Korzystając z oficjalnej aplikacji Messenger będziesz mógł w pełni wykorzystać możliwości komunikatora ze wszystkimi jego funkcjami dostępnymi za darmo, dzięki czemu będziesz wiedzieć, czy ktoś Cię widział lub czytał na Facebook Messengerze , prowadzić wideorozmowy, wysyłać wszelkiego rodzaju naklejek i GIF-ów, a także możliwość komunikowania się z użytkownikami bez ich dodawania.

Czytaj więcej  Jak dodać lub dodać metodę płatności na Instagramie, jeśli nie akceptuje kart

Jak widać, Facebook oferuje użytkownikom na wszystkich swoich platformach ogromne korzyści dzięki szerokiej gamie bezpłatnych narzędzi i funkcji. Ostatnio dodano opcję aktywacji nowego wyglądu i ciemnego trybu Facebooka na Androidzie lub iPhonie, aby oszczędzać baterię i sprawiać, że interfejs jest lżejszy z punktu widzenia użytkownika, w przeciwieństwie do zwykłego białego.

Biorąc pod uwagę powyższe powody, nietrudno zrozumieć, dlaczego Facebook od ponad dekady pozostaje jednym z najczęściej wykorzystywanych portali społecznościowych; o zakresie jak żaden inny. Mając to na uwadze, dzisiaj powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o jednej z opcji Facebooka; tryb cichy i jak go włączać i wyłączać.

  Jaki jest tryb cichy Facebooka?

  Jak sama nazwa wskazuje, tryb cichy na Facebooku to nowa funkcja wyciszania wszelkiego rodzaju powiadomień , aby nie pojawiały się wizualnie ani nie wydawały dźwięku na twoim urządzeniu; będąc idealnym rozwiązaniem w tych momentach, w których nie chcesz przerywać pracy ze względów społecznych, zawodowych lub edukacyjnych.

  Czytaj więcej  Jak tworzyć foldery i podfoldery z listy w programie Excel — Lista plików

  Jak to włączać i wyłączać

  Tryb cichy jest obecnie dostępny zarówno na platformach Android, jak i iOS. A jeśli nadal nie pojawia się w Twojej aplikacji, oznacza to, że musisz zaktualizować ją do najnowszej wersji; pojawiać się w dostępnych narzędziach.

  Aby go aktywować, wystarczy przejść do ustawień aplikacji, czyli trzech poziomych linii w prawym górnym rogu, a następnie wybrać opcję Ustawienia i prywatność> Twój czas na Facebooku> Tryb cichy.

  W tej sekcji możesz zaprogramować tryb cichy, aby był aktywowany automatycznie tylko w żądanym czasie; więc nie musisz powtarzać tego procesu kilka razy dziennie.

  Podobnie za pomocą tej opcji można również ustawić przypomnienie; aby aplikacja powiadomiła Cię, jeśli tryb został aktywowany na określony czas. W ten sam sposób, po wejściu do aplikacji przypomni Ci, że nadal masz włączony tryb cichy, dzięki czemu możesz zdecydować, czy go dezaktywować, czy nie.

  Alternatywy na wypadek, gdyby tryb cichy nie był dostępny

  W takim przypadku, nawet aktualizując aplikację, opcja trybu cichego nadal nie jest dostępna; Powiadomienia można wyciszyć ręcznie, korzystając z opcji „Zmień ustawienia powiadomień”. W tym menu wybierz sekcję „Twój czas na Facebooku”, a następnie „Powiadomienia push”, aby aktywować opcję „Wycisz powiadomienia push”.

  Czytaj więcej  Co to jest wirus trojański i jak to działa? Jak ich unikać, chronić i eliminować?

  Dzięki tej metodzie możesz łatwo wyciszyć powiadomienia, podobnie jak tryb cichy; z tą różnicą, że tutaj nie będziesz mógł zaprogramować go na z góry określony czas, aby aktywować i dezaktywować je automatycznie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji