Co to jest tryb awaryjny na Androidzie? Jak mogę go usunąć lub dezaktywować?

22 czerwca, 2021

Wśród wielu funkcji, jakie posiadają urządzenia mobilne z Androidem, być może najbardziej przydatną przy rozwiązywaniu konkretnych problemów jest tryb awaryjny. Można powiedzieć, że ten tryb jest bardzo podobny do trybu awaryjnego systemu Windows, więc gdy uzyskasz do niego dostęp, będziesz mógł zobaczyć i uzyskać dostęp tylko do niezbędnych aplikacji i funkcji.

Być może ta informacja jest dla Ciebie bardzo bezpośrednia. Dlatego naszym celem jest stworzenie tego artykułu w taki sposób, abyś mógł lepiej zrozumieć, czym jest tryb awaryjny i jak go aktywować lub dezaktywować. Ważne jest, aby jasno określić, że możesz usunąć lub wyłączyć tryb awaryjny w telefonach Samsung Galaxy.

Indeks

  Co to jest tryb bezpieczny na telefonach z Androidem?

  Tryb bezpieczny w Androidzie jest trybem, w którym system operacyjny uruchamia się inaczej niż zwykle w taki sposób, że będzie ona mogła zobaczyć prosty i minimalistyczny interfejs, oprócz że trzeba będzie dostępna tylko w zależności od aplikacji, które pochodzą z fabryki w urządzeniu mobilnym.

  Czytaj więcej  Jak zarabiać pieniądze jako influencer dzięki najlepszym platformom promującym marki

  Oznacza to, że wszystkie te aplikacje, które zainstalowałeś ze Sklepu Play i nieznanych źródeł, nie pojawią się bez względu na to, jak bardzo ich potrzebujesz. Ważne jest, aby wiedzieć, że w tym trybie niektóre aplikacje będą wyświetlane w kolorze szarym . To coś, co dzieje się z telefonami LG, Motolora, Xiaomi, a nawet Huawei.

  Chociaż istnieją pewne różnice w zakresie trybu bezpiecznego w stosunku do marki, wyłączenie trybu bezpiecznego w telefonie komórkowym Huawei jest praktycznie takie samo na każdym innym urządzeniu mobilnym.

  Z drugiej strony rozpoznanie, że Twój telefon jest w trybie awaryjnym, jest bardzo łatwe. Wystarczy spojrzeć na lewy dolny róg ekranu, tam znajdziesz słowa Tryb awaryjny. Dobrą rzeczą jest to, że możesz wrócić do normalnego trybu po zwykłym ponownym uruchomieniu telefonu.

  Do czego służy ten tryb bezpieczny na telefonach z Androidem?

  Ogólnie rzecz biorąc, ten tryb rozruchu w systemie Android służy do wykonywania diagnostyki i rozwiązywania problemów występujących w systemie. Tryb awaryjny jest używany w sytuacjach, w których użytkownik źle skonfigurował system, co spowodowało wygenerowanie błędów, których nawet użytkownik nie może rozwiązać.

  Czytaj więcej  Jak transmitować na żywo na Instagramie z komputera z systemem Windows lub Mac z inną osobą?

  Ten tryb teoretycznie jest sposobem na zresetowanie telefonu z fabryki , ale z tą zaletą, że nie traci żadnych danych. Niezależnie od tego, czy masz problemy z aplikacjami, konfiguracją, czy po prostu chcesz rozwiązać problem z telefonem, który samoczynnie uruchamia się ponownie bez zatrzymywania , ta opcja pomoże Ci bardziej niż myślisz.

  Podsumowując, tryb bezpieczny służy do:

  1. Rozwiązywanie problemów z konfiguracją systemu
  2. Napraw problemy z preinstalowanymi aplikacjami lub problemy spowodowane przez aplikacje niesystemowe
  3. Rozwiąż problemy z ponownym uruchomieniem
  4. Odzyskaj hasła, dane i informacje
  5. Usuń foldery, których użytkownik nie może usunąć w normalnym trybie

  Warto wspomnieć, że niektórzy technicy używają trybu awaryjnego do instalowania pobranych przez siebie Romów . W zależności od marki telefonu możesz pobrać dowolny Rom na urządzenia z systemem Android.

  Jak włączyć i wyłączyć Romy w trybie awaryjnym?

  Tryb awaryjny można uruchomić na dwa sposoby. Pierwszy z nich jest wtedy, gdy telefon jest włączony i aby uzyskać dostęp do tego trybu, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk włączania / wyłączania, aż na ekranie pojawi się komunikat. Gdy pojawi się to okno, wystarczy zaakceptować i poczekać, aż telefon uruchomi nowy tryb rozruchu.

  Czytaj więcej  Co jest i co znajduje się w nagłówku LinkedIn? Jak pisać najlepsze nagłówki?

  Inną opcją jest wyłączenie telefonu komórkowego. Aby uzyskać dostęp do trybu awaryjnego Androida , musisz nacisnąć przycisk głośności w górę, jednocześnie przytrzymując przycisk zasilania. Łatwo zidentyfikujesz, że jesteś w trybie awaryjnym, ponieważ na dole ekranu pojawi się mała wiadomość.

  Teraz, po dokonaniu odpowiednich konfiguracji, usunięciu określonego folderu lub pliku itd., czas wyjść z tego trybu. Aby to osiągnąć, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania, aż pojawi się komunikat o ponownym uruchomieniu. Wybierasz go i czekasz, aż system uruchomi się normalnie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji