Co to jest tożsamość cyfrowa i do czego służy? Jakie są typy? - Zalety i wady

24 czerwca, 2021

Informacje, które są w Internecie mówią o nas więcej, niż się wydaje. Tożsamość cyfrowa mówi innym, kim jesteśmy i nadszedł czas, abyś przejął nad tym kontrolę. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się, do czego służy i jakie są jego zalety i wady.

Czym jest tożsamość cyfrowa?

Tożsamość cyfrowa to to, co mówi się o nas w Internecie, a raczej wersja, która jest pokazywana za pośrednictwem sieci społecznościowych lub stron internetowych. Co ciekawe, tożsamość cyfrowa nie jest wyłączna dla ludzi, ale może również należeć do firm.

Składa się na to nasz bezpośredni i pośredni udział w różnych sieciach społecznościowych lub innych usługach internetowych. Wszelkie działania lub słowa, których używasz, będą częścią Twojej tożsamości cyfrowej.

Wszystkie treści cyfrowe, takie jak obrazy i filmy, będą miały wpływ na wszystko inne . Dlatego tak ważne jest utrzymanie spójnej linii tego, co chcemy reprezentować i jasne określenie tego, co chcemy pokazać.

Czytaj więcej  Jak zaktualizować TikTok na Androida i iPhone'a do najnowszej wersji — w kilku krokach

Nawet w przypadku tożsamości cyfrowej należy wziąć pod uwagę prawo do godności osoby. Oznacza to, że chociaż część Ciebie jest widoczna w Internecie, masz prawo do prywatności .

Po co to jest?

Obecnie wiele firm poszukuje potencjalnych pracowników poprzez serwisy takie jak LinkedIn . Prowadzą nawet wyszukiwanie w mediach społecznościowych kandydatów do pracy, aby uzyskać od nich rekomendacje.

Poza tym możesz oferować swoje produkty i usługi 24 godziny na dobę. Jeśli więc pracujesz samodzielnie, jest to dobry sposób, aby dać się poznać potencjalnym klientom.

Zalety i wady posiadania tożsamości cyfrowej

Faktem jest, że posiadanie tożsamości cyfrowej stało się koniecznością. Musisz jednak zastanowić się nad wszystkimi pozytywnymi i negatywnymi aspektami posiadania jednego.

Korzyść

  • Twoje produkty i usługi mogą dotrzeć do milionów ludzi na całym świecie.
  • Możesz stworzyć reputację online, która zagwarantuje większy przepływ klientów
  • Treści, które publikujesz, mogą budować zaufanie, co oznacza, że będziesz mieć lojalnych klientów, którzy wracają do Ciebie, ponieważ podoba im się to, co masz do zaoferowania
  • Odróżnij się od konkurencji
Czytaj więcej  Jak łatwo zmienić lub zmodyfikować uprawnienia i właścicieli w systemie Linux?

Niedogodności

  • Granica między Twoim życiem zawodowym a osobistym może być czasami myląca, a Twoje życie prywatne może zostać ujawnione
  • Możesz być ofiarą kradzieży tożsamości
  • Wszystko, co publikujesz w Internecie, jest w domenie publicznej, więc każdy może uzyskać dostęp do poufnych danych, takich jak miejsce zamieszkania lub miejsce, w którym często przebywasz

Wskazówki dotyczące budowania tożsamości cyfrowej

Sukces Twojej tożsamości cyfrowej jest bezpośrednio związany z zaangażowaniem, stałością i ciągłością, które musisz publikować w wartościowych treściach. Ważne jest, aby publikować dokładne treści, które reprezentują Twoje wartości jako marki osobistej.

Zaprezentuj się w sieciach społecznościowych lub witrynach internetowych, które są bardziej odpowiednie na Twoim rynku. . Najlepiej skupić się na kilku sieciach społecznościowych, w których możesz pokazać, co robisz, a nie wszystkie z nich.

Pisz na blogu

Blog to doskonałe narzędzie do opisywania procesów twórczych lub produkcyjnych. Działa jako rodzaj dziennika, w którym możesz pisać wartościowe treści związane z Twoim osobistym doświadczeniem w Twojej niszy.

Ciągle rozwijaj projekt

Pokaż proces rozwoju swoich projektów w Internecie. Jeśli nie pracujesz dla konkretnego projektu, możesz go stworzyć, a tym samym przyciągnąć potencjalnych pracodawców lub klientów.

Czytaj więcej  Jak surfować anonimowo i z zachowaniem prywatności w Internecie i wyglądać na ukrytego w Internecie?

Bądź konsekwentny

Zachowaj tę samą wiadomość we wszystkich sieciach społecznościowych przez cały czas. Podkreśl swoje wartości i najlepsze cechy, aby wskazać, dlaczego Twoja marka jest najlepszą alternatywą, jaką mogą wybrać.

Twórz wartościowe treści

Bądź przejrzysty i twórz treści, które mogą być przydatne dla innych użytkowników. Pomóż ludziom, którzy chcą wejść w Twoją niszę i dopiero zaczynają, bardziej niż przeciwnicy mogą być sojusznikami, którzy pomogą Ci poprawić osobiste aspekty Twojej marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji