Co to jest szyfrator dysku twardego lub szyfrator? Rodzaje i najlepsze programy

24 lipca, 2021

Każda osoba powinna i posiada informacje, dane i pliki, które są do tego ważne. Bez względu na to, jak bardzo ukrywamy je na naszych komputerach, zawsze są one podatne na zobaczenie zawartości tych plików przez osoby trzecie.

Aby tego uniknąć, często wdrażane są szyfratory dysków twardych. Chociaż oczywiście musi to być coś, o czym prawie nic nie wiesz. Dlatego w tym artykule dowiesz się nieco więcej o tym interesującym procesie szyfrowania plików.

Indeks ()

 1. Co to są programy szyfrujące lub szyfrujące pliki lub dyski twarde?
 2. Czy jest jakaś korzyść z używania programów szyfrujących dyski?
 3. Jakie są najlepsze programy do szyfrowania pełnego lub częściowego dysku twardego?
  1. 1. VeraCrypt
  2. 2. TrueCrypt
Indeks

  Co to są programy szyfrujące lub szyfrujące pliki lub dyski twarde?

  Programy szyfrujące lub szyfratory dysków to programy, które umożliwiają korzystanie z określonych technik i funkcji w celu ochrony plików lub całych dokumentów.

  Czytaj więcej  Jak utworzyć wiele zapytań w wielu tabelach dostępu — w kilku krokach

  Oczywiście, jeśli znasz już pojemność i wolne miejsce na dysku twardym , możesz za pomocą programu oszacować mniej więcej, ile czasu zajmie zaszyfrowanie wszystkich przechowywanych plików. Chociaż nie jest to konieczne, ponieważ możesz wykonać częściowe szyfrowanie zamiast całkowitego.

  Szyfrowanie jest możliwe dzięki temu, że niektóre programy pozwalają na używanie do tego procesu skomplikowanych haseł lub kluczy. Zdecydowana większość programów jest wyposażona w „solidny” algorytm, który sprawia, że dostęp do zaszyfrowanego pliku jest prawie niemożliwy bez odpowiednich danych uwierzytelniających . Jest to coś podobnego do archiwów WinRAR, które mają hasło. Jest to jeden z najlepszych programów do ochrony całych plików, oprócz kompresji wagi dużych plików.

  Czy jest jakaś korzyść z używania programów szyfrujących dyski?

  Prawda jest taka, że ​​ma wiele zalet. Wśród nich głównym, o którym możemy wspomnieć, jest to, że użytkownik lub użytkownicy mają większą prywatność i bezpieczeństwo swoich plików lub całych dysków twardych. Oznacza to, że absolutnie nikt nie będzie mógł uzyskać dostępu do twoich informacji, jeśli nie będzie w posiadaniu klucza . Z pozostałych bardzo trudno będzie uzyskać dostęp.

  Czytaj więcej  Jak łatwo usunąć lub usunąć lokalizację moich zdjęć lub obrazów z aparatu?

  Ważne jest, abyś wiedział, że te pliki nie są niezniszczalne. Chodzi nam o to, że po ich zaszyfrowaniu, podczas ich usuwania mogą się zdarzyć dwie rzeczy: że jest usuwany jak normalny plik lub że system zgłasza błąd i prosi o hasło lub nie pozwala na jego usunięcie. W przypadku, gdy można go usunąć, możesz odzyskać pliki z dysku twardego lub pamięci USB.

  Wierz lub nie, ale szyfrowanie może służyć do usuwania wszystkich danych, które zostały zaszyfrowane na dysku twardym. To znaczy, zakładając, że zgubiłeś dysk twardy lub pamięć USB. Zaszyfrowane za pomocą zbyt solidnego algorytmu, zarówno publiczne, jak i prywatne klucze mogą zostać zniszczone i absolutnie nikt nie będzie w stanie odzyskać tych informacji.

  Jest to bardzo przydatne przy sprzedaży używanych dysków twardych , więc jeśli ta osoba chce zobaczyć, jakie pliki posiada, nie będzie w stanie nic zrobić.

  Jakie są najlepsze programy do szyfrowania pełnego lub częściowego dysku twardego?

  Przed wymienieniem programów, z których możesz korzystać, zalecamy, aby przed przystąpieniem do szyfrowania poświęcić trochę czasu na zwolnienie miejsca na dysku twardym komputera z systemem Windows 7/8/10 . W ten sposób szyfrowanie koncentruje się tylko na plikach i danych, które są naprawdę ważne.

  Czytaj więcej  Jak zduplikować lub skopiować ten sam slajd w programie PowerPoint — Dołącz do dwóch slajdów

  1. VeraCrypt

  VeraCrypt to program do szyfrowania dysku twardego, który jest obsługiwany zarówno na komputerach z systemem Windows, MacOS, jak i Linux. Co najlepsze, jest to narzędzie typu open source z doskonałymi funkcjami bezpieczeństwa. Ponadto, jeśli chcesz, możesz szyfrować z przenośnych dysków twardych, HDD, SDD, folderów lub całego systemu.

  2. TrueCrypt

  To oprogramowanie jest doskonałe nie tylko do szyfrowania całego dysku naraz, ale także do wyboru partycji, którą chcesz zaszyfrować. Złą wiadomością na temat tego programu jest to, że nie był aktualizowany od ponad 7 lat. Ale to nie odbiera mu absolutnie nic wartościowego, ponieważ jest to doskonałe narzędzie do szyfrowania dysku twardego .

  I chociaż wielu nie uważa tego za program szyfrujący, możesz z łatwością użyć WinRar do ochrony ważnych dla Ciebie plików i dokumentów. Umieszczając na nim hasło, nikt bez dostępu nie będzie w stanie wykraść twoich informacji.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji