Co to jest szkic Arduino i jakie są jego części i podstawowa struktura? - Przewodnik wyjaśniający

21 czerwca, 2021

Arduino to platforma do tworzenia urządzeń elektronicznych, która zasłynęła z tego, że jest wolnym oprogramowaniem i sprzętem, dzięki czemu twórcy i programiści mogą budować jednopłytkowe mikrokomputery i używać ich tak, jak chcą.

Urządzenia sterowane głosem, inteligentne zegarki, roboty, wagi elektroniczne, stacje pogodowe , systemy bezpieczeństwa to tylko niektóre z nieskończonych możliwości, jakie dają nam płytki Arduino .

Jednak nic z tego nie jest możliwe bez Szkicu , w tym artykule zobaczymy, czym jest Szkic i jego podstawową strukturę.

Co to jest szkic Arduino?

Sketch to programy służące do sterowania mikrokomputerami, które są tworzone z płytami Arduino i są rozwijane w środowisku programistycznym IDE, które posiada wiele bibliotek ułatwiających jego użytkowanie, a ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, można go pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Arduino .

Na przykład, jeśli chcesz zrobić jakiś projekt z takimi płytami, zmontuj i wykonaj wszystkie połączenia sprzętowe i podłącz wszystkie urządzenia, ruchome części, peryferia, których potrzebujesz poprawnie, to nie zadziała, ponieważ potrzebuje programu, który mówi mu, co ma robić .

Tu właśnie pojawia się środowisko IDE, w którym za pomocą określonego języka programowania skonfigurujesz wszystkie zadania, które chcesz wykonać na swoim mikrokomputerze, a to zostanie skompilowane w Sketch, który będzie oprogramowaniem, które będzie ożyw swój projekt.

Czytaj więcej  Jak łatwo wybierać, generować i łączyć palety kolorów - najlepsze generatory

Należy również pamiętać, że Szkice mają rozszerzenie .ino, więc jest to najłatwiejszy sposób ich identyfikacji, oprócz tego, że składają się z dwóch instrukcji pętli () odpowiedzialnych za wykonywanie instrukcji Szkicu cyklicznie lub kontynuuje oraz setup(), gdzie znajduje się cała konfiguracja.

Podstawowa struktura szkicu

Moglibyśmy zacząć od tych, które już nazwaliśmy setup() i loop() , pierwszy to podstawa programu, w której będą uruchamiane biblioteki i różne zmienne, takie jak sposób, w jaki piny płyty być wykorzystywane m.in. Jest to używane tylko wtedy, gdy Arduino jest uruchomione lub włączone , więc jest napisane tylko na początku kodu.

Ponieważ w setup() wprowadzono początkowe wartości, jakie funkcja będzie miała, należy podać wartości dla pętli() lub cyklu, który nasz minikomputer zakończy. Te dwa byłyby najważniejszymi elementami, ale składają się z innych elementów, które są:

  • Sterowanie: służą do wykonania określonej procedury, te komponenty to break , continue, do… while , for , goto , if else , if , return , switch case i while
  • Składnia: służą do dodawania komentarza, w tym stałej wartości do kompilacji lub nadawania jej nazwy Są to #define , #include , {} , ; , // dla linii obok kodu i / ** / aby otworzyć i zamknąć wiele linii
  • Porównanie: służy do porównania warunków i zwraca wynik. Są to = = (równe); ! = (nie równe); < (mniej niż); <= (mniejszy lub równy); > (większe niż); > = (większe lub równe)
  • Arytmetyka — służy do programowania podstawowych operacji matematycznych. Są to = ; + ; - ; / ; * i %
  • Boolean: używane do wprowadzenia zmiennej logicznej, są to || (lub); && (i) oraz ! (nie)
  • Bit po bicie: służy do ustanowienia relacji zgodnie z pewną zasadą, te działają z liczbami binarnymi, to są ~ (nie bit po bicie); | (lub bitowo); ^ (x bitowo); & (i bitowo); << (idź w lewo); >> (idź w prawo)
  • Związki: używane, gdy trzeba wykonać kombinację z innymi składnikami, są to: / = (podział metodą złożoną); * = (mnożenie złożone); - = (odejmowanie złożone) i + = (suma złożona); & = (i złożone bitowo); | = (lub złożony bitowo); % = (moduł złożony), ++ (wzrost) i - (spadek)
  • Dostęp do wskaźnika : obejmują & i *
Czytaj więcej  Jak usunąć lub usunąć hasło startowe systemu Windows 10, jeśli zapomniałem — brak programów

To jest podstawowa struktura Sketch.Jeśli chcesz dowiedzieć się trochę więcej o Arduino lub jak w nim programować, możesz wypróbować różne symulatory dostępne dla systemów Windows, Mac i Android .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji