Co to jest sieć IPFS i jak działa? Jak go używać do udostępniania plików i folderów

26 sierpnia, 2021

Świat informatyki ma wiele akronimów i terminów, które mogą nas bardzo zmylić. Ale kiedy już je znamy, wszystko jest jasne jak światło dzienne i obecnie mówi się o sposobie udostępniania plików w sieci.

I nie ma to nic wspólnego ze sposobem, w jaki udostępniamy pliki w chmurze . Z tego powodu w tym artykule wyjaśnimy, czym jest sieć IPFS, jak działa i jak możemy jej używać do udostępniania plików i folderów.

Nowe sposoby udostępniania informacji za pośrednictwem sieci komputerowych skłaniają do robienia tego w bardzo bezpieczny sposób. Bez generowania utraty danych lub przecięcia lub monitorowania naszego połączenia. I dlatego ta sieć IPFS może być używana do udostępniania plików i folderów.

Obecnie różne sposoby udostępniania lub zapisywania treści są bardzo zróżnicowane. Przykładem tego jest sposób, w jaki pobieramy pliki hostowane w MEGA. Ale wtedy powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o sieciach IPFS, o tym, jak działają i jak możesz ich używać do udostępniania plików i folderów.

  Indeks

   Co to jest sieć IPFS i jak działa

   Sieć IPFS to nowy protokół, którego celem jest decentralizacja sieci, a jej akronim w języku angielskim można przetłumaczyć jako międzyplanetarny system plików. Działa z sieci P2P i jest identyczny ze sposobem działania znanego BitTorrenta. Co oznacza, że ​​umieszcza treść nie w określonym miejscu, ale tam, gdzie jest dostępna.

   Czytaj więcej  Co to są publiczne i prywatne adresy IP lub sieci? Jakie są typy i klasy oraz ich rangi?

   Jest to bardzo popularny sposób udostępniania danych, muzyki, filmów i filmów. Jednak w celu przeprowadzenia tej transmisji system wykorzystuje skróty, które gwarantują, że nie ma duplikatów ani manipulacji treści. Dzięki temu korzystanie z sieci IPFS jest znacznie bezpieczniejsze i bardziej niezawodne , nie wspominając o wydajności

   Jak udostępniać pliki i foldery z sieci IPFS

   Bardzo łatwo jest udostępniać pliki z naszego komputera, który współpracuje z systemem operacyjnym Windows. Jednak aby ta akcja miała miejsce, konieczne jest skorzystanie z aplikacji, którą wcześniej pobierzemy na nasz komputer. Na początek porozmawiamy o bardzo łatwej w obsłudze aplikacji, a jest nią FileNatión.

   Który ma bardzo prosty interfejs graficzny, w którym przesyłanie plików, które chcemy udostępnić, nie może być prostsze. Gdzie trzeba będzie tylko przeciągnąć do niego pliki, które chcemy udostępnić, bez względu na ich rozmiar . Coś, co jest rzeczywiście bardzo ważne, ponieważ bieżące pliki są zwykle duże.

   Inną interesującą opcją, której możesz użyć do przesyłania plików przez sieć IPFS, jest IPFS Desktop . Za pomocą którego konieczne będzie utworzenie węzła IPFS na naszym komputerze osobistym i stamtąd możemy przesyłać pliki. Kolejną doskonałą funkcją, którą będziesz mieć, jest to, że otwiera się z przeglądarki, której używasz.

   Czytaj więcej  Jak zablokować numer telefonu, kontakty oraz połączenia przychodzące lub wychodzące na iPhonie?

   I możesz zobaczyć, ile osób jest podłączonych do naszego węzła w dowolnym momencie i możemy skorzystać z różnych bardzo przydatnych opcji przesyłania plików. W rzeczywistości jest to fantastyczne narzędzie, z którego powinniśmy korzystać, jeśli mamy system Windows.

   Jak dotąd to wszystko, czego możemy Cię nauczyć o tym nowym sposobie udostępniania plików, który bez wątpienia wkrótce będzie jednym z najczęściej używanych. W bardzo prosty i dydaktyczny sposób byliśmy w stanie wyjaśnić, czym jest sieć IPFS, jak działa i jak możemy udostępniać pliki lub foldery za pośrednictwem tej sieci.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji