Co to jest rozszerzenie pliku APK? Jak mogę go otworzyć na moim Androidzie lub komputerze?

1 lipca, 2021

Ogólnie rzecz biorąc, gdy chcemy pobrać aplikację na Androida lub IOS , przechodzimy do odpowiedniego sklepu z aplikacjami i stamtąd pobieramy i instalujemy. Ale czy wiesz, że istnieje alternatywny sposób pobierania aplikacji na telefony komórkowe z systemem Android? I nie tylko to, ale można je również pobrać na nasz komputer.

Ten proces jest możliwy dzięki słynnym plikom APK. Ale ponieważ możesz nic o tym nie wiedzieć, dzisiaj wyjaśnimy, czym są te rozszerzenia plików.

Co to są rozszerzenia plików APK?

Aby zacząć od odpowiedzi, najpierw musisz wiedzieć, że rozszerzenie znane jako APK oznacza Android Pakcage Application . Oznacza to, że jest to plik wykonywalny tylko w środowisku Android. Dlatego jeśli zamierzasz pobrać te pliki i po prostu uruchomić je na swoim komputerze, nie będzie to możliwe.

Chyba że masz program, o którym porozmawiamy później. Dzięki tym rozszerzeniom plików możesz idealnie pobrać Facebook Live na Androida w wersji APK.

Czytaj więcej  Jak zapisać dane za pomocą przeglądarki Google Chrome Ile danych zużywa?

Podobnie te pliki są znane na całym świecie z tego, że są lepszym wariantem plików w formacie JAR . Obecnie jest to rodzaj pliku, który można wykorzystać do instalowania wszelkiego rodzaju aplikacji i gier na smartfonach. Stało się więc realną alternatywą dla tych, którzy mają urządzenia z Androidem, ale z jakiegoś powodu nie mogą instalować niektórych aplikacji ze Sklepu Play.

Jak otwierać pliki APK na telefonie z Androidem?

Z oczywistych względów pierwszą rzeczą jest posiadanie aplikacji w pliku APK. Możesz to uzyskać przez Internet. Istnieje wiele stron, które pełnią rolę wirtualnych magazynów aplikacji. Jeden z nich i najczęściej używany 1 . Znajdziesz tam wszelkiego rodzaju gry, aplikacje i narzędzia. Musisz tylko przejść do interesującej Cię aplikacji i pobrać najnowszą wersję.

Jeśli pobierasz z tego samego urządzenia mobilnego, po pobraniu musisz uruchomić plik. Najprawdopodobniej poprosi Cię o pozwolenie na instalację ze źródeł zewnętrznych lub nieznanych .

Wystarczy włączyć opcję wyświetlaną na ekranie, a następnie przejść do okna aplikacji, aby ją zainstalować. Jeśli zauważysz, że nie jest zainstalowany z powodu jakiegoś błędu, musisz zmienić stronę i ponownie pobrać aplikację.

Czytaj więcej  Co to jest, do czego służy i jak działa Microsoft OneDrive? - Zalety i wady

Warto wspomnieć, że jeśli WhatsApp wyświetla błąd „Aplikacja nie odpowiada” , zalecamy odinstalowanie aplikacji i pobranie jej ponownie, ale w formacie APK. Możesz zrobić to samo z dowolnymi aplikacjami, które zgłaszają błędy podobne do tego.

Jak otworzyć pliki APK na komputerze?

Sytuacja z komputerami jest nieco bardziej złożona, ale nie tak bardzo. Oznacza to, że najpierw musisz wykonać dokładnie ten sam proces, co w przypadku telefonu komórkowego. Jeśli chcesz pobrać lub pobrać aplikację Uber jako plik APK , musisz przejść do internetowego sklepu z aplikacjami i pobrać plik.

Następnie musisz obowiązkowo korzystać z emulatora Androida. Tylko w ten sposób możesz uruchamiać aplikacje mobilne na swoim komputerze. Dobrą rzeczą jest to, że masz szeroką gamę emulatorów Androida, które możesz pobrać. Najbardziej znanym i najczęściej używanym jest Bluestacks. Chociaż nie jest to emulator ani program dla żadnego komputera, ponieważ zasoby wymagane przez ten emulator są nieco wysokie.

Gdy już masz oba, najpierw musisz uruchomić emulator, który pobrałeś , niekoniecznie musi to być Bluestackas. Po uruchomieniu znajdź plik i przeciągnij go na ekran emulatora, aby zainstalować. Jeśli to nie zadziała, sam emulator ma lub powinien mieć opcję, w której można załadować plik.

Czytaj więcej  Jak skonfigurować serwer DHCP na moim komputerze z systemem Windows 10, Mac i Linux Ubuntu?

W takim przypadku wystarczy zlokalizować witrynę, w której przechowywany jest plik z rozszerzeniem APK i kliknąć akceptuj. Z reszty musisz poczekać na zakończenie procesu, a aplikacja zostanie zainstalowana poprawnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji