Co to jest root i do czego służy? Jakie są zalety rootowania mojego telefonu komórkowego?

24 czerwca, 2021

Wielu z tych, którzy mają smartfony z Androidem, często mówi o terminie Root . Na pewno masz pojęcie, co to jest, ale nie jesteś do końca jasny, ponieważ jest zrozumiałe, że tak jest.

Zwykle jest to proces, który wykonuje ktoś inny, a na koniec po prostu cieszymy się korzyściami i zaletami, nie rozumiejąc niczego. Więc dzisiaj damy ci niezbędne wyjaśnienie, abyś zrozumiał, czym jest Root i do czego służy. Ponadto będziesz także mógł dowiedzieć się, jakie są zalety rootowania urządzenia mobilnego z Androidem.

Indeks

  Co to jest root i do czego to służy?

  Pierwszą rzeczą, o której chcemy wspomnieć, jest to, że możesz zrootować Moto G bez komputera w prostych krokach, chociaż istnieje wiele urządzeń, które umożliwiają wykonanie tej samej procedury.

  W prostych słowach, Root to nic innego jak procedura, która pozwala użytkownikowi mieć większą kontrolę nad funkcjami systemu operacyjnego, który posiada urządzenie. To nie tylko coś, z czego można korzystać tylko na urządzeniach mobilnych z systemem Android, ale także na komputerach z systemem Windows.

  Ideą robienia Root jest to, że jako użytkownik możesz mieć kontrolę nad pewnymi funkcjami, których nie miałby standardowy użytkownik. Z tego powodu, w terminologii Androida, ludzie zwykle mówią o poziomie użytkownika i poziomie superużytkownika.

  Czytaj więcej  Jak wpisywać i wstawiać znaki specjalne lub symbole na telefonie z Androidem za pomocą klawiatury?

  Poziom Superuser jest często blokowany przez producenta telefonu komórkowego, ponieważ ten sam producent blokuje pewne funkcje przed wprowadzeniem urządzenia do sprzedaży. W ten sposób znosząc wszystkie te „zamki” urządzenie automatycznie traci gwarancję.

  Jeśli chodzi o zastosowania lub do czego służy root, służy do dezaktywacji tych blokad, które ma urządzenie mobilne z Androidem i ma dostęp do funkcji lub ustawień, do których ogólnie poziom użytkownika nie może mieć ani mieć dostępu.

  Najbardziej klasycznym przykładem są niektóre aplikacje i gry, których nie można zainstalować, dopóki urządzenie nie jest zrootowane. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby wiedzieć, czy Twój telefon komórkowy z Androidem lub iPhone jest zrootowany.

  Między innymi, co można zrobić mając telefon zrootowany, jest to:

  1. Zainstaluj dowolny rom, który chcesz
  2. Zainstaluj zmodyfikowane wersje Androida
  3. Usuń kontrolę, jaką producent ma nad urządzeniem
  4. Możesz uzyskać lepszą wydajność urządzenia, ponieważ możesz wycisnąć maksymalny potencjał
  5. Pozwala na modyfikację częstotliwości procesora.
  6. Zainstaluj aplikacje do analizy baterii i każdy inny proces zużywający baterię.
  7. Możesz usunąć lub odinstalować aplikacje, które są fabrycznie zainstalowane na Androidzie , chociaż możesz to również zrobić bez bycia rootem.
  Czytaj więcej  Ile baterii zużywa lub wydaje aktywacja Wi-Fi i Bluetooth w moim telefonie komórkowym?

  Jakie są zalety rootowania urządzenia?

  1. Praktycznie masz możliwość zainstalowania dowolnej aplikacji, niezależnie od tego, czy chcesz to zrobić ze sklepu PlayStore, czy z dowolnego innego sklepu z aplikacjami na Androida.
  2. Telefony, które nie są wyposażone w baterię, wydajność, czystą pamięć podręczną i inne analizatory, mogą otrzymywać aplikacje, które to robią.
  3. Możesz przenieść prawie każdy rodzaj aplikacji, które są przechowywane w pamięci wewnętrznej telefonu komórkowego, na pamięć SD i wybrać ją jako domyślną pamięć masową.
  4. Istnieją aplikacje fabryczne, których nie możesz usunąć jako zwykły użytkownik, ale jako Superuser masz taką możliwość.
  5. Możesz maksymalnie zwiększyć wydajność systemu. Chociaż musisz być z tym bardzo ostrożny, ponieważ skraca to żywotność twojego urządzenia.
  6. Bycie rootem pozwoli Ci przyspieszyć przetwarzanie pamięci RAM, a także nieco wydłużyć pojemność baterii
  7. Możesz używać aplikacji takich jak King root, aby bardzo łatwo wykonać cały proces rootowania.
  8. Możesz dokonać wszelkich modyfikacji w swoim systemie operacyjnym. Warto wspomnieć, że im nowsza wersja systemu operacyjnego Android, tym większe możliwości będziesz musiał dostosować i dostosować do swoich potrzeb.
  Czytaj więcej  Jak zresetować lub zresetować ustawienia fabryczne programu Word — pomocny przewodnik

  Jest to dość prosty proces do przeprowadzenia i ma doskonałe zalety. Ale tak jak masz zalety, ma też pewne wady, że jeśli zatrzymasz się, aby je zobaczyć i porównać, masz o wiele więcej korzyści z rootowania urządzenia mobilnego niż pozostawienie go tak, jak pochodzi z fabryki.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji