Co to jest robak komputerowy i jakie są jego typy? Jak ich unikać i eliminować?

26 sierpnia, 2021

Chociaż korzystanie z Internetu jest dziś znacznie bezpieczniejsze niż 10 lat temu, nadal istnieją strony, których zagrożenia są ukryte, czekając na wykonanie fałszywego kroku w celu zainstalowania wirusa na komputerze .

Jeśli masz dobry program antywirusowy, antymalware itd., wirus może być trochę obojętny, ale ci, którzy go nie mają, powinni wiedzieć więcej o tych programach, w szczególności o robakach komputerowych.

Pierwszym krokiem jest zrozumienie, że w świecie komputerów istnieją różne rodzaje złośliwych programów. Dlatego powinieneś wiedzieć trochę więcej o wirusach trojańskich i ich działaniu . Co do reszty, w dzisiejszym artykule przedstawimy więcej szczegółów na temat wirusów robaków komputerowych, niektórych istniejących typów i sposobów uniknięcia zarażenia na komputerze.

  Indeks

   Czym są robaki komputerowe i jaki jest ich poziom zagrożenia?

   Robaki komputerowe to tylko jeden z wielu rodzajów złośliwego oprogramowania. W związku z tym nie jest wirusem per se, takim jak trojan czy keyloggery , ale jest sklasyfikowany jako podtyp złośliwego programu. Chociaż programy te nie są uważane za takie, należy zawsze zdawać sobie sprawę z alertów wirusa robaka Win32 / Conficker, które mogą pojawić się na komputerze.

   Czytaj więcej  Zagrożenia i zalety sieci społecznościowych dla młodych ludzi lub dzieci oraz jak im zapobiegać

   Program ten różni się od wielu wirusów tym, że można je umieścić w praktycznie każdym pliku, który jest przechowywany na Twoim komputerze. Podobnie robaki komputerowe są zdolne do samodzielnego namnażania się , więc możemy śmiało powiedzieć, że robaki nie mają na celu uszkadzania plików ani infekowania określonych plików.

   Jego główną misją jest zainfekowanie jak największej liczby komputerów i urządzeń. Można to łatwo osiągnąć dzięki wykorzystaniu sieci społecznościowych i platform, na których ruch użytkowników jest wysoki. Mogą być ukryte w wiadomościach e-mail, a nawet w wiadomościach, którymi dwóch lub więcej użytkowników może wymieniać się w momencie wysyłania plików.

   Jakie rodzaje robaków komputerowych istnieją?

   1. Robak e-mail

   Jest to rodzaj robaka, który stał się popularny i rozprzestrzeniał się dzięki e-mailom. Podstawową ideą robaków tego typu jest to, że program tworzy kopię samego siebie, a w momencie, gdy użytkownik załącza plik, wkrada się do niego robak.

   Ma to szczególną cechę samodzielnego instalowania i uruchamiania. Należy zauważyć, że idealnie byłoby, gdybyś dowiedział się nieco więcej o wirusach komputerowych, jakie istnieją typy i jak są klasyfikowane.

   Czytaj więcej  Czym jest prawo do bycia zapomnianym w Google i jak z niego wystąpić i jak z niego skorzystać?

   2. Robak IM

   W przeciwieństwie do poprzednich, są to szkodliwe programy, które wykorzystują do rozprzestrzeniania się aplikacje i platformy z komunikatorami internetowymi. Najpopularniejszymi mediami są AOL Instant Messenger, Skype i inne platformy.

   Sposób, w jaki się rozprzestrzenia, polega na tym, że wykorzystuje adresy URL wysyłane do kontaktów danej osoby z zainfekowanym komputerem. Po kliknięciu łącza automatycznie zostają zainfekowane.

   Pomyślisz, że to prosta metoda. I chociaż masz rację, na tym polega niebezpieczeństwo tego typu robaka komputerowego . W chwili, gdy osobisty kontakt lub znajomy wyśle ​​Ci link, zaufanie, które istnieje, jest takie, że nie zawahasz się go otworzyć. Dobrą wiadomością jest to, że są łatwe do wykrycia i bardzo łatwo można uniknąć zakażenia.

   3. Robak sieciowy

   Są to prawdopodobnie najpopularniejsze typy robaków komputerowych. W rzeczywistości bardzo łatwo jest stwierdzić , czy wirus złośliwego oprogramowania kradnie od Ciebie informacje z powodu słabości tego wirusa.

   Sposób, w jaki te robaki rozprzestrzeniają się, odbywa się za pośrednictwem istniejących sieci komputerowych. Wadą posiadania wirusa w sieci komputerowej jest to, że wirus będzie się rozprzestrzeniał w nieskończoność.

   Czytaj więcej  Jak zarejestrować i aktywować Claro Music z mojego telefonu krok po kroku?

   Co zrobić, aby uniknąć zarażenia robakami komputerowymi?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Go up

    Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji