Co to jest punkt dostępu WiFi i jak działa? Jakie są typy? Charakterystyka i różnice

2 września, 2021

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest posiadanie połączenia Wi-Fi, ponieważ jest to główny sposób, który pozwala nam wejść do sieci i móc robić to, co chcemy. Wcześniej komputery musiały być podłączane bezpośrednio do routera, jednak wraz z upływem czasu powstały nowe formy połączeń.

W tym artykule dowiemy się, czym jest punkt dostępowy WiFi, jak działa, jego charakterystyka i różnice w odniesieniu do tego, co to jest modem, a co router. W ten sposób możemy rozpoznać każdego z nich, wybierając ten, którego potrzebujemy w naszym domu lub biurze.

  Co to jest punkt dostępu Wi-Fi? Jak to działa?

  Teraz funkcją punktu dostępowego WiFi lub urządzenia hotspot jest tworzenie bezprzewodowej sieci lokalnej na dużych obszarach . Można powiedzieć, że w zasadzie tworzy punkt połączenia internetowego, w którym wcześniej nic nie było, co jest jego główną funkcją.

  Urządzenia te lepiej spełniają swoją funkcję, będąc używanymi jako drugie routery, które mogą znajdować się w obszarach, do których nie dociera zasięg routera. W ten sposób są w stanie zaoferować punkt dostępu do internetu za pośrednictwem sygnału bezprzewodowego . Więcej informacji technicznych na temat punktów dostępu WiFi można znaleźć w centrum informacyjnym producentów .

  Czytaj więcej  Jak aktywować tryb debugowania USB na dowolnym systemie Android na komputerze lub urządzeniu mobilnym?

  Aby to zadziałało, konieczne jest podłączenie go kablem Ethernet bezpośrednio do routera . W ten sposób otrzymasz wszystkie

  prędkość sygnału internetowego, który posiada router.

  Wiele osób myli urządzenia Hotspot z wzmacniaczami sygnału. Należy wyjaśnić, że są to dwie różne drużyny, z których ta ostatnia jest odpowiedzialna za odebranie sygnału i powtórzenie go w innym obszarze , gdzie wcześniej nie dotarł. Należy zaznaczyć, że punkty dostępowe znajdują zastosowanie w budynkach dwukondygnacyjnych lub w dużych biurach, gdzie istnieje konieczność ich realizacji.

  Jakie są typy? Różnice

  Zasadniczo istnieje tylko jeden rodzaj punktu dostępowego, jako urządzenie zdolne do odbierania sygnału z routera i wydajnego przesyłania go. Jednak często są mylone z innymi urządzeniami, takimi jak modem i router, w celu spełnienia tego samego zadania: zapewnienia połączenia internetowego.

  Dlatego poniżej wyjaśnimy różnice między nimi i sposób, w jaki się uzupełniają, aby zapewnić Ci ważną rzecz: połączenie internetowe. Aby korzystać z połączenia Wi-Fi na komputerze z systemem Windows, musisz mieć zainstalowane sterowniki sieciowe systemu Windows 10 .

  Modem

  Modem jest głównym architektem łańcucha połączeń, które musimy wykonać, aby cieszyć się Internetem na naszych urządzeniach mobilnych. Odpowiada za pobranie analogowego sygnału telefonicznego i przeniesienie go na sygnał cyfrowy, który pozwala nam połączyć się z siecią. Jednak samo to nie jest w stanie pozwolić nam na przeglądanie sieci.

  Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, czy moje kontakty WhatsApp słyszały moje audio lub wiadomości głosowe?

  Router

  Kabel musi pochodzić z modemu, który łączy się z routerem, ponieważ jest on odpowiedzialny za umożliwienie różnym urządzeniom połączenia się z siecią . Może działać za pośrednictwem kabli Ethernet lub sygnału bezprzewodowego, co zapewnia maksymalną możliwą prędkość wszystkim urządzeniom podłączonym w sposób analogowy.

  Punkty dostępu

  Podłączamy punkt dostępowy kablem Ethernet do routera i od razu będziemy mieć cały jego sygnał, gdziekolwiek urządzenie zostanie umieszczone. Odpowiada za ustanowienie sieci bezprzewodowej na podstawie sygnału analogowego pobieranego przez modem . W ten sposób stara się oferować więcej rozwiązań różnym osobom, które znajdują się w obszarze, w którym zasięg routera jest zły lub nie istnieje.

  Charakterystyka punktu dostępowego

  Punkt dostępowy może być również mobilny i nazywa się MobileHotspot , umożliwiając udostępnianie danych mobilnych przez Wifi z telefonu komórkowego . Ale przede wszystkim punkt dostępowy ma następujące cechy.

  Ma tę główną zaletę, że oferuje dużą prędkość dzięki bezpośredniemu połączeniu z routerem, oferuje również konfigurację, która pozwala mieć kontrolę nad wszystkim. Z drugiej strony jego bezpieczeństwo opiera się na fizycznej kontroli dostępu, więc może być nieco niestabilne . Zawsze dobrze jest wiedzieć, jak zwiększyć i poprawić bezpieczeństwo WiFi routera .

  Czytaj więcej  Jak tworzyć i edytować upływ czasu za pomocą telefonu komórkowego z Androidem — najlepsze aplikacje do tego?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji