Co to jest przeglądarka TOR i jak działa? Jak go używać i instalować — przewodnik informacyjny

2 września, 2021

W dzisiejszym świecie, w którym społeczeństwo jest w pełni zdigitalizowane w celu ułatwienia wszelkiego rodzaju procesów, internet jest obecnie niezbędny, aby uczynić nasze codzienne życie czymś prostym i bardziej produktywnym . Dlatego tam, gdzie jesteśmy, niezbędna jest optymalizacja przeglądania stron internetowych.

Ponieważ każda strona internetowa jest inna i pochodzą z całego świata, w wielu przypadkach są one blokowane w naszej lokalizacji ze względu na politykę strony lub z innych powodów społecznych, które mogą wpływać na nawigację. W tym miejscu pojawiają się różne typy VPN lub wirtualnej sieci prywatnej , idealne zewnętrzne uzupełnienie do surfowania po Internecie.

Zdecydowana większość obecnych usług wzięła ten problem z przeglądaniem pod uwagę i nie zignorowała go, coraz łatwiej jest tworzyć, konfigurować i łączyć się z siecią VPN na Androidzie lub iPhonie bez aplikacji z konfiguracji sprzętu, aby mieć możliwość korzystania i pobierania zablokowanych treści w Twojej lokalizacji bez niedogodności.

Należy zauważyć, że VPN w urządzeniu mobilnym to nie tylko kwestia aktywacji i rozpoczęcia przeglądania, konieczne jest skonfigurowanie sieci VPN na urządzeniach z Androidem, aby umożliwić i zablokować wszystkie rodzaje dostępu w urządzeniu mobilnym w celu optymalnego działania, biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość procesów komputerowych odbywa się za pośrednictwem Internetu.

Czytaj więcej  Jak skonfigurować i sprawić, by wideo z YouTube było widoczne na pełnym ekranie?

W kilku zakątkach sieci panuje obecnie opinia, że ​​przeglądanie przez VPN jest bezpieczniejsze i zalecane niż robienie tego bez niego, bezpośrednio z adresu IP. Wielu użytkowników uważa, że ​​poprzez przeglądanie VPN dodajemy dodatkową warstwę bezpieczeństwa, aby zapobiec możliwym cyberatakom , ukrywając dokładną lokalizację, w której się znajdujemy.

Z tego powodu przeglądanie stron internetowych nie jest tak prostym procesem, gdy przestajemy brać pod uwagę wszystkie otaczające je czynniki, aby móc bez problemu uzyskać dostęp do wszelkiego rodzaju treści . Jednak wraz z postępem technologicznym nie jest to tak skomplikowane, jak w przeszłości. Dlatego dzisiaj porozmawiamy o przeglądarce TOR i wszystkim, co musisz o niej wiedzieć w tym przewodniku.

  Co to jest i jak działa przeglądarka TOR?

  Przeglądarka TOR, w skrócie The Onion Router to program mający na celu zapewnienie większego bezpieczeństwa i prywatności użytkownikowi podczas przeglądania sieci, poprzez sieć komunikacyjną rozprowadzoną w sposób, w którym nie ujawnia tożsamości sieciowej, to znaczy aby ukryć adres IP komputera.

  Obecnie, ze względu na to, że jest to sieć równoległa i bezpłatna, przeglądarka TOR jest najczęściej używana do wchodzenia do ciemnej sieci przez TOR Darknet bez martwienia się o złośliwe oprogramowanie lub możliwe włamania. W celu ominięcia środków kontrolnych stosowanych przez organy rządowe w ramach Clearnet, czyli zwykłego Internetu, który znamy.

  Czytaj więcej  Co to są aplikacje biurowe i dlaczego Wirven? Rodzaje, cechy i przykłady

  Jeśli nie znasz jeszcze Dark Web, jest to sieć internetowa, która zawiera wszelkiego rodzaju informacje i pliki , które nie są publicznie dostępne w powszechnym Internecie.

  W szczególności możemy znaleźć sieci chronione przez paywalle , wrażliwe pliki przechowywane w pewnego rodzaju elektronicznej chmurze oraz wiadomości e-mail przechowywane na prywatnych serwerach niektórych dostawców. Powód, dla którego te informacje są dostępne tylko za pomocą usługi takiej jak TOR.

  Jak używać i instalować przeglądarkę TOR

  Możesz zacząć korzystać z sieci TOR po prostu pobierając przeglądarkę TOR , której szeroki zakres jest dostępny dla użytkownika całkowicie za darmo, obecnie najpopularniejszą jest przeglądarka TOR, jednak przeglądarki takie jak Firefox można skonfigurować tak, aby wprowadzić TOR sieć.

  Aby korzystać z sieci TOR, musisz pamiętać, że w jej obrębie nie ma wyszukiwarek treści, takich jak Google , ale musisz wpisać sieć, którą chcesz odwiedzić, bezpośrednio w pasku adresu.

  Jeśli chcesz po prostu eksplorować bez ustalonego celu, zalecamy odwiedzenie The Hidden Wiki z przeglądarki TOR, aby zorientować się, jakie treści można znaleźć w sieci.

  Czytaj więcej  Jak całkowicie odinstalować lub usunąć programy i aplikacje w systemie Windows 10?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji