Co to jest pole kombi i pole listy w programie Access i do czego służą?

21 czerwca, 2021

Wprowadzanie danych do bazy danych może być uciążliwe, a także delikatne, ponieważ nie może być żadnych błędów , na szczęście Microsoft Access ma wiele opcji ułatwiających pracę.

Ta aplikacja Office daje Ci wiele możliwości, które ułatwią Ci życie, takich jak wykorzystanie szablonów do dostosowania bazy danych do Twoich potrzeb lub uporządkowanie i filtrowanie danych z formularza, aby łatwiej uzyskać dodatkowo fragment lub serię danych do sortowania, a nawet drukowania tylko tego, czego potrzebujesz.

Inną możliwością, którą daje i która jest przedmiotem tego artykułu, jest użycie pól listy lub pól kombi.

Co to jest pole listy i pole kombi?

Pola listy dają nam możliwość dodania listy z terminami w określonym polu, w jednej lub kilku kolumnach. Połączone są podobne do tych na liście, z tą różnicą, że oprócz posiadania tych samych właściwości pola tekstowego, wszystkie terminy zawarte na liście są ukryte, dopóki użytkownik nie kliknie pola.

Czytaj więcej  Co to jest i co oznacza plik .doc? Jakich programów użyć, aby otworzyć to rozszerzenie?

Dają one wiele korzyści, z których najbardziej oczywistą jest możliwość uproszczenia i ułatwienia wprowadzania informacji do bazy danych , ponieważ wystarczy wybrać tę, której potrzebujemy z listy, co również sprawia, że ​​mało prawdopodobne jest wystąpienie błędów ortograficznych kiedy termin zostanie wprowadzony do bazy danych.

Jak dodać listę lub pole kombi w programie Access

Korzystanie z kreatora

Aby dodać tabelę, formularz musi być połączony z zapytaniem lub tabelą danych , aby wiedzieć, czy tak jest, musisz nacisnąć F4, aby zobaczyć arkusz właściwości, przejdź do Dane> Pochodzenie rekordu i tam możesz zobaczyć tabelę lub zapytanie połączone z formularzem.

Gdy to zostanie zweryfikowane, ponownie klikniemy na formularz, następnie wchodzimy w Widok projektu, następnie przechodzimy do zakładki Projekt, przechodzimy do Sterowanie> Użyj projektu dla i tam wybieramy, czy chcemy listę, czy pole kombi.

Następnie wybierasz w formularzu gdzie chcesz umieścić pudełko i w zależności od Twojego wcześniejszego wyboru pojawi się kreator list lub comboboxów, zapyta Cię jak chcesz uzyskać wartości pudełka, tam możesz wybierz jedną z trzech opcji:

  • Chcę, aby pole listy lub pole kombi wyszukiwało wartości w tabeli lub zapytaniu, wybierzesz to, jeśli chcesz użyć danych ze źródła rekordów
  • Napiszę wartości, które chcesz , jeśli zamierzasz korzystać z danych ze stałej listy, która może się różnić.
  • Znajdź rekord w formularzu na podstawie wartości, którą wybrałem w polu kombi lub polu listy, aby pole działało jako wyszukiwarka.
Czytaj więcej  Mój kod bonusowy TikTok NIE działa Dlaczego?

Jeśli wybrałeś jedną z dwóch pierwszych, musimy wybrać, co chcesz się wydarzyć po wybraniu wartości:

  • Utwórz kontrolkę zależną: wybierz opcję Przechowuj wartość w polu, a następnie wybierz pole, które ma zostać połączone z polem.
  • Utwórz niezależną kontrolę: wybierasz Zapamiętaj wartość, aby użyć jej później, tam program zachowa wybraną wartość do czasu jej zmiany lub zamknięcia formularza

Klikasz dalej, tam możesz umieścić etykietę, jeśli chcesz, kliknij zakończ i pudełko będzie gotowe.

Dodawanie pola wyszukiwania

Aby utworzyć takie pole , musisz utworzyć formularz, który zawiera pole wyszukiwania, a formularz musi być oparty na źródle rekordów. W ten sposób program Access automatycznie utworzy pole kombi dla pola wyszukiwania.

Dodawanie listy lub pola kombi do formularza

W tym celu należy przejść do Projektu i otworzyć formularz zawierający pole wyszukiwania i oparty na źródle rekordów . Jeśli lista pól nie pojawi się, naciśnij klawisze Alt + F8.

Na koniec przeciągnij pole wyszukiwania z Listy pól do formularza lub kliknij je dwukrotnie, a program Access zajmie się utworzeniem pola kombi.

Czytaj więcej  Jak znaleźć lub znaleźć mój numer telefonu komórkowego z kodem i bez salda

Stosując niektóre z tych metod, możesz znacznie ułatwić sobie życie, możesz także użyć makr dla programu Access i być jeszcze bardziej wydajnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji